Z deníku hasičů

V Pelhřimově hořelo na balkoně bytového domu. V roce 2014 zasahovali hasiči na Vysočině u 8252 událostí. K nehodě u Pelhřimova vyjeli humpolečtí hasiči.

V Pelhřimově hořelo na balkoně bytového domu, požár způsobila nedbalost

V úterý ve 12.15 hod byl na linku tísňového volání HZS Kraje Vysočina ohlášen požár na balkoně bytového domu na ulici Pod Kalvárií v Pelhřimově. K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanic v Pelhřimově a Humpolci společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Rynárce.    

Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že na balkoně hoří uskladněné věci. Jednotkám se podařilo dostat plameny velmi rychle pod kontrolu. Kvůli požáru nemusel být nikdo z domu evakuován.

 Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 10 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitelky. Do plastového kbelíku na balkoně vysypala žhavý popel z krbu a následný požár na sebe nenechal dlouho čekat.

Aacbalkonhori.JPG

V roce 2014 zasahovali hasiči na Vysočině u 8252 událostí. Poklesly výjezdy k požárům, ale i k dopravním nehodám

U 8252 událostí zasahovali vysočinští hasiči v průběhu loňského roku. Ve srovnání s rokem předchozím došlo k poklesu výjezdů o 271. Klesl počet zásahů u požárů, dopravních nehod, ale i k technických zásahů. Naopak poměrně vysoký nárůst byl zaznamenán u výjezdů k únikům nebezpečných látek a také u výjezdů k planým poplachům.  

Nejčastěji jako již tradičně zasahovali hasiči u technických zásahů. Do tohoto typu událostí se započítávají výjezdy k odstranění popadaných stromů, čerpání vody ze zatopených objektů, otevření prostor, ve kterých hrozí nebezpečí z prodlení, ale také spolupráce se složkami integrovaného záchranného systému, především s policisty a zdravotníky. V uplynulém roce vyjížděli hasiči k poskytnutí technické pomoci  v 5433 případech, oproti roku 2013 došlo k poklesu o 246 událostí.

 Naopak nárůst, a to o 45 událostí byl zaznamenán ve výjezdech k planým poplachům. V loňském roce k nim hasiči vyjížděli  v 561 případech.

 Únik nebezpečných látek v roce 2014 hasiči likvidovali v 335 případech, zde byl  zaznamenán   nárůst oproti roku 2013, a to o 40 událostí.

Čtěte dále:   Opilý řidič v Humpolci najel do garáže, dveře ale byly zavřené

 K odstranění následků dopravních nehod byli hasiči vysláni 1264krát. Ve srovnání s rokem 2013 došlo k poklesu o 79 zásahů. V 1238 případech zasahovali hasiči u dopravních nehod silničních, 25krát vyjeli k dopravní nehodě železniční a jedenkrát k nehodě letecké.

 Hasiči na Vysočině si do statistiky zásahové činnosti připsali za loňský rok 609 požárů, což je o 24 požárů méně než v roce 2013. Při požárech zemřelo v loňském roce šest lidí, v roce 2013 připravily požáry o život stejný počet osob. Zranění při požárech v loňském roce utrpělo 52 osob, v roce 2013 bylo zraněno 40 lidí. Před plameny hasiči evakuovali 127 lidí, v roce 2013 jich bylo o 2 více.

 Prověřovacím  cvičením byla činnost hasičů vloni prověřena 50krát, v roce 2013 proběhlo 57 prověřovacích cvičení.

 

U Pelhřimova havaroval osobní vůz, řidiče museli hasiči z vozidla vyprostit

V pondělí ve 12.52 hod byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena dopravní nehoda osobního vozidla BMW v Pelhřimově. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Humpolci s rychlým zásahovým automobilem a jednotka pelhřimovských profesionálních hasičů s cisternovou automobilovou stříkačkou.  

 Vůz skončil po nehodě převrácený mimo komunikaci na boku. V době příjezdu hasičů byl zraněný řidič vozidla v péči zdravotníků. Bez použití hydraulického nářadí jej hasiči z vozu vyprostili a následně pomohli zdravotníkům s jeho ošetřením. Zraněný muž byl po nezbytném ošetření na místě události vrtulníkem transportován do nemocnice.

 Hasiči zajistili havarované vozidlo na LPG proti požáru a úniku provozních kapalin. Provoz na komunikaci byl po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému výrazně omezen.

 Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

 Aacbneh1.JPG

Aacbneh2.JPG

zdroj: www.hzscr.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na správné adrese

St Úno 4 , 2015
Divadlo Půda Jiřice vás zve na komedii Marca Camolettiho Čtěte dále:   Předčasné oslavy konce roku. Pil sedl za volant, chytili ho v Humpolci

You May Like

Témata