Výhrou nad Teslou jsme ji poslali na chvost tabulky

Basketbalisté Humpolce se dostali z posledního místa v tabulce

Tesla Pardubice – Jiskra Humpolec 63:76 (27:15, 33:32, 52:53)

Sobotních „sedm statečných“ v nedělním zápase o „černého Petra“ v tabulce doplnil kapitán družstva Honza Vaněček. Případná výhra nad Teslou by pro humpolecký tým znamenala srovnání počet výher s tímto soupeřem, naopak prohrou by nám soupeř odskočil.

Pravděpodobně tato věc, která ležela hráčům v hlavách, a navíc únava ze sobotního zápasu stála za mizerným výkonem v úvodní čtvrtině – 8.min stav 20:13. Do konce čtvrtiny domácí hráči drželi vysoké procento střelby – 10.min stav 27:15. Na humpolecké straně se dokázali prosadit pouze Standa Vítek a Petr Sláma. Od druhé čtvrtiny se karta začala obracet a pardubická Tesla rychle o svůj náskok přicházela – 14.min stav 27:24. Díky výborné humpolecké obraně domácí hráči za druhou čtvrtinu vstřelili pouhý jeden koš za dva body, přidali jeden trestný hod a těsně před poločasem úspěšnou trojku, takže hosté ztrátu do poločasu téměř smazali – 20.min stav 33:32. Po přestávce šli hosté hned do vedení – 25.min stav 39:45. Pomohla jim i jediná trojka Petra Slámy. Domácí se ale nevzdali a díky chybám hostujících hráčů měli vedení zpátky – 29.min stav 49:47. Vedení mělo jepičí život, během minuty bylo vše jinak – 30.min stav 49:53. Bodově bohatou čtvrtinu zakončili domácí trojkou – stav 52:53. Jako v úvodu zápasu i v poslední čtvrtině ovládl prostor pod koši výborně hrající Standa Vítek a když se přidal i sváteční střelec Tomáš Krejčí humpolečtí se dostali do většího vedení – 34.min stav 54:62. Po oddechovém čase pardubičtí našli několik skulině v obraně Humpolce a nevzdávali se – 38.min stav 62:64. Pak zúročil své letité zkušenosti Honza Dygrýn svými dvěma koši – 39.min stav 62:68. Asi v sobotu v Pardubicích něco okoukal od svého bratra hrajícího Mattoni NBL v dresu Jindřichova Hradce. Domácí snížili jen z čáry trestného hodu. Víc jim humpolecká obrana nedovolila. Naopak na druhé straně skóre narůstalo až na konečný 13-ti bodový rozdíl. Po tragické úvodní čtvrtině humpolecký tým vrátila obrana do zápasu a díky podkošové převaze, když všichni podkošoví hráči se dokázali bodově prosazovat, i udrželi první výhru ze soupeřovi palubovky.

Díky této třetí výhře sezóny se humpolecký tým dostal před Teslu díky lepším vzájemným zápasům. Do konce zbývá odehrát 4 zápasy. V příštích zápasech jede humpolecká Jiskra na palubovku sestupem ohrožených Sokola Žižkov a do Mladé Boleslavi.

Body: Šindelář 18(3), Srkal 11(2), Chrudimský 7(1), Kornherr 7, Jarkovský 6, Lipový 5, Štěrba 4, Zita 4 – Vítek 18, Růžička 13, Sláma 11(1), Dygrýn 10, Pipek 10, Krejčí 6, Jirák 4, Vaněček 4

Čtěte dále:   Chovatelská výstava zvířat

Trojky 6:1, Fauly 22:20, TH 15/9:18/13, Rozhodčí: Znamínko, Král, 24 diváků