VYJÁDŘENÍ K ČLÁNKU: Pozor na AAA Auto Praha – (Ne)Důvěřujte profesionálům

1

VYJÁDŘENÍ K ČLÁNKU: Pozor na AAA Auto Praha – (Ne)Důvěřujte profesionálům:

V srpnu letošního roku autor výše uvedeného článku uzavřel leasingovou smlouvu se společností CCB-Leasing , a to ohledně automobilu Mitsubishi Pajero Sport v nákupní ceně 679 tisíc Kč. Prodávajícím tohoto automobilu byla společnost AUTOMOBILE GROUP – AAA Auto Praha.

Pojďme se podívat také na názor druhé strany, a to prodávajícího.

Autor předně uvádí, že “uvěřil profesionálům”, jakými jsou Karel Loprais či Kateřina Hrachovcová, a na základě informačního letáku, který sliboval kvalitní a prověřené vozy za nejlepší cenu, si vybral výše uvedený automobil. Jelikož neměl na zaplacení kupní ceny, složil zálohu ve výši 14 tisíc korun s tím, že automobil mu bude po dobu více jak týden rezervován. Autor se zaráží, že jde o zálohu nevratnou. Už se Vám někdy stalo, že Vám někdo zadarmo věc vyšší hodnoty rezervoval, uskladnil, chránil, omezil své podnikatelské zisky a po případném stornu rezervace za Vás všechny výše uvedené náklady uhradil? Neplatíme snad všichni zcela samozřejmě storno poplatky při zrušení zájezdu v jakékoliv cestovní kanceláři?

Pokud autora článku pobouřilo, že uvedená leasingová společnost, se prezentuje, jako společnost poskytující “nejvýhodnější leasing”, pak musel zaspat dobu více než deseti let.

Právě na potencionálních kupcích závisí, aby si z nabídky na trhu vybrali podle toho, co je pro ně konkrétně nejvýhodnější a která ze společností to poskytuje.

Naše společnost spolupracuje se čtyřmi leasingovými společnostmi a každý zákazník si může sám zvolit, jaký leasing zvolí. Ani k podepsání lesingové smlouvy naše zákazníky nenutíme.

Autor zpochybňuje, že by prodávající garantoval původ vozu, neboť mu byla předložena účtenka za lustraci firmou Cebia.

Jedna věc je garance původu vozidla prodávajícím a druhá písemné potvrzení vydávané jinou firmou, než je prodávající (spol. Cebia).

Společnost AAA Auto Praha skutečně garantuje, že prodávaný vůz je tzv. “právně čistý”, což znamená, že na něm neváznou práva třetích osob tj., že není v majetku leasingové společnosti, nepochází z trestné činnosti apod. Pokud se tak skutečně stane, i přes pečlivá prověření a množství bezpečnostních opatření, AUTOMOBILE GROUP – AAA Auto Praha, jako jediný autobazar v ČR, garantuje plné navrácení kupní ceny.

Kupující má možnost nad rámec garance poskytované prodávajícím požádat o prověření původu vozidla i mimo území České republiky. Tuto službu poskytuje firma Cebia, avšak jako každý jiný podnikatelský subjekt má tuto službu zpoplatněnu.

Čtěte dále:   Participace na školách v Humpolci

Autor si zřejmě ještě nestačil zvyknout na myšlenku, že žije v tržní ekonomice, a že za každou službu, jež není zahrnuta v kupní ceně, musí zaplatit. Stačí si jen zavčasu přečíst veškeré podstatné dokumenty …

Podle slov autora mu prodávající “vnutil” kartu asistenčních služeb ABA v ceně 2.450,– Kč. Opravdu věříte tomu, že se dnes dá jen tak bez dalšího někomu něco vnutit, aniž by druhý souhlasil?

I koupě karty asistenční služby je zase jen uzavřením kupní smlouvy, k níž je zapotřebí souhlasu obou smluvních stran.

A dostáváme se k samé podstatě věci, autor, protože je pravděpodobně podle obsahu článku, fandou do rychlých aut, aniž by řádně přečetl a zvážil důsledky uzavření leasingové smlouvy, tuto smlouvy rychle uzavřel s vidinou skvělé projížďky a podle cituji jeho slov: ”teprve později objevil obsah uzavřené smlouvy”. Čímž autor zcela otevřeně prohlásil, že smlouvu nečetl a nevěnoval ani pozornost, do jaké skupiny bylo auto zařazeno. V opačném případě by autor musel vědět, že je auto zařazeno do skupiny C, což je stav, kdy technický a provozní stav je podstatně ovlivněn a u něhož prodávající výslovně upozorňuje na nezbytnost důkladné technické kontroly automobilu a opravy zde doporučených agregátů. A co vy? Obsah smlouvy čtěte také až po jejím uzavření?

Co lze říct závěrem? Je vcelku logické, že pokud se rozhodnete koupit ojetý vůz, nemůžete od něj očekávat, že je automobilem novým.

Náš autor si svůj vybraný vůz si řádně prohlédnul, vyzkoušel ve zkušební jízdě a proti jeho stavu neměl námitky. Dobrovolně a bez výhrad podepsal smlouvu a předávací protokol, což svědčí o tom, že automobil byl v pořádku a autor s jeho stavem svým vlastnoručním podpisem souhlasil. Čtenář si musí uvědomit, že každý má právo volby. Vynaložit podstatně vyšší částku za nákup nového automobilu nebo zakoupit podstatně levnější, ovšem již ojetý vůz?

Ještě pořád jste přesvědčeni, že se stala chyba v autobazaru AAA Auto Praha? Nepochybil spíše autor článku sám a teď se snaží přenést odpovědnost za své chyby na jiného…?

Správce webu

One thought on “VYJÁDŘENÍ K ČLÁNKU: Pozor na AAA Auto Praha – (Ne)Důvěřujte profesionálům

  1. Trochu mě překvapilo, že ještě dnes někdo spoléhá na reklamní triky bazarů a při koupi auta si pořádně nepřečte smlouvu natož se neporadí s právníkem (u tak drahého auta).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

KOUZLO: Vaše oči dovedou tropit kousky

St Lis 28 , 2001
Máte příležitost pznat vlastnost vlastního zraku, o které jste možná zatím nevěděli. Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

You May Like

Témata