Výstava Lidé odvedle v Humpolci

Vernisáž interaktivní výstavy Lidé odvedle se koná ve čtvrtek, 1. července v 16.00 v nově otevřeném centru Mikádo na Havlíčkově náměstí v Humpolci.

Na návštěvníky čeká výlet do podivuhodného světa plného zdánlivě nepřekonatelných překážek. Do světa, ve kterém není vidět, slyšet, ve kterém necítíte nohy, ruce nebo rovnou celé tělo. A přesto se tady musíte pohybovat, správně orientovat…naučit se v tomto světě cestovat. Víte, co všechno musí hendikepovaný člověk zvládnout, pokud se chce vydat mimo svá známá místa?

Proč byste měli navštívit tuto výstavu, když žádné zdravotní omezení nemáte? Abyste se naučili těmto lidem správně pomoci. Abyste si vyzkoušeli pomůcky jejich každodenního života, orientaci a pohyb v prostoru pouze pomocí hmatu a sluchu. Abyste se dozvěděli, jak lidé s tělesným postižením sportují, vyzkoušíte si třeba jízdu na handbiku. Abyste ztratili ostych v komunikaci s těmito lidmi a vyzkoušeli jejich způsob života.

Výstava bude přístupná do 30. září, v den vernisáže bude přítomna edukátorka, která zájemce odborně seznámí se všemi interaktivními prvky výstavy.
Informace a video z výstavy na webu.

Výstava Lidé odvedle v Humpolci
Výstava Lidé odvedle v Humpolci
Čtěte dále:   Divadelní soubor Karla Čapka Třešť - Jmenuji se Christopher

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Stavbaři budou o víkendu bourat most na D1 u Kaliště, dálnice se uzavře

Čt Čvc 1 , 2021
Kamiony budou odkloněny na Olbramovice, na dálnici D3 na Tábor a odtud na Pelhřimov a Humpolec. Čtěte dále:   Mluvka a Trouba: Jaroslav Dušek a Ondřej Smeykal
Jihozápadní obchvat Brodu může být kratší, Šmolovům se nejspíš nevyhne

You May Like

Témata