DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A PRVNÍ GASTRODEN

Navštívit barmanskou show, účastnit se LAN párty, zkusit si založit fiktivní firmu či připravit slavnostní tabule, 3D fotografie, naučit se pracovat na I-PADech, procestovat kus světa, stát se „knédlmajstrem“! To vše za jeden jediný den! Za Den otevřených dveří na Střední škole informatiky a cestovního ruchu v Humpolci.

 


Tak pestrá byla nabídka aktivit, které si připravili studenti, učni pod vedením svých učitelů a mistrů praktického vyučování.


Obrovský úspěch sklidili naši kuchaři-číšníci a prodavači-výrobci lahůdek. Jejich slavnostní prezentace vlastních výrobků upoutala oči všech návštěvníků. Tou byl také zahájen první Gastroden na naší škole. Kuchaři s napětím očekávali nejen verdikt odborné poroty, ale také ocenění laickou veřejností.


Obory informačních technologií pozvali zájemce na LAN párty, ale také na programování a počítačový design. Chtěli jste vidět, jak budete vypadat za 20 či 30 let? Žádný problém. Studenti IT vás vyfotili, počítačově upravili a se škodolibým úsměvem očekávali vaši reakci.


Ani cestovní ruch nezůstal pozadu. Usměvavé průvodkyně – studentky tohoto oboru – vedly návštěvníky labyrintem školy s profesionální zručností. Zamířily i do učebny cestovního ruchu, aby ukázaly, jak vypadá práce v cestovních kancelářích. Zájemci se pak mohli obdivovat krásám ČR i evropských metropolí ve 3D fotografiích pořízených studenty tohoto oboru.

 


Každý návštěvník, ať malý či velký, si zde našel něco zajímavého a pokud měl náladu a potřebnou dávku odvahy, mohli si zasoutěžit. V čem? V umu kuchařském! Stát se totiž mistrem ve vaření typicky českého pokrmu – knedlíků – není totiž vůbec jednoduché.


Den otevřených dveří na Střední škole informatiky a cestovního ruchu byl zajímavý a úspěšný. O tom totiž svědčí nejen množství pochvalných zápisů do naší www – návštěvní knihy, ale také to, že nás navštívily kolektivy tříd základních škol z Havlíčkova Brodu, Humpolce a jeho okolí.

Kristýna Gyurcsovicsová (SČMSD Humpolec)

Čtěte dále:   Lepší péče o zdraví lidí: záchranáři v Humpolci budou mít modernější zázemí

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Firma Stromovku do konce listopadu dokončit nestihla

Čt Pro 13 , 2012
Regenerace humpoleckého sídliště Stromovka nebyla do konce listopadu, kterýžto termín stanovovala smlouva, dovršena. Čtěte dále:   Inspirativní Stromovka. Park roku z Humpolce zval na prohlídku s komentářem

You May Like

Témata