Výstavy obrazů v Humpolci

od 4.10.2020

Josef Saska: Od linie k barvě

Neděle 04.10.2020 Neděle 15.11.2020

Místo konání: Humpolec, Muzeum dr. A. Hrdličky, výstavní sál na Dolním náměstí

Muzeum dr. Aleše Hrdličky v Humpolci Vás zve na výstavu obrazů a grafik Josefa Sasky Od linie k barvě.

Vernisáž výstavy proběhne v neděli 4. října od 16 hodin ve výstavním sále muzea na Dolním náměstí.

Josef Saska se narodil roku 1949 v Havlíčkově Brodě.

Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze v atelieru prof. Ladislava Čepeláka, kde následně také absolvoval aspiranturu. Zúčastnil se rovněž několika tvůrčích studijních pobytů v zahraničí, například na pařížské L´Academia Goetz.

V průběhu své kariéry uspořádal řadu samostatných výstav v České republice (Praha, Olomouc, Kutná Hora, Pardubice, Jihlava, Havlíčkův Brod, Lipnice nad Sázavou, Přibyslav aj.) i v zahraničí (Dippoldiswalde, Budapešť, Vídeň, La Ferte-sous-Jouarre, Antverpy, Paříž aj.). Na mnoha dalších výstavách byl spoluvystavovatelem.

Za svou tvorbu získal několik ocenění, kterými jsou např.: Velká cena a Odkupní cena 4. Mezinárodního bienále Festival portrétu, Tuzla, Jugoslávie (1986), 2. cena – Soutěž výtvarného umění, Lichtenštejnský palác, Praha (1988), Sammeron, Invite d´honner, Francie (2010).

Josef Saska na plátnech rozehrává fascinující hru tvarů ploch a souhru objemů v prostoru, kde barva je stavebním prvkem celého díla. Odhaluje nám mnohotvárný svět ohromujících forem a barev, světelné i barevné energie. Obrazy jsou spontánním záznamem jeho emotivních vjemů a použité výrazové prostředky jsou svým pojetím současné a moderní, hledající a objevující  nové cesty.

 

Vstupné: 10 Kč

Otevírací doba:

pondělí zavřeno
 úterý 10 – 12     13 – 16
 středa 10 – 12     13 – 17
 čtvrtek 10 – 12     13 – 16
 pátek 10 – 12     13 – 16
 sobota 10 – 16
 neděle 10 – 16
Čtěte dále:   Pivovary ve dvoře

 


Milada Kučerová – Barevné doteky

Neděle 04.10.2020 Pátek 30.10.2020

Místo konání: Humpolec, Výstavní sál Muzea Dr. A. Hrdličky, Horní náměstí

Muzeum Dr. Aleše Hrdličky Vás zve na výstavu obrazů Milada Kučerová – Barevné doteky.

 

Milada Kučerová se narodila roku 1976 v Humpolci.

Výtvarná tvorba ji inspiruje již od dětství, kdy po celou dobu základní školy a později při studiu na místním gymnáziu navštěvovala výtvarný obor ZUŠ v Humpolci. Výtvarnému zaměření zůstala věrná i při studiu na pedagogické fakultě JU v Českých Budějovicích. Zde se věnovala učitelství pro první stupeň se zaměřením na výtvarnou výchovu. V současné době pracuje jako učitelka 1. stupně ZŠ.

Malování je stále jejím velkým koníčkem. Obrazy tvoří převážně kombinovanou technikou. Nejprve obraz namaluje temperovými barvami a na detailní zpracování použije suchý pastel. V její tvorbě převažují květinové motivy, zátiší a příroda. Obrázky vznikají nejčastěji podle dané předlohy.

Zajímavým zpestřením je pro ni vytváření malovaného betlému z postav v životní velikosti, který tvoří společně s kolegou Josefem Horkým. Také letos do série přidali další dvě postavy, které si zde můžete prohlédnout.

Jako spoluautor se účastnila několika výstav v Humpolci.

Většina obrázků je malována pro vlastní radost a relaxaci. Občas tvoří obrázky na přání kamarádů a sousedů, tak, aby ideálně zapadly do jejich interiéru a představ. Pokud se vám její obrázky líbí a hledáte něco hezkého pro sebe nebo jako dárek pro někoho z přátel, neváhejte ji kontaktovat. Ráda pro vás namaluje obrázky na přání.

Kontakt:

e-mail: kucerova.milada@seznam.cz

tel: 605  421  899

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hledáte lásku na celý život? My hledáme vás.

Po Říj 5 , 2020
Dejme to dohromady: Město Humpolec stále hledá lékaře. Čtěte dále:   Koncert v Humpolci. Zpěvačka Kateřina Marie Tichá zavzpomínala na Davida Stypku

You May Like

Témata