Stalo se 10.února 2006…

8

Včera tomu byly přesně 4 roky, co se pod tíhou sněhu zřítil humpolecký zimní stadion. Ačkoliv pelhřimovský soud označil viníka události, dodnes za způsobenou škodu nikdo nezaplatil.

Byl pátek 10. února 2006, na ledové ploše zrovna trénovaly dvě desítky malých hokejistů, když nad jejich hlavami začala praskat střecha. Za pár chvil se celá střecha za ohromného rachotu sesunula k zemi, naštěstí všechny děti byly už venku v bezpečí. Humpolák prvně informoval zde http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3454 a zde: http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3457 .


Krátce po hrozivě vypadající události začala jednání o vybudování nového stadionu i dohady o tom, kdo za zřícení vůbec může. I když se ještě před koncem téhož roku zrekonstruovaný stadion znovu otvíral, jedna věc po 4 letech stále dořešena není. Ačkoliv podle rozsudku pelhřimovského soudu za zřícení stadionu může stavební firma B. C. Building z Hradce Králové, konkrétně pak její stavbyvedoucí, do dnešního dne neviděla TJ Jiskra (tehdejší majitel stadionu) ani korunu jako náhradu vzniklé škody. A nikdo žádné peníze zřejmě ani nikdy neuvidí. Stavební firma, která stadion stavěla, mezitím zkrachovala a je v konkurzu. Takže Jiskra nezíská  žádné peníze ani od ní a s největší pravděpodobností ani od její pojišťovny.


Policejní vyšetřování i následné dokazování u soudu dalo zřícení stadionu za vinu stavební společnosti B. C. Building. Stavbyvedoucí Pavel Pour v rozporu s projektovou dokumentací opomněl ke střešní konstrukci dodat cca 130 vzpěrek. „Kdyby tam byly, střecha spadnout nemohla,“ uvedl soudní znalec Jindřich Kratěna. Pavel Pour byl odsouzen k roční podmínce.


  


 (Zdroj textu: MF Dnes)
     

Čtěte dále:   Humpolecký podzimní jarmark

myska

8 thoughts on “Stalo se 10.února 2006…

 1. Můžete mi prosím někdo sdělit, za jaké peníze se stadion znovu vystavěl ? Jak je možné, že na to „někdo“ dal znovu peníze aniž by byla škoda uhrazena od viníka neštěstí? Je mi s podivem, že si někdo nechá opravit v servisu zdemolované auto za peníze z vlastní kapsy, ačkoli u nehody byl jasně označen za vyníka nehody někdo jiný??!! Město, jak se tak dívám, velmi transparentním způsobem 2x investuje peníze do stavby stadionu a společnost B.C.Building, resp. její jednatelé,kteří stavbu prováděli se teď asi spokojeně někde smějou, jací jsme my v tom Humpolci blbci.Ach jo, škoda že mám děti, které hrají za Humpolec fotbal a pravidelně platím členské příspěvky. A město „vyhodí“ do luftu 17 míčů sem a pak zase 17 tam.Myslím si, že si měli páni radní prvně prověřit, zda-li viník škodu uhradí a poté započíst stavbu novou a nikoli obráceně. Ale to by se vlastně zase nestihla prestižní hokejová sezona okresního přeboru 2006/2007 !!!!

  1. Zjistete si fakta a potom mozna pochopite, kdo je vinik. Ten, ktereho vy oznacujete za „vynika“ to neni, zadavatelem puvodni stavby byl nekdo jiny a v dusledku jeho spatneho rizeni projektu, vcetne stavebniho dozoru doslo k uvedeni do provozu bez zjisteni realneho stavu (to je vubec nejvic zarazejici)… A kvuli nedostatecnemu pojisteni (zajimava perlicka, zjistete si, cim se zivi(la) dotycna osoba, ktera byla za to zodpovedna), neni zadne plneni skodne udalosti. To, ze s.r.o. vyhlasi konkurz,cimz se zbavi jakekoliv zodpovednosti, je naprosto bezna praxe, kterou znaji i zaci ZS.

  2. tak teď jste mě tedy dostal . . . tedy hala nebyla asi ani řádně zkolaudována, a já tam posílal svoje děti bruslit a sám tam chodil na hokej. No jo no, už za císaře pána platilo “ za peníze v Praze dům „

 2. kterej šlendrián dělal ten stavební dozor??, Snad měl investor svůj dozor, nebo si nechal od firmy z Hradce jeho člověka jako stavební dozor??

  Takovejch významnejch stavařskejch osobností v Humpolci máme. To si Jiskra nemohla někoho zjednat.????

   1. Nechápu proč vedení města nepodá trestní oznámení na p. Vališe, neboť dle mých informací jednoznačně porušil podmínku půjčky od rady města a stadion řádně nepojistil a hlavně v termínu nedodal zástavu na město – to je hrubé velmi porušení podmínek půjčky a dotací – trestný čin !!!!! Kdyby to udělal tak se nemohlo stát, že byl stadion špatně pojištěn a škodu by zaplatila pojišťovna a město a občané namuseli dělat žádné sbírky. Takže viník škody městu je velmi dobře znám – proč tedy vedení města neplní své zákonné povinnosti ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku policie

Pá Úno 12 , 2010
Nic výjimečného se neodehrálo tento týden v Humpolci. Klasika: pár dopravních nehod, pár krádeží… Čtěte dále:   Humpolec už nemusí odmítat děti. Postavil novou školku

You May Like

Témata