Z Česka se stává policejní stát

Nesmyslným zásahem policie proti účastníkům letošního Czechteku dala policie, potažmo tato vláda jasně najevo, jakým směrem se chce ubírat. Tím definitivně končí trend vedoucí ke svobodě lidí této země.

Při sledování celé policejní akce ze zpravodajství jsem pocítil podivné mrazení ne nepodobné sledování brutálního zásahu VB na Národní třídě v listopadu 1989. Myslel jsem si, že toto všechno už je pryč. Státní moc nyní reprezentovaná bývalými komunisty, estébáky apod. opět ukazuje o co ji jde. Pevně uchopit otěže a dát jasně nejevo: MY víme, co je pro vás dobré. A komu se to nelíbí, tak MY si to s ním vyřídíme.

Je paradoxní, že když se konečně pořadatelé akce snaží party zlegalizovat (smluva o pronájmu pozemku, konkrétní osoba pořadatele) si policie najde záminku a velmi tvrdě udeří. Vždyť v případě nějakých škod na majetku se dá posléze řešit s konkrétními lidmi. Při různých Majálesech či jiných taškařicích, které pořádají obvykle města taky vždycky dojde k ničení majetku a policie by podle této logiky měla okamžitě všechny účastníky zmlátit a vyhnat.

U technoparty jde ovšem o akci nezávislou na úřadech a celkově značně nekonvenční a právě to leží ouřadům v žaludku. Navíc policie způsobila svým chování několikanásobně větší škody na majetku i zdraví, než kdyby nezasahovala. Velmi mě též popouřil v TV policista, který tvrdil, že provedli oprávněný zásah a nyní budou zkoumat, zda technoparty byla legální či ne. Presumpce neviny jde jaksi do hajzlu.

Pro ty, kteří se nechtějí spokojit s dokumentací z TV jsou stránky www.policejnistat.cz .

Myslím, že je na čase konečně dát najevo, že se nechceme stát ovcemi, které budou ovládat ignoranti a primitivové. Nezavírat oči nad zpupností ouřadů, jinak se nám to zle vymstí.

Karel Kratochvíl

Karel Kratochvíl

22 thoughts on “Z Česka se stává policejní stát

 1. Se nediv…:-) . Někdo evidentně boduje v preferencích a udělá cokoli co přihodí bodík . A rozehnat pár lidí kteří s netají ani vizáží ani chováním , že mají odlišný životní styl od většinové části „televizního národa“ je to nejmenší . Takový většinoví diváci konstatují :“to je fajn jak ten premiér rázně zakročil proti těm feťákům“ (tak je alespoň většinová část podle vizáže zařadí a nenalhávejme si že ne…) . Ono je lehčí dát přes hubu pár technařům než vyřešit jiné problémy – jako kamiony na dálnici , všeobecný bordel a nedodržování předpisů v různých oborech…..

  1. Přesně tak, honění politických bodů před volbami. Doufám, že se to Paroubkovi a spol. vymstí. I když si myslím, že se to nakonec ututlá, vláda rozdá finance „chudým“ a bude to v suchu.
   Karel

 2. Souhlasím s článkem a chci pouze dodat ,že mě zajímá kdy stejně aktivně zasáhnou policisté na různých akcích neonacistů místo toho, aby zkoumali kdy mají ruku už dost nahoře na zásah a kdy se jen pěkně baví naše spořádaná mládež.
  somdis

   1. A to jako proc? Pokud si vyrobce OS da podminku, ze zivotne nutne update je podmineno zpristupnenim disku, je to jeho svate pravo. Podstatne casti uzivatelu to neva, jen velmi matne tusi co vlastne ta ikona automaticke aktualizace znamena a navic vsechny citlive a zneuzitelne udaje uz davno poskytli skrze ruzny spyware, malware a keyloggery nejakym sikovnym hackerum 🙂 a pokud potrebujes update pro win, jsou k dispozici i s popisy verzi a „horkych“ serial cisel. Znaly si vzdy pomuze 🙂 Jak dlouho si myslis ze pretrva uzasna vlastnost pripravovanych Windows Vista (kdysi Longhorn) – neumozni kopirovat hudbu a filmy. Ja tomu davam tak mesic po vypusteni 3.bety :-)))

 3. Pane ministře vnitra.
  Oslovuji Vás nejen jako člen oposiční strany, ale především jako křesťan. Vyzývám Vás jako vysvěceného římskokatolického kněze, který kdysi sám na vlastní kůži zažil ústrky ze strany nelidského komunistického režimu: Odstupte ze své funkce!
  Nezaštiťujte svojí osobou policejní násilí, které se v posledních letech pod vládou ČSSD v naší zemi prokazatelně stupňuje. Jakožto kněze Vás vyzývám, nepodílejte se na počínání sociální demokracie, která se v této zemi snaží nyní už zcela nepokrytě nastolit represivní policejní režim, v němž se občané nakonec opět dostanou do posice nesvobodných nevolníků, šikanovaných při každé příležitosti z jejich daní bytnícím všemocným státem. Pane Bublane, jsem katolík a proto se dovolávám právě Vaší minulosti. Pevně věřím, že při tomto zhoubném díle ČSSD, která – plna bývalých komunistů – likviduje v naší zemi postupně jednu evropskou křesťanskou hodnotu za druhou, již nebudete jako věřící člověk dál asistovat.
  Leo ŠVANČARA
  (místopředseda ODS v Jihlavě)

 4. Nazdar chlapíci,

  mrkněte se na http://www.policejnistat.cz kde jsou umístěny videa z „masakru“ na Czech Tek.
  Skouknul jsem to celé, ale s brutalitou jsem se tedy setkal jen na straně účastníků technopárty.
  Nevím co jak se někomu může zdát normální vzít lahev a hotit jí po policajtovi a nebo vzít bejzkolku a jít si praštit. Jestli takový člověk dostal potom od policajta pendrekem přes úsměv, tak se potom nesmí divit. Bohužel se mi zdá, že se teď z těchto lidí dělají hrdinové co se postavili zlu v podobě úředního šimla.
  Ne každý se na to takhle dívá.
  Protože když někdo bere zákon do svých rukou, nejedná se již o demokracii, ale o anarchii.
  Takže čekám odpovědi 😉

  1. ČSSD hájí soukromý majetek,ODS v čele s El presideto bojuje za práva anarchistů,TECHNOpárty pořádají na palouku u lesa,policie spolu s ministrem vnitra lže jako když tiskne,média dělají z účastníků CT před zásahem smažky práce se štítící a po zásahu naopak pohodové bezkonfliktní lidičky,dále se můj obzor rozšiřuje o nové vědomosti – k pořádání open air festivalu s účastí 10-40 000 lidí si stačí pronajmout libovolný pozemek a na všechno ostatní se vykašlat,tento počet lidí uspokojí 50ks mobilních TOI-TOI WC ( dokážete si představit,že by celý Humpolec a Pelhřimov týden navštěvovali 50 společných hajzlíků?) atak dále a tak podobně… Svět se zbláznil…

  2. v dnesni mlade fronte jsou uverejneny zabery z tv NOVA kde policista miri pistoli nejakemu klukovi na hlavu (ze vzdalenosti cca 0 metru), podle nejakych mych informaci napr. policiste strileli lidem psi, rozmlatili okenko u auta a dovnitr hodili dymovnici (ci slzak) (udajne to probihalo takhle:
   p: vylezte z auta
   t: nevylezem, my se vas bojime
   p: tak vy se bojite?
   nasledovalo rozbyti okna a ten slzak).
   Jen rikam co jsem slysel. To je normalni?

   1. Nejhorší je pouštět se do rozboru jednotlivých exscesů,jak to s oblibou dělají média.Stačí si přečíst článek z druhé strany barikády s názvem Policie – šlo nám o život.Prostě – technaři zpackali organizaci (opět),policie konečně zasáhla (ale blbě),média z toho mají vejvar a politici si hřejou svojí polívčičku.

    1. hele ja jsem se k tomuhle vubec nechtel vyjadrovat, ale po tom komentari (a jeho ocekavani odpovedi) jsem proste musel

  3. Hele já si myslím , že se to celý zbytečně politizuje a to je celý . Většina politických stran rozehrává líbivou hru se zaměřením na svý potenciální voliče . Je okurková sezóna a zřejmě nemají další průsery s bytama jako na jaře a další smrtelně důležitý kauzy pro chod země . To že jsou tady skutečný problémy nikdo nechce vidět natož řešit .

   1. Jo a ještě k té brutalitě – nebyl jsem tam , nemůžu hodnotit – ale je zcela vyloučené že ty nejagresivnější technaři nemohli být cvičení a placení provokatéři ??? V minulosti běžné a ani dnes bych se nedivil….

  4. Zdá se mi logické, že když proti tancujícím, neozbrojeným lidem naběhne stádo opancéřovaných policajtů a začne je tlouc hlava nehlava, tak se začnou bránit. Klacky, kameny i lahvemi.
   Karel

   1. Karle, nepleť si pojmy s dojmy. Než naběhlo proti neozbrojeným (co je pak zápalná láhev?) lidem stádo opancéřovaných policajtů, tak tomu něco předbíhalo. Jestli to nevíš, tak tito neozbrojení lidé byli vyzváni, aby v pokoji opustili prostor. Měli na to dokonce časový limit. Já si vlastně myslím, že účastníci technoparty se na ten střet s policisty těšili. Že si chtěli tak trošku zpestřit ten jinak všední nudný otravný život. A podívej na jak dlouho už jim ta zábava vydržela!

    1. Karláč je na technoparty v Rumunsku 🙂 .
     To , že tam někteří lidi jeli se porvat s policajty je zřejmé i ze způsobu celé organizace této akce . Její záměrná „undergroundovost“ je očividná a je součástí její image . Spousta přítomných lidí by zřetelně nejela na technoparty povolenou ministrem Kuhnlem , kde by lístky prodával princ Langr…:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dobrovolníci pomáhali zničeným Tatrám

Út Srp 2 , 2005
Snad nikomu neuniklo, co se stalo 19. listopadu 2004 ve slovenských Tatrách. Prohnala se zde vichřice, při které vítr dosahoval v nárazech neuvěřitelných 194 km v hodině. Tato smršť si vyžádala dva lidské životy a popadalo zde odhadem 3 miliony kubíků dřeva, což představuje devadesát procent roční těžby dřeva na […]

You May Like

Témata