Petr

115 thoughts on “Výsledky pro obec Humpolec

 1. Jsem rád, že v Humpolci je ještě nějaký rozum a SPD se do zastupitelstva nedostala. Že i tak má v Humpolci 3000 podporovatelů mě docela děsí.

  1. Ono to není 3000 lidí – to jsou pouze přepočtené „hlasy“ kvůli mandátům. V Humpolci volilo pouze 3937 lidí z 8631 možných voličů, to odpovídá celkem 73929 hlasům (na stránkách města jsou výsledky uvedeny v přehledných tabulkách i s hlasy pro jednotlivé kandidáty (http://www.mesto-humpolec.cz/assets/File.ashx?id_org=4932&id_dokumenty=231578).
   Ale i tak je bohužel mezi námi spoustu zakuklených rasistů a lidí smýšlejících v jednoduchých přímých liniích – někteří dokonce sedí na městském úřadě, jiní vyučují naše děti a mládež. Musíme doufat, že své postoje, hodné nevzdělaných lidí, dokážou potlačit a nebudou se na toto téma veřejně vyjadřovat. Člověk snadno pochopí rasistické postoje dělníka, jež trpí vedle cizince ve fabrice, kdy je mnohdy těžké přimět jej ke kvalitní práci a těžko mu něco vysvětlit, těžko mu rozumět. Ale tyto lidi zde potřebujeme, jelikož jako „bílí“ pomalu vymíráme a na chod státní správy a důchody pro naše staříčky již nedokážeme sami vydělat. „Bílým“ se mnohdy ve fabrikách pracovat nechce a není to jen o finančním ohodnocení. Buďme rádi za Rumuny, Bulhary a Ukrajince, vždyť ti nám jsou mentálně i fyzicky celkem podobní!

   1. Pokud jsme chtěli roku 1989 princip více politických stran, nesmíme se roku 2018 divit, že je zde něco jako SPD. Trochu mi vadí nářky těch asi jediných demokratů, že lidé jim dali x hlasů..Ano je to tak, dali. V minulosti tu byl dr. Sládek, dnes Okamura.
    Nebo chceme jen systém více stran na oko? Musí ukázat ty ostatní strany, že jsou lepší jak SPD, to je jediná cesta.
    A kdo sleduje politickou scénu i dále než v českém rybníčku tak ví, že podobné strany v Evropě sílí. A v sousedním Rakousku sedí i ve vládě.

 2. Strašně by mě zajímalo, jak vypadá povolební vyjednávání. Jakou máme očekávat koalici ?! Jestli budou do Vedení města přizváni i úspěšní zástupci HUGO nebo zda dá o 1 mandát vítězná ODS přednost starému řešení s ČSSD, KDU-ČSL a asi komunisty ? Nebo jestli uzavře koalici ANO s HUGO a dalšími menšími stranami a obejdou vítěznou ODS. Lidi, co vy na to? Jaká máte očekávání?

  1. ODS bytostně nikdy nemůže spolupracovat s KSČM. Na to jsou to moc zapšklí panáci, kteří žijí neustále rokem 68. Ale ruku na srdce oba dva zvolení zastupitelé KSČM nejsou tím silným hráčem ve městě. A lidovci mohou hrát svoji hru o kterou jim jde každé volby, buď místostarostu nebo dva radní. A letos prvně mohou jít i na starostu..

   1. Klidně ať probíhají pomaleji, ale ať prosím pěkně respektují názor voličů. Ten je dán výsledkem ODS 5 mandátů, ANO 4 mandáty, HUGO 4 mandáty, KDU-ČSL 3 mandáty, ČCSD a KSČM po 2 a STAN 1 mandát. Variant přichází v úvahu rozhodně dost !

  1. Ano, je to tak. Novými osobami jsou de facto jenom všichni zástupci HUGO a STAN. Z ODS potom dr. Čáp. Jsem zvědava, zda dr. Dvořáková přenechá post lídrovi za ANO. To by byl podvod na voliče.

     1. O posty ve vedení jde nyní především!! Bude vítězná ODS respektovat volbu voličů a bude v jednání směřovat nejprve za ANO a HUGO ?? Jež jí jsou programově blíž než třeba ČSSD?

     2. ANO a HUGO jsou programově blízko ODS??
      Opravdu?
      Mluvíme o těch samých stranách?

      ANO s jednoznačným vymezením se vůči všemu, co ODS v Humpolci představuje?
      HuGo se slibem čerstvých sil ve vedení města a stím, že věci budou jinak? HuGo tlačené Zdeňkem Rýznerem, který od výměny starosty (1998) neustále vyjadřuje nespokojenost s ODSkou v čele města?

      Jako logická koalic se mi jeví ODS+ČSSD+KDU+STAN. Dává to 11 z 21.

      Hlas proti součastnému kursu Humpolce, přepočten na mandáty je 8 z 21. To se většině ani neblíží.

     3. Změna starosty byla po volbách 2002, nikoliv v roce 1998.
      A je tu i možnost HUGO, KDU, ANO, to je také 11 z 21

     4. Aj, moje chyba. Pravdu díte.
      Zaměnil jsem ustavující zasedání zastupitelstva z 98, (kde byl mimochodem taky slušný pískot z jeviště), když pan Koten oznamoval, že bude pokračovat ještě jedno období.

      Možnost ANO+HuGO a přívažek samozřejmě je. K této variantě bych, jako zarytý ateista dodal jen: „Chraň nás ruka Páně, před takovými.“

     5. HUGO + ANO + STAN + KDUČSL má dokonce 12 z 21 !!! 😀 😀 😀

     6. Myslím, že není tak problém ODS jako byla samotná osoba Kučery !!!!!!

     7. ANO se nevymezovalo vůči ODS jako celku, pouze vůči některým krokům, se kterými nesouhlasilo.To se nesmí ?

    1. Iniciovat jednání bude určitě ODS, ale mohli by se o to pokusit i zastupitelé z HUGA. Pak by mohla nastat i varianta vedení radnice bez ODS/HUGO, ANO, KDU-ČSL a STAN/, Že by ODS pozvala do koalice komunisty, tomu moc nevěřím, ale svého času tak Kučera učinil a Vystrčil byl v radě. Odstupovat se samozřejmě ze zastupitelstva dá, ale aby náhradník ihned kandidoval na post ve vedení města či v radě je přeci jen trochu příliš, to by jej ostatní zastupitelé asi nezvolili.

     1. Určitě na takové pokusy v posledních dvou dnech již došlo.

     2. Varianta bez ODS by byla určitě zajímavá, přerušení zaběhlých vazeb si mnoho voličů přálo. Vámi uvedené strany vnímám na komunální úrovni jako směřující doprava. Mě by se to líbilo ! Záleží však na jednotlivých personách, jestli si vzájemně porozumí a najdou společné programové styčné body.

     3. To už je jiná historie trochu. Každý normální vidí, že komunisti jsou mrtví..

     4. Komunisti by ožili pouze, když budou mít za sebou Rusko. Jinak jsou mrtví.

     5. Rusko je dnes kapitalistický stát a strachy z něj jsou bohužel trapnou západní propagandou. Za vše mohou ruští hackeři. Otázkou je, co dělají ti američtí…Určitě nespí…Jen tiše v centrále CIA pracují…

   1. P. Dvořáková asi nepočítala s tím, že jí preferenční hlasy vynesou „tak vysoko“. Je na jejím osobním uvážení, zda-li odstoupí či nikoliv. Chtěla podpořit místní ANO, to udělala, snad to voliči nebudou chápat jako zradu ! Pak je další na řadě P. Prokop. Rozhodně jedničnou za ANO se díky výsledkům voleb stala P. Kostřicová, jež má všeobecnou podporu !

     1. Kučera tam byl příliš dlouho a stouplo mu to do hlavy.

    1. Každý kdo je na kandidátní listině musí počítat s tím, že se může dostat vysoko. Není žádné místo podřadné.

     1. Tak mi řekněte, proč stále dokola kandiduje P. Bernard. Již podruhé zvítězil (jako osoba má nejvíce hlasů)! Proč on není starostou, to je také zrada na voličích. A že jich nebylo málo !

     2. Protože u nás v ČR starostu lidi nevolí, volí ho až zastupitelé, proto nikdy S. B. nebyl starostou. Jemu vyhovuje stávající post zastupitele, kdy svým vlivem ovlivní ten který projekt a pod. Nedivte se tomu dokola. On je mašina na hlasy pro modré.

     3. Bernard je tam pouze proto aby mohl zkupovat pozemky z první ruky. A hlavně ty na kterých je voda aby tu vodu za draho vyvezl. O Humpolec mu nikdy nešlo.

     4. Od Huga jsem čekal víc. Co jim tak uškodilo, že je lidi nevolili ?

     5. Co jste víc čekal? prvně a hned 4 mandáty. Já naopak méně čekal. Je otázkou jestli Voplakal bude chtít jít do koalice a vzít funkci, o tom to je. Pobláznit lidi uměl, nyní je ta těžší část.

     6. A ono je Hugo o Voplakalovi? Ja myslel, ze na kandidatce maji 21 jmen a jak jsem tak sledoval kampan, pak i 21 aktivnich lidi. A to je na nich prave to sympaticke. Ne jen 2-3 jmena, ale slusne vyrovnana kandidatka….

     7. Přesně tak, v tom jsou jedineční. A mimochodem, Voplakal v dobrém ukázal, že mu o placenou funkci uvolněného zastupitele vůbec nejde. HUGO chce primárně řešit dobré věci pro město. Tohle jim já věřím.

     8. A jak chtějí řešit dobré věci pro město. Někdo z nich musí vzít odpovědnost.

     9. Hloupý a zavádějící dotaz ! Třetí místo pro HUGO je skvělé !!!! Je vidět, že mladí lidé oslovili v našem městě spoustu voličů, všem pomluvám navzdory.

     10. Nikdo je nepomlouval..Každý byl rád, že se mladí dostali do povědomí

     11. Problém je, že pokud by chtěla ODS protlačit Kratochvíla na starostu, tak budou ostatní proti, protože všichni vědí, že to je loutka kterou vodí Kučera a Bernard a tak by se vlastně ve vedení města nic nezměnilo. Tak si to totiž ODS naplánovala a proto taky není jejím lídrem Kukrechtová. Ta by totiž Jirku už tolik neposlouchala….

     12. Stačí se podívat na poslední zastupitelstvo a tam je pozice p. Kratochvíla krásně čitelná – poskok a přisluhovač současného starosty. A to je obdobné na každém zasedání, kde chce starosta něco prosadit – lze si pustit další videa a vždy to probíhá podobně….

     13. Občané, alespoň ty co přišli k volbam, si vyloženě zmenu nepřáli. ODS obhajila 5 křesel, opoziční ANO ztratilo 1. Odstoupit by zejména mel člověk, který radí hnuti ANO s předvolební strategií, resp. ten člověk, který prosadil p. Prokopa do čela kandidátky. Jak minule, tak letos se humpolecke ANO vyautovalo v podstatě samo. Dočasná sestava ODS, ČSSD a KDU ma dohromady 9. Z profilů kandidátů ma HUGO nejblíže k ODS. Takze je asi víceméně jasno…

     14. Tak tohle můžu jedině podepsat. Naprostý souhlas, Kratochvíl za dobu působení v ZM nepředvedl vůbec nic a na posledním zastupitelstvu dokázal, že na post starosty bohužel nemá. Jinak věřím že je to slušný a poctivý člověk.

     15. Pozor, co není, může být. Taky jsem kdysi v práci na původní pozici nezářil, ale s pokorou říkám, že na vedoucí pozici jsem se našel. Vážně, teď nežertuji. 😉

    2. Počítala nebo ne, když jde někdo do voleb, tak musí minimálně počítat s pozicí v zastupitelstvu, když už ne s pozicí ve vedení města. Ale jít kandidovat a pak se vzdát mandátu je čistý podvod na voliče, i když třeba ne nezákonný, ale pořád podvod a mělo by to být postižitelné ne-li přímo trestné, protože potom jsou celé volby úplně zbytečné. Už takhle byla účast mizerná a příště se na to lidi vykašlou úplně.

     1. I to je politika. Bohužel. Zajímavé by spíše bylo, kdyby se diky této rošadě rozhodl usilovat o post starosty. To už by tak trochu bylo proti vůli hlasujících a určitě by to Anonistum dost lidí neodpustilo.

     2. Tak každý ví, že ANO chtělo starostu/tku už minule, letos to samé. Ale lidé je volí jak diví..Proč?

  1. Mne by se jako starosta moc libil Standa. Umi menezovat dobrou firmu,
   mesto by zvladl take. Navic jeho zivotni nahled je mi sympaticky a blizky.

  2. Mne by se jako starosta moc libil Standa. Umi menezovat dobrou firmu,
   mesto by zvladl take. Navic jeho zivotni nahled je mi sympaticky a blizky.

   1. Jenže menezovat firmu je jedna věc a řídit město druhá a rozhodně to není totéž jak si asi myslí poměrně dost voličů.

    1. Jojo, totéž to tedy rozhodně není :-D. To se ví.
     Řekněme tedy, že Bernard by měl ke starostování ty nejlepší
     předpoklady.
     Zásadní otázkou ale je jak má nastaveny životní priority, a zda by to
     chtěl vůbec dělat………

    1. Je vidět, že pochybnosti o schopnostech p. Kratochvíla má i sama ODS. Hned v pondělí ráno to do Humpolce přijel řešit i kolega odeesák z PE Ing. Med a se současným starostou hned naklusali do knihkupectví. Takže je vidět, že loutka v barvách ODS nemá dva loutkovodiče jak bylo již uvedeno, ale minimálně tři….. Prostě všichni vědí, že Karel na to nemá, ale protože je oddaný a ODS stále touží po moci, tak ho tam chtějí protlačit za každou cenu. A to je smutné, protože pokud se jim to podaří, tak tím budou trpět všichni občané města. Tedy sorry jako – všichni kromě vyvolených modrých ptáků a jejich kamarádů – třeba Karlův jmenovec z ICOMU a podobně…….

     1. Koukám, že máte spoustu zákulisních informací. Jestlipak také nemáte na všechny nějakou složku? Pokud v Humpolci tak trpíte, tak se divím, že tu ještě žijete.
      Více než pětina voličů si to zaplaťpámbu nemyslí .

     2. Kučera byl také slušný člověk. Byl, ale není. Jde mu o vlastní kapsu.

     3. „Více než pětina voličů“ – to je zavádějící informace.
      Správně má být více než pětina z 45,66% oprávněných voličů.
      Přesně je to 10,27% těch, kdo v Humpolci volí ODS.
      Nebo i jinak – 89,73% humpoleckých voličů pro ODS nehlasovalo.
      Matematika pro základní školy.

     4. Myslím, že to není zavádějící informace.
      Těch 54,34% „voličů/nevoličů“ se mohlo sebrat a dojít.
      Nebo ještě jinak – myslíte, že 45% není z pohledu statistiky vzorek dostačující a vše by dopadlo při 100% účasti diametrálně jinak?

     5. Zavádějící jsou všechny informace, operující s pojmy bez podložení tvrdými fakty.
      Tady se často žongluje s výrazy jako „většina lidí chce/nechce cosi“. Bez toho, aby se zjistil počet lidí, co tak skutečně smýšlí. Mnohdy je to i záměr, nezjišťovat a manipulativně si hrát s fakty. Lidé kolem „hradní posádky“ vám mohou povídat. Proč byla tehdy zorganizována stěžejní anketa ohledně rozhledny tak, jak byla? Shoda náhod, že tu zrovna slavil KČT výročí? Náhodně zvolená anketní otázka (tak jak byla položena)? Často se tu děly i další náhody, typu přidělení čehosi komusi. Tyto náhody a jejich přílišná četnost tak nutně vedou ke vzniku podezření a konspirativních teorií. Mnohdy bohužel oprávněně. Město pro byznys kamarádů.

     6. Konspirace, náhody, přidělení čehosi komusi. Máte asi fakt peklo v hlavě. Chemtrails, ilumináti, přistání na Měsíci atd…. Není jednoduché se s tím vyrovnat :))

     7. Pětina z těch, kteří o volby svým hlasováním projevili zájem.
      A to je velmi slušné číslo, které se okecat nedá. Respekt.

     8. Jan doufám, že nové vedení města zajistí výměnu voličů v Humpolci!

     9. 10,27% jestli je to na plácání po zádech, tak se plácejte 🙂

     10. Viděl bych to na onemocnění průjmového typu, které ale bohužel nezasáhlo střevní systém, nýbrž oblast hlavy. Velká škoda, že nejde udělat klystýr mozku.

     11. Hnidopich je skutečně člověk, který píchá resp. vypichuje hnidy – vejce vší . Přeneseně, zaobírá se maličkostmi. Odtud tedy dnes již zřídka používaný výraz.

     12. Nejsem a nebudu nikdy volička ODS, ale uznávám, že obhájili jako jediní počet mandátů,který měli i v roce 2014. To o něčem svědčí. Je otázkou, zda to bylo tím, že ODS tak dobře vedla město a lidé jsou spokojeni, nebo tím, že ODS pod předsednictvím podivného mužíčka Fialy posiluje republikově.

      Takže berme to vše s rozvahou a realistcky. Že by mohla být volební účast větší to je bez debat, ale lidé jsou líní do toho jít. Hledají důvody proč nejít volit. Závěrem ještě poznámku. Všimněte si jedné věci. Často se tu na Humpoláku v minulém období kritizovala nejen ODS, ale i nestraníci z ČSSD. A hle.. I letos z kandidátky soc. dem. pronikli zase ti, se kterými byla nespokojenost údajná. A první náhradnice je paní Balnohová.. Fakt zvláštní.Asi tedy lidé spokojeni s nimi byli, ti co volit přišli

     13. Volebni ucast je zrcadlem spokojenosti obyvatelstva. Cim nizsi, tim spokojenejsi lide jsou. Ve vyspelich civilizacich je v.u. nizka.

     14. Myslím si pravý opak. Totiž, že nespokojení lidé rezignovali a k volbám vůbec nejdou. Protože ať navolí koho chtějí, vítězné strany se stejně domluví jinak. V poslední době se domlouvají strany, jejichž volební program je odlišný. Politika se stala nesrozumitelnou. Když pravice vládne společně s levicí, již několikáté volební období, tak volby přestávají mít smysl!

     15. Přesně. Pokud tu budou další čtyři roky s modrým ptákem, tak na další „demokratické volby “ kašlu.

     16. Někteří lidé (obzvlášť ti starší) volí po vzoru: toho znám, ten už tam je, tak ho zvolím znovu ! To je jeden důvod. Nebo se cítí zavázáni, to je důvod druhý.

     17. Plačte, vy co nevolíte, Humpolci nastanou zlé časy. A to nejsem věštec,

     18. Zlé časy? Ty už nastaly, ale ne v Humpolci. V celé republice nástupem toho gaunera ze Slovenska k moci.

     19. Kterého si lidé zvolili a asi mu věří.Demokracie zkrátka není vždy taková,jak bychom chtěli.Tak nebručte nad Babišem. On ani Fiala není terno. Seladon jeden

     20. Není nad slovo odborníka. Ještě, že Vás tady máme a víme tak, s kým máme tu čest.
      Jen škoda, že takových politologických machrů nemáme víc.

 3. V Humpolci v rámci povolebních vyjednávání jde o osoby nově zvolených zastupitelů, nikoliv o to z které politické strany jsou. Vesměs nemají se stranami co do činění, ty poslouží jen k tomu aby nemuseli kandidáti sbírat podpisy/viz třeba Forum Jihlava pod hlavičkou STAN, HUGO je naopak výjimkou/. Podle mého názoru by měl být starostou někdo z uskupení HUGO,ale záleží jak se podaří sestavit koalici na následující období.

  1. To by někdo v tom HUGO musel zvednout tu rukavici a říci..já to beru a chci dělat. Připadá mi totiž, že ani sami zvolení kandidáti tohoto uskupení neví nyní co dělat.Ani v ANO. To vše nahrává ODS do karet. Lidovci tradičně čekají kam zafouká vítr a mlží.

    1. Děje se to všude a strana či hnutí hlava nehlava. Viz. Brno a jiná města. Demokracie fér nebývá, to už tak chodí..Doba nalajnovaných funkcí je pryč..

     1. To, že se něco takového děje v Brně, přece neznamená, že stejně bezpáteřní má být i Humpolec. 🙂 Nechme týmy jednat, uvidíme, jakého cíle dosáhnou. Jsem sám velmi zvědavý.

     2. Bylo fér že ex-ředitel základky Kučera vyšachoval ex-ředitelku gymplu Štěrbovou?
      Bylo fér, že všude hlásal jak bude starostovat Kukrechtová, aby z ní pak udělal blbku?
      Slovo fér v souvislosti s tou bandou z ODS prosím nepoužívejte.

     1. Lidé totiž hrozně rychle zapomínají, co se stalo před 4 lety…´uplně stejná situace jako letos v Brně.

     2. Fér to dle mého názoru nebylo a já sázím na to, že ti mladí kluci a holky z HUGO zdejší politickou kulturu mají zájem kultivovat, a proto nic takového, co se událo před 4 lety, sami neudělají.

     3. Kultivovat by měli tak, že buď půjdou do vedení města a budou se snažit tedy jinak řídit. Z opozice toho moc nepůjde. Všichni víme, že minule ANO po odchodu do opozice toužilo po finančním výboru a o kontrolní ani moc nestálo. Tak opravdu jsem zvědav na nový styl.
      Jedno je jisté, ze stávajících lídrů má zkušenosti a ekonomické vzdělání pouze paní Bartáková. Je nutné vytvořit nějaký tým ve vedení radnice,aby bylo dobře.

     4. Minule ANO nevyhrálo, alespoň ne na počet mandátů ( 3 strany – 5 mandátů), ale pokud si někdo svými postoji a halasením již před volbami podkope svůj koaliční potenciál, tak se nemůže divit…

     5. ANO se v Humpolci chová dost kontraproduktivně. Ta šílená předvolební kampaň minule, letos nasazení na přední pozice nezvolitelných lidí. Mně to přijde, že tam Kučera nasadil nějakého krtka, který tam provádí sabotaž. Otázkou zůstává, zda v příští volbách dovolí čest a páteř stávajícím zastupitelům (učitelům a zubaři) za ANO znovu kandidovat. Dost možná tak humpolecke ANO, primární svoji šanci zcela.

     6. Nikdo to asi nechce dělat, o tom to je…A kdo by chtěl,tak není zase zastupitel.

   1. Trvá to nějak podivně dlouho! Že by Humpolec byl složitější než Praha, Brno, Kladno?? Hlavně ať se nepohádají…

    1. Údajně pí Dvořáková odstoupila a tak se do zastupitelstva dostal p. Prokop. Což o to možné to je, ale snad nikdo z nového zastupitelstva si nepohrává s myšlenkou, že by se mohl stát starostou ?

     1. Nehrajme si na „údajně“, ale raději se někdo může napřímo optat p. tajemníka, zda opravdu rezignační dopis paní doktorky obdržel… 🙂

   1. Hugo nám to podelalo. Je to velké zklamání. Není čemu se divit, když vezmou do svojich rád ODSaky Zaloudky a podelanka Machka z rodinou. Který ani neví zda je projektant a to dost špatný soudě podle projektu jeho vlastního baráku či kostela ve kterém bydlí. ČI tvůrce platformy či dobrodruh v půjčovně jízdních kol.

    1. Ale fuj, takové osobní napadání. To je nevlídné a nevkusne. Budiž vám útěchou , ze nejste jediný blbec na humpolaku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Podzimníček

Út Říj 9 , 2018
Pátek 12.10.2018 15:00 – 18:00, Želiv

You May Like

Témata