Vysočinu zahrnuly přívaly sněhu

V y s o č i n a – Na Českomoravské vrchovině od časného rána hustě sněží a na silnicích se tvoří sněhové jazyky a závěje.

A011213_MHK_SNIH_H.jpg

Na Žďársku, Třebíčsku, Pelhřimovku i Havlíčkobrodsku měli silničáři kvůli sněhovým přívalům plné ruce práce. V Jihlavě se krátce po poledni dokonce strhla silná sněhová bouře.

Sníh přidělal starosti nejen silničářům, ale i samotným řidičům, kteří mohli jezdit jen s velkou opatrností. „Ráno jsem si ověřoval, jestli všechny autobusy dovezly lidi do práce. Problémy měl jen jeden v Lísku na Bystřicku,“ poznamenal ředitel žďárské správy a údržby silnic Josef Sáblík.

Jak dále uvedl, do terénu vyjelo všech osmadvacet posypových vozů, na cestách pracovalo i přes šedesát sněhových radlic. „Na silnicích je sníh, který musíme neustále prohrnovat. Kromě toho samozřejmě sypeme, i tak musí ale řidiči jezdit opatrně. Kdo spěchá, může mít problémy,“ podotkl Sáblík.

Navátý sníh na silnici Jihlava-Znojmo, 22. února 2001

Doprava byla odkloněna

„Co vím, nejhorší nehoda se stala před osmou ráno u Radňovic, další byly u Osové Bítýšky a Měřína. Tam bylo trochu zdržení, protože policie musela dopravu odklonit,“ vysvětlil šéf žďárských silničářů.

Do dvou hodin odpoledne potvrdil další tři nehody v okrese mluvčí žďárského policejního ředitelství Václav Kučera: „Těžké zranění hlásili jen z nehody u Radňovic, jinak je to jen škoda na majetku.“

Třebíčsko

Na Třebíčsku pracovalo včera devětadvacet sypačů s radlicemi a silničářům byla k dispozici také dvanáctka traktorů. Potvrdil to provozní náměstek třebíčské správy a údržby silnic Alexandr Matějka.

„Přeháňky se sypou jedna za druhou. Sotva úsek rozsolíme, hned zase zasněží, takže vznikne tří až pěticentimetrová kašovitá vrstva. Fouká vítr, místy jsou závěje a sněhové jazyky, prohrnovat však stačíme,“ řekl Matějka.

„Se sjízdností by problém být neměl, jen občas musí řidiči počkat, než se do daného úseku dostane sypač,“ dodal ještě Matějka.

Dálnice D1

Nebezpečná situace byla po ránu také na českomoravském úseku dálnice D1. Mezi 90. a 140. kilometrem ležel na silnici uježděný sníh. Podle jihomoravské policie zde hrozilo vyhlášení kalamity, protože vozovka byla kluzká.

V hustém předvánočním provozu mezi Prahou a Brnem se stalo několik nehod, zatím bez vážnějších důsledků.

MF DNES, ČTK

Správce webu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

VÁNOČNÍ POVZDECHNUTÍ: Prázdné místo.

So Pro 22 , 2001
Spěchala s vánočním nákupem, aby se mohla jít podívat na Johnyho tenisový zápas. Nehraje to nijak světově, ale na desetiletého předpuberťáka to jde.

You May Like

Témata