Z deníku Policie

Opilý muž měl přes tři promile alkoholu. Mladistvý chlapec byl opilý. Muž řídil auto i přes uložený zákaz.
Vysočinu od pátku trápil déšť, hasiči v kraji zasahovali u téměř tří desítek událostí v souvislosti s počasím. Na lince hořel výrobek, halu kvůli požáru muselo opustit 37 lidí.

PELHŘIMOVSKO: Muž ležel před vjezdem do školky 

V pátek 15. září přijali policisté po páté hodině večer oznámení, že se v Humpolci na ulici Školní nachází opilý muž, který obtěžuje kolemjdoucí. Na místo vyjeli policisté. Muže nalezli před vjezdem do školky, kde ležel na chodníku, byl značně opilý. Policisté zjistili, že se jedná o šestapadesátiletého muže, u kterého provedli dechovou zkoušku a muži naměřili hodnotu 3,01 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

PELHŘIMOVSKO: Policisté mladíkovi naměřili téměř jedno a půl promile alkoholu  

V neděli 14. září prováděli policisté v Humpolci ve večerních hodinách hlídkovou činnost. Po deváté hodině večer si všimli konfliktu, který probíhal na ulici Kamarytova, kde u restaurace došlo k fyzickému napadení. Policisté okamžitě zakročili. Na místě se nacházeli dva mladíci, oba pod vlivem alkoholu. Policisté provedli kontrolu a zjistili, že se jedná o devatenáctiletého muže a šestnáctiletého chlapce. U obou provedli dechovou zkoušku, u mladého muže naměřili policisté hodnotu 2,51 promile alkoholu a u mladistvého zjistili hodnotu 1,42 promile alkoholu v dechu. Starší z mladíků měl zranění, a proto policisté na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která mladého muže převezla na ošetření do pelhřimovské nemocnice. Opilého chlapce policisté předali oprávněné osobě. Na základě šetření dále policisté zjistili, že devatenáctiletý muž koupil alkohol v obchodím domě a poté ho poskytl mladistvému chlapci ke konzumaci. Muž je tak podezřelý ze spáchání přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. O případu policisté informovali odbor sociálně právní ochrany dětí. Napadení dále šetří, a to jako přestupek proti občanskému soužití.

PELHŘIMOVSKO: Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu 

V neděli 14. září zastavili policisté po třetí hodině odpoledne řidiče vozidla Renault Megane, který jel od obce Petrovice směrem na Hněvkovice. Při kontrole zjistili, že řidičem je pětatřicetiletý muž z Olomoucka, který má od letošního dubna na základě rozhodnutí městského úřadu uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na jeden a půl roku. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté muže převezli na obvodní oddělení, kde mu následně policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení

Vysočinu od pátku trápil déšť, hasiči v kraji zasahovali u téměř tří desítek událostí v souvislosti s počasím

U 27 událostí zasahovali v pátek a o víkendu hasiči na Vysočině v souvislosti s počasím. Nejčastěji čerpali vodu ze zatopených sklepů rodinných domů a čistili ucpané kanalizace. V několika případech také odstraňovali stromy, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejvíce událostí jsme za uplynulé tři dny zaznamenali na Třebíčsku, naopak na Havlíčkobrodsku nemuseli hasiči v souvislosti s počasím zasahovat vůbec.  

V pátek po jedné hodině odpoledne vyhlásil starosta obce Dobronín druhý stupeň povodňové aktivity na potocích Zlatý a Mlýnský. Místní jednotka sboru dobrovolných hasičů stav hladiny na tocích v obci  neustále monitorovala, zasahovat hasiči nemuseli. Stav bdělosti byl odvolán v sobotu dopoledne.
 
Pod neustálou kontrolou hasičů byla také řeka Balinka ve Velkém Meziříčí, kde hrozilo její vylití z koryta.
 
V rámci mezikrajské výpomoci pomáhali hasiči v sousedním Jihomoravském kraji, který déšť zasáhl mnohem více než Vysočinu.  Profesionální hasiči z Moravských Budějovic v sobotu čerpali vodu ze zatopených domů v Hostimi. V neděli pomáhali v Ctidružicích, Černíně a znovu i v obci Hostim

Na lince hořel výrobek, halu kvůli požáru muselo opustit 37 lidí

V pondělí 03.54 hod byl čidlem elektronické požární signalizace detekován požár ve výrobní hale v Central Trade Parku u Humpolce. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů z Humpolce.  

 Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo k požáru výrobku na výrobní lince. Požár se zaměstnancům společnosti podařilo lokalizovat ještě před příjezdem hasičů. Kvůli silnému zakouření muselo výrobní halu opustit 37 lidí. Hasiči požár dohasili a halu odvětrali přirozenou a přetlakovou ventilací. Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Požár zapříčinila technická závada.
Čtěte dále:   Hazard se životy na silnici. Muž se třemi promile sedl v Humpolci za volant

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Informace z oddílu národní házené v Humpolci

St Zář 17 , 2014
Na hřišti V PODHRADÍ vyrostl nový objekt. Muži uštědřili Oseku pořádný debakl! Muži zdolali i nováčka soutěže z Kokor. K boji o další ligové body pocestují muži na Slovácko. Čtěte dále:   Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce, nevrátila se do zařízení pro mládež v Senožatech

You May Like

Témata