Firma Stromovku do konce listopadu dokončit nestihla

17

Regenerace humpoleckého sídliště Stromovka nebyla do konce listopadu, kterýžto termín stanovovala smlouva, dovršena.

Od zhotovitele zatím nedorazila ani žádost o posunutí termínu.
 
„Práce nestihla firma Stanix Projekt dosud dokončit. Některé zbývající práce znemožnilo nepříznivé počasí," informoval humpolecký místostarosta Květoslav Namyslo.
 
Práce sice navzdory sněhu stále pokračují, ale v mínusových teplotách nebudou moci být položeny živičné povrchy.
 
„Sídlištěm má vést asfaltová cyklistická stezka, ale tu bude moci firma dodělat až v novém roce. Do konce roku mohou její zaměstnanci pokračovat jen v pracích, v nichž nebrání mráz," doplnil místostarosta.
 
Jsou to podle jeho slov tak zvané suché procesy, mezi které patří například dláždění chodníků.
 
Do jara se nebude muset čekat ani se zprovozněním nového veřejného osvětlení.
 
Po firmě město bude chtít pokutu
 
Zhotovitel bude muset za nedodržení smluveného termínu zřejmě platit pokutu. „Čeká se, až firma dodá písemnou žádost o posunutí termínu. O výši pokuty se ještě bude jednat," popsal včera současný stav Květoslav Namyslo.
 
Jak již dříve místostarosta uvedl, komplikace vedoucí k celkovému zdržení prací způsobila mimo jiné nová dešťová kanalizace.
 
Při jejím pokládání se totiž vyskytly neočekávané problémy při křížení s nyní již nepoužívanými, ale rovněž i s funkčními topnými kanály a dále při křížení s vedením vysokého napětí a vodovodem.
 
Požadavek na posílení kanalizace přitom vzešel na popud Komise pro rozvoj města až v průběhu výběrového řízení na zhotovitele a rozšíření smlouvy o dílo bylo projednáno až při jejím podpisu. Zhotovitel tehdy kvůli tomu nežádal prodloužení termínu.
 
Zástupce firmy Stanix Projekt se odmítl k celé věci vyjádřit.

Autor: Dominika Dufková – Pelhřimovský Deník

Čtěte dále:   Střelba, kozy a zpěv. Vánoční trh v Humpolci připomínal spíše jaro

Axl

17 thoughts on “Firma Stromovku do konce listopadu dokončit nestihla

 1. Za všechno vlastně může komise. Neexistuje odpovědný projektant akce, TDI akce, odpovědná osoba za město apod…. Osobně s myslím, že je problém někde jinde, ne v komisi, která je pouze poradním orgánem a není jejím úkolem řešit a evidovat nedostatky/ krizová místa v infrastruktuře města.

  frrrr

 2. O výši pokuty se bude jednat?? Pokuta má být jasně sjednána ve smlouvě. Když už je zhotovitel v prodlení, asi se s městem nebude chtít dohodnout, že pokutu zaplatí.

 3. A je to stále dokola.Pan starosta a jeho zástupce,opět,,melou,,starou a tudíž ohranou písničku kdo za co může a co je příčinou.Jak už jsem zde jednou psal,obyvatelé sídliště vše vidí úplně v jiných problémech.Sakra proč si pane Namyslo nepřiznáte chybu,že na stavbě naprosto nefungoval a stále nefunguje stavební dozor,že kontrola z Mú byla snad jen dvakrát a starostovo prohlášení,že za celkové zdržení může nová kanalizace je úplně mimo mísu.Mimo jiné pana Kučeru jsem tam neviděl ani jednou,možná tam jezdil potají a na el.skutru aby nebyl slyšet.Tu kanalizaci dělali tři klučinové a jeden,,borec,,od té firmy a jak už jsem minule zmínil,tak před těma klukama smekám.To že museli každý den čekat i několik hodin na toho bagristu,a pak se museli celí promrzlí lopotit v mazlavém jílu s krompáčem a lopatou.Konkrétně o této akci by se dalo psát velmi obsáhlé story,ale to je zbytečné protože pánové z radnice mají naprosto odlišné vidění na náš problém.Rád bych sdílel s panem starostou optimizmus,že v mrazech se provádí suché procesy.Budu nesmírně rád,když se nepotvrdí mé obavy,že se po jaru vše propadne a bude se látat,předělávat,opravovat atd….Nebo si snad pánové myslíte,že pokládání obrubníků na promrzlou zem(-10)a to po několk dní, nebude mít po jarním tání žádné důsledky?

  1. Tak prostě vydržíte do jara.V zimním období se všechno stavět nedá.To vám potvrdí každý starý zedník.
   Śpatné je,že se původní termín nestihl,ale nežý to předělávat na jaře,to to radši nechat být teď

  2. To že se chodníky dávají rovnou na lopatou uplácanou rovinku viděl i pan Namyslo, byl u toho a asi mu to divné nepřišlo. Trošku se oteplilo a už jsou místa kde se chodníky propadají do výkopů kde se kopala kanalizace. A na jaře a bude nějaký deštík, tak se ty chodníky pěkně zvlní. Pokud mě paměť neklame tak se chodníky opravovaly i na sídlišti Smetanova. Možná by jako příklad měl sloužit HB kde nechají 1/2 roku používat most než si ho zkolaudují a převezmou

   1. A jak budou chodníky vypadat až po nich technický proženou tu mašinu na schrnování sněhu. Se to zvlní jako po celym městě, kde se to používalo.

    1. Už je to celkem zralé na oficiální stanovisko radnice… Chybu mlčení,jako v případě tunelu ve výběru správních poplatků, se podařilo zopakovat (poučení se = nula), takže už není co ztratit. Takovou pohodičku v řízení projektu lze zaměstnancům radnice snad jen závidět. Být to v soukromém sektoru, další den už by neodemykali dveře kanceláře na adrese Horní náměstí, ale klepali na dveře kanceláří na adrese Příčná…. Teď už opravdu nezbývá než hodně dobře odprezentovat (nejen)občanům žijícím na sídlišti vysvětlení a omluvu a doufat, že do dalších komunálních voleb zapomeneme…

     1. Aby toho nebylo málo, tak další totální prů**r úplně stejného rázu je oprava ulice Dvorská ! Ještě horší problémy a daleko větší komplikace pro občany, ale klídek na vedení radnice. Prý bude vše ok ! To je vrchol arogance v přístupu k občanům ! A opět vedení mlčí a nic neřeší. Nebo se mýlíme ?

     2. Co muže být za „daleko větší komplikace pro občany“ při opravě ulice Dvorská. Vždyt tam se ted jedná asi o 8-10 baráků. TB

     3. No prostě za město dělá stavební dozor velký kliďas nebo je to lempl co tam nemá co dělat

    2. Přečti si zákon o zadávání veřejných zakázek. Nyní konečně přišli nato , že cena není vždy rozhodující a má dojít k novele.

     1. Nejnižší cena sice je opravdu trochu problém, ale hlavní problém je špatná smlouva o dílo se špatným harmonogramem prací. A následně je velikým problémem totálně slabá činnost úředníka vykonávajícím dozor a nečinnost vedení města v jeho kontrole a kontrole postupu prací. Tam totiž okamžitě při jakémkoli časovém nedodržení harmonogramu má následovat sankce a jednání o dalším postupu ! Tak to běžně chodí na každé stavbě, kterou platí soukromý investor. Ale co chcete, když tři dny před termínem předání díla vedení města slepě věří, že dodavatel vše stihne a dodrží a přitom i totální laik vidí, že to nemůžou dodělat ani za měsíc. Navíc potom vedení města nevidí problém v tom, že se betonuje v mrazech, štěrk a dlažba se pokládá na zmrzlou a neudusanou zeminu, protože přece se jedná o suché procesy, tak o co jde. No celkem o nic, kdyby nešlo o veřejné peníze nás všech, které musí někdo nejdříve těžce vydělat a pak na daních zaplatit, aby město mělo prachy v rozpočtu. Jenže naši učitelé ve vedení města nikdy v životě nevydělali korunu a vždy žili z daní ostatních pracujících, takže mají pocit, že pokud ty svěřené peníze nerozkradou, tak je vlastně jedno jak moc efektivně je utratí. Vždyť příští rok bude nový rozpočet a pak zase další a další…. No a pak tady bude nové zastupitelstvo a další a další a ti si s tím nějak zase poradí a když tak to zase z dalších pěněz opraví. No a tak dál a dál a dál…..
      Pokud se takto, jak se chovají obce, kraje a stát chová soukromá firma tak zkrachuje a majitel o vše přijde. Ovšem pokud se takto chvá zastupitelstvo, poslanci a jiní politici, tak vstanou noví bojovníci v dalších volbách, přijde nový rozpočet a je stále z čeho brát ……..

     2. Tak ty učitele prosím nevolte.To je jediné řešení.Zde po roce 89 se stále věří,že starostu a spol může dělat jen člověk s titulem.Proto se volí učitelé, lékaři, velkopodnikatelé a spol.Stále stejné tváře. Na vesnicích to musí zvládnout i strejda od traktoru a ještě ve volném čase.A často to zvládají úspěšně a bez ansáblu úřednictva.
      Zvolte jiné a třeba se rozčilovat nebudete muset. Volič Filip

     3. Naprosto správně,koho jste si zvolili toho tam máte.Lidi,kteří úspěšně vedli nějakou firmu jste nechtěli,hlavně že jste tam už poněkolikáté navolili učitele a doktory.Pan místostarosta na naprosto nemá a zastupitelstvo mlčky přihlíží.Na co má kontrolní výbor ! Tak snad příště.

     4. Tak už máme leden a stále není a nebude ještě dlouho hotovo. Nechtěl by nám tady pan místostarosta napsat jak to řeší ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Informace z městského úřadu - 49. a 50. týden

Pá Pro 14 , 2012
Vybrané dokumenty, oznámení a další z městského úřadu v Humpolci. Čtěte dále:   Humpolecký podzimní jarmark

You May Like

Témata