Vyhlídková plošina rozhledny je nahoře

33

Obrazem…

Aaplosina2.jpg

Aaplosina.jpg

Aaplosina3.jpg

zdroj: www.castrum.cz

Čtěte dále:   10. Ročník FOLK-ROCK-COUNTRY hudebního festivalu Ozvěny Prázdnin

Petr

33 thoughts on “Vyhlídková plošina rozhledny je nahoře

 1. A ještě za 300 let se budou naši potomci učit, jak tehdejší – tedy současné – vedení města zku*vilo středověký hrad ! Ale hlavně aby se ten „pomník“ slavnostně otevřel ještě do voleb ……
  Taková prasárna by neprošla ani za komunistů a že ti toho nenávratně zničili…..

  1. No tedy. Ještě že takovýchto „rozumných“ humpoleckých občanů bylo při anketě menšina. Proč tolik zloby? Rozhlédni se, člověče!

   1. Stál by za to, takto obestavět i věž kostela, byla by to nádherná vyhlídka. Rozhlédni se, člověče!

    1. To by bylo zhola zbytečné. Tam už město zainvestovalo a vyhlídku zřídilo. Doporučuji ji navštívit a rozhlédnout se.

     1. Realizovat projekt výstavby této vyhlídky v posledním roce fungování zastupitelstva bylo slušně řečeno kontroverzním krokem. Anketa pro a proti výstavbě sice proběhla, lidé hlasovali, ale vzorek respondentů na počet obyvatel města zase tak veliký nebyl. Je to o zájmu lidí, dnes nadávat na zhotovenou akci je hezké, výsledek to nezmění.
      Odpůrci vyhlídky měli v hojnějším počtu hlasovat. Zastupitelé zase mohli výstavbu klidně odložit třeba na rok 2015, nechvátalo to tolik.
      Zbyněk LOSKOT,. Hněvkovice

   1. Můžu se tedy zeptat co je Orlík, když to není hrad? Občas si ho lidi pletou se zámkem Orlík, když mi volaj a chtějí zamluvit parník, nebo informaci jestli stihnou ještě prohlídku Zvíkova!!! Nebo mu budeme nově říkat ROZHLEDNA ORLÍK? Pavel Koubek

     1. Co je krásného a úžasného na narušení dominanty středověké památky?
      Svět se skutečně zbláznil…

     2. Myslíte, že lidé, kteří to stavěli se nechtěli dostat nahoru? Myslím, že věž k tomu původně sloužila, takže jaképak narušení. Je to nejšetrnější možná varianta, jak přístup na věž umožnit. Samozřejmě se schválením Památkového úřadu.

     3. Myslíte, že by byly použity ve 14. stol. takovéto moderní kovové schody? Narušuje to starý původní ráz této stavby, je to nevhodná varianta. Když už, tak se měla věž dostavět a pak případně vhodně vymyslet např. rozhlednu ze dřeva, aby to dávalo nějaký smysl. Dřevo/kámen – OK, ale tohle? Třeba to tak jednou dopadne a tahle moderna skončí tam kam patří.

     4. Moderna byl i gotický sloh, v kterém přestavovali stavitelé původní románskou rotundu. Myšlen např. chrám Sv. Víta, Václava Vojtěcha.

     5. Bohužel Památkový ústav i společnost Castrum skřípali zuby, když měli podepsat souhlas s touto strašnou stavbou. Ale vedení města to postavilo jasně : buď budete souhlasit a město jako vlastník bude dál dávat do hradu peníze, nebo utáhneme kohoutky s penězi !
      Zajímavé je, že kdyby se takto postavil soukromník – majitel památky, tak památkáři neuhnou, ale tady holt kapitulovali…..

     6. Až se sundá to lešení, tak to bude pěkný. Každé zviditelnění památky je jenom ku prospěchu našeho regionu. K čemu jinému by měla sloužit věž? Už se těším na rozhled do Humpolecké kotliny.

     7. Ano, teprve až se sundá lešení, tak bude jasné, jaký na to bude pohled. Výhled bude krásný.

    1. je to zřícenina hradu:)
     Každopádně si stále myslím, že díky rozhledně tam bude chodit více lidi a bude to pro Orlík i Humpolec prospěšné

     Markétka

     1. Markétko, kdyby byla rozhledna na Havláku, tak by tam lidé taky chodili a viděli by ještě více a dále. A hrad mohl být hradem………

     2. ale není:)

      já spíš nechápu, proč je kolem ní tolik negativního. Přiznávám, že jako dítě jsem na Orlíku byla skoro pořád, bylo to tam moc fajn. Pak to prostě nebylo ono a teď se těším na tu změnu a věřím, že to tam bude zase prima:)
      jojo není nad nostalgii:-D

      Markétka

     3. Tak proč ji na tom Havláku hněvkovičáci už dávno nepostavili ? Jenom plkají a nic nedělají, trochu dřeva a je to !

     4. Protože i Hněvkovice jsou součástí Humpolce – tedy i zde vládne starostova Národní fronta…..

     5. Havlův kopec byl vyšachován hned na začátku, prý by byly problémy s pozemky a cestami. A co si budeme namlouvat, hradní lobby, která Orlík tlačila všemi silami jako jediné možné místo na výstavbu rozhledny je silnější a vlivná. Že je Havlův kopec dosti zapomenutou a opomíjenou dominantou je bohužel pravda.

      Jinak jsem dosti překvapen, že se ve městě najde ještě někdo, kdo neví, že Hněvkovice jsou částí města Humpolec, v roce 2015 tomu bude už 30.let.
      Zbyněk LOSKOT, Hněvkovice

  1. Mno…. K nenávratnému poškození zříceniny zřejmě nedošlo, tak když na to přijde, parta cigánů to ráda zdemontuje. Já se už těším jak se dojdu rozhlídnout.

   1. Součástí stavby je kamerový systém, vlastní vyhlídková plošina nebude mimo otevírací dobu hradu volně přístupná.

    frrrr

 2. Mno nevím, tady se neustále brojí proti asfaltu na silnicích, aby náhodou nebyl někde narušen historický ráz města a následně se vyfikne kruhák u zemědělky jen to hřmí. No a pak, takovýto paskvil na hradě. Rychle, ať je to hotové do voleb, stejně tak tenisová hala. . . . Ale aby se opravila silnice kolem bývalého Čemolenu kde je to o ústa, aby se někdo zamyslel nad tím, proč je 3x do týdne bouračka na debilně řešené křižovatce u ICOMU, aby někdo konečně vyhnal alkáče z parků u Stromovky a na Smetance, aby mohla konečně vzniknout cyklostezka pro cyklisty a inline bruslaře, aby se dal retardér k ZŠ Hálkova, kde projíždí auta jak dobytek a brzo tam některý maturant sestřelí dítě, které cupitá do školy, to nic . . . . Nemyslel jsem si že to někdy řeknu, ale půjdu k volbám a dám tam tu paní Štěrbovou, třeba právě ona se nad těmito věcmi zamýšlí a nebude ovcí v náručí soukromých firem . . . .

   1. Pokud vím tak u ZŠ Hálkova retardér dávno je, křižovatka u Vodaku a Penny je v majetku kraje a návrhy na řešení už jsou, alkáče vyhnat jen tak nepůjde, protože máme přece svobodu a zatím se město brání přijímat vyhlášky o rušení klidu a pití alkoholu.
    Silnice u ČML se opravovat má. Je potřeba více sledovat to dění v Humpolci…

    A co se týká paní Štěrbové tak zase mnoho zázračných řešení nenabízí. Je potřeba po volbách vytvořit dobrý tandem starosta-místostarosta a hlavně nepolitikařit a zamýšlet se nad návrhy z různých politických stran i zájmových spolků. O to půjde, hlavně netahat móresy velké politiky do Humpolce. Máme tu kandidáty, kteří přes svoje modré vidění nevidí ani špičku nosu

    1. Hlavně netahat o rozhodování o městě komunisty ! Ty se na něm vyřádili v minulosti do sytosti.

     1. Pokud jim hlasy lidé ve svobodných volbách odevzdají a budou mít tak sílu rozhodovat, nic jiného nezbývá než to respektovat. Opačný postup je právě tím, čemu se říká velká politika. Přece není nikde psáno, že návrh případného komunistického zastupitele/ky musí být hned špatný. O tom je demokracie

      Ale zdejší antikomunisté se bát předem nemusí, pokud volby dopadnou jak ukazuje anketa zde, tak pohoří nejen KSČM, ale i ČSSD. Komunisté mají přestárlý tým a ČSSD se tak nějak v Humpolci nevěří už bytostně..

    2. Bohužel retardér u ZŠ Hálkova chybí, myslím tím část křižovatky ulice Hálkova u hospody Baronka, kde auta jezdí nejrychleji, to že je v jednosměrce u Zemědělky nikoho nespasí, tam auta moc rychle nejezdí. Běžte se ale postavit k Baronce a koukejte na auta přijíždějící od Rybníka Cihelna, 50 tam nejede ani jedno . . . A konkrétně tady by měla být rychlost upravena na 30 a navíc dán retardér. . .

     1. Ano, souhlasím, tam opravdu chybí, myslel jsem ten ve Školní ulici,tedy poblíž tzv. obchodu potřebáku

     2. To by mne zajímalo kolik kolem té Hálkovky jezdíte. Doporučujete tam upravit na 30 a další píše, že padesát tam nejede ani jedno auto. Přátelé, tam už delší dobu je 30 / třicítka / !!!! Tak tam tak jezděte a bude to OK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Neukázněné řidiče sledoval ze vzduchu vrtulník

Út Zář 30 , 2014
Sedm policejních hlídek Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina a policejní vrtulník Letecké služby Policie České republiky se včera odpoledne zapojily do dopravně bezpečnostní akce, která byla prioritně zaměřena na chování řidičů na silnici I/38 a na dálnici D1, a to zejména v úsecích, kde je omezený provoz, a z toho […]

You May Like

Témata