Z deníku hasičů

V Léčebně dlouhodobě nemocných v Humpolci hořelo. Pondělí začali hasiči na Vysočině zásahem u dopravní nehody.

V Léčebně dlouhodobě nemocných v Humpolci hořelo na toaletě, pokoje muselo opustit sedm pacientů

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne u požáru na toaletě v Léčebně dlouhodobě nemocných na ulici 5. května v Humpolci. Sedm převážně imobilních pacientů personál evakuoval ještě před příjezdem hasičů. Požár zapříčinila nedbalost, a to konkrétně kouření.  

Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve 13:54 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů z Humpolce společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Humpolce a obce Kejžlice.
 
Požáru plastového odpadkového koše na toaletě si všimli zaměstnanci léčebny. Jeden z nich neváhal a pustil se do hašení požáru hasícím přístrojem ještě před příjezdem hasičů. Z preventivních důvodů personál z pokojů evakuoval sedm převážně imobilních pacientů. Hasiči požár za pomoci jednoho vodního proudu uhasili. Kvůli silnému zakouření probíhal celý zásah pro hasiče v dýchací technice. Zakouřené prostory hasiči odvětrali za pomoci přirozené a přetlakové ventilace. Ihned poté se pacienti mohli vrátit zpět do pokojů.
 
Požár zapříčinil nedopalek od cigarety, který někdo odhodil do koše v prostorách společných toalet. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 5 tisíc korun.

Pondělí začali hasiči na Vysočině zásahem u dopravní nehody

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí ráno u dopravní nehody osobního automobilu u odbočky na obec Petrovice na Havlíčkobrodsku. V péči zdravotníků skončil po nehodě řidič vozidla.  

Hlášení o nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 08:05 hod. K nehodě vyjeli jihlavští profesionální hasiči s rychlým zásahovým automobilem a havlíčkobrodští profesionální hasiči s cisternovou automobilovou stříkačkou.
 
Zraněnému řidiči hasiči poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků jej předali do jejich péče. Po nezbytném ošetření na místě události převezli zdravotníci zraněného muže sanitním vozem do havlíčkobrodské nemocnice. Hasiči zajistili havarovaný vůz proti požáru a zamezili úniku provozních kapalin.
 
Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.  
Anehodapetro.jpg
Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dr. Petr Hejhal: Kde jsme se tu vzali? Počátky středověkého osidlování Vysočiny

St Led 8 , 2014
Srdečně Vás zveme na přednášku s diskusí Dr. Petra Hejhala o středověkém osidlování Vysočiny – již ve středu – 8. ledna Čtěte dále:   Sladké mámení. Muž chtěl v Humpolci ukrást dvě desítky čokolád

You May Like

Témata