Xterra Trail Run – běžecká výzva pro všechny!

Druhou listopadovou sobotu se bude v Prachaticích konat druhý ročník zajímavého běžeckého závodu. 8. listopadu se v Prachaticích uskuteční terénní běh pod názvem Xterra Trail Run. Cílem je především dát možnost pohybu v přírodě dětem, dostat je od počítačů zpět do lesa, ale také nabídnout dopoledne pro celou rodinu. S bohaté nabídky si vybere téměř každý!

Xtterra Trail Run je otevřený závod v běhu pro všechny generace, přitom zároveň světovým pohárem běhů pod značkou Xterra Trail run, který vyvrcholí na havajském ostrově Oahu v prosinci. Předškolní děti se poperou s 200 metry po rovince, nejstarší dorostenci už si budou muset poradit se 4 kilometry ve zvlněném terénu Šumavského podhůří. Děti do 15ti let mají startovné zdarma a v cíli na ně kromě účastnické medaile budou čekat také sladkosti, teplý čaj a pro nejlepší v kategorii i diplomy a věcné ceny od sponzorů. Pro dospělé účastníky si pořadatelé nachystali tři varianty závodu – Easy (4km), Medium (8km) a Hard (13km). Tratě se neliší jen délkou, ale také náročností a povrchem, Easy variantu zvládne takřka každý třeba jen obejít, naopak Hard bude zážitkem i pro ostřílené sportovní matadory. Tratě také nevymýšlel nikdo jiný než bývalý Ironman a otec české Xterry Michal Piloušek, nyní mimo jiné i trenér. „Nechtěl jsem jenom vymyslet „nejtěžší trať na světě“, ale hlavně vybírat zábavné pěšinky, ukázat závodníkům krásné šumavské výhledy a osamělé stezky, po kterých dříve utíkal Král Šumavy přes hranice.“ Dodává Piloušek. Maminka si tak může zkusit první závod na 4 kilometry, děti zvládnou svoje tratě a na závěr budou fandit tatínkovi, který se pokusí pokořit Hard variantu. Startovné pro dospěláky je 100 Kč. Loni si více závodníků vyzkoušelo hned více tratí, pro ty bude platit zlevněné startovné 150 Kč na 2 závody.

Čtěte dále:   Finále seriálu závodů Zlaté podkovy

Prezentace začne v areálu Domova mládeže SPgŠ na Zlaté stezce po osmé ranní, první děti vyrazí na své tratě v 10,00 a dospělé závody startují v 11,30 (4 a 8km) a 12,45 (13km). Pořadatelé zajišťují na trati i v cíli občerstvení, sprchy v areálu a vytápěné šatny. Po skončení běžeeckých závodů bude následovat vyhlášení vítězů. Více informací najdou zájemci na www.xterra.cz.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

7.11. 2014, Punk Fest - Havl.Brod

Út Lis 4 , 2014
Zveme vás na kocert. Čtěte dále:   Humpolecké šestistovky

You May Like

Témata