Z deníku Policie

Řidička byla v Humpolci pod vlivem alkoholu. Tragické nehody ochromily provoz na dálnici. Tragická dopravní nehoda osobního vozidla u Humpolce.

PELHŘIMOVSKO: Mladá žena není držitelkou řidičského oprávnění 

Dnes ve 2 hodiny v noci zastavili policisté v Lužické ulici v Humpolci osobní automobil značky BMW, který řídila dvaadvacetiletá žena. Při kontrole policisté řidičku vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které žena nadýchala 1,34 promile. Poté se dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření a odběru krve.
Navíc policisté lustrací zjistili, že žena není držitelkou žádného řidičského oprávnění. Policisté jí další jízdu zakázali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento přečinu hrozí mladé ženě až jeden rok vězení.

Tragické nehody ochromily provoz na dálnici

V pondělí v 18.31 hod byla na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena nehoda osobního a nákladního vozidla na 76. km dálnice D1 ve směru na Prahu. K nehodě vyjeli humpolečtí profesionální hasiči. I přes veškerou snahu záchranářů nehodu nepřežilo batole, které cestovalo v osobním vozidle. Při nehodě se dále zranili tři lidé.  

 
Hasiči poskytli zraněným osobám předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků je předali do jejich péče. Havarovaná vozidla hasiči zajistili proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem.
 
O hodinu a půl později byla ohlášena další tragická nehoda na 81. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Při střetu nákladního vozidla a dodávky utrpěl zranění neslučitelná se životem řidič dodávky. Jeho tělo museli z vozidla hasiči vyprostit za použití hydraulického nářadí. Posádka nákladního vozidla vyvázla z nehody bez zranění. Hasiči provedli na  havarovaných vozidlech protipožární opatření. Na místě zasahovali hasiči ze stanic v Humpolci a Pelhřimově.
 
 
Před druhou hodinou ráno hasiči vyjížděli na dálnici znovu a na základě požadavku policistů  informovali řidiče v kolonách o průjezdnosti dálnice.
 
Příčinu dopravních nehod vyšetřují policisté.

Tragická dopravní nehoda osobního vozidla u Humpolce

V pondělí v 10.46 hod přijala obsluha linky tísňového volání HZS Kraje Vysočina informaci o dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci spojující Humpolec a Želiv na Pelhřimovsku. Vůz skončil po nehodě mimo vozovku. K nehodě vyjeli humpolečtí profesionální hasiči s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou.  

 
 
Následkům nehody na místě podlehla jedna osoba, další dva lidé utrpěli zranění. Hasiči poskytli zraněným předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků je předali do jejich péče. U nehody kromě sanitního vozu zasahoval také vrtulník LZS.
 
Hasiči zajistili havarované vozidlo proti požáru a případnému úniku provozních kapalin. Po zadokumentování dopravní nehody policisty naložili hasiči vůz na odtah.
 
Ve 14.25 hod byly následky dopravní nehody odstraněny a provoz na komunikaci obnoven.
 
Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.
Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Co bude s autobusovým nádražím v Humpolci?

St Led 14 , 2015
ICOM plánuje v roce 2015 mj. rekonstrukci autobusového nádraží v Humpolci. Čtěte dále:   Policisté na Vysočině zadrželi téměř 500 migrantů. Hlavně na D1 a osmatřicítce

You May Like

Témata