Z deníku policie

Minulý týden se havlíčkobrodským policistům podařilo dopadnout obzvlášť nebezpečného násilníka, který poblíž Humpolce brutálním způsobem napadl mladičkou stopařku.

Šestnáctiletá dívka se v pondělí 5.října stala obětí pokusu o znásilnění a vraždy. Kolem 15.hodiny stopovala ve Světlé nad Sázavou směrem na Humpolec, zastavil jí neznámý muž v bílém autě. V blízkosti obce Kejžlice ale náhle odbočil z hlavní trasy na lesní cestu, kde dívku začal obtěžovat. Pod pohrůžkou násilí se ji snažil vysvléci, což se mu podařilo. Poté jí začal vyhrožovat, že pokud to řekne, najde si ji a zabije a začal ji škrtit jejími silonkami.
Díky aktivní obraně mladé dívky a náhlé fyzické indispozici násilníka se dívce podařilo utéci na silnici. Muž pak odjel neznámo kam.


Policistům se muže podařilo dopadnout v podvečerních hodinách ve čtvrtek 8. října. Jedná se  o šestadvacetiletého nebezpečného muže z Havlíčkobrodska, kterého kriminalisté obvinili z trestného činu znásilnění a vraždy ve stádiu pokusu.

Snímač rychlosti projíždějících aut se v Humpolci z křižovatky ulic Čejovská a Lužická přestěhoval do ulice Na Kasárnách. Přesun informačního radaru byl odůvodněn často nedodržovanou rychlostí 50km a vysokou frekvencí vozidel na silnici vedoucí od rybníku Cihelna směrem k Bille.


 


Deštivé počasí, mokrá vozovka a nepřipravenost řidičů – to byly příčiny pondělních nehod.


Krátce před osmou hodinou ranní dosud nezjištěný řidič údajně vozidla VW Passat jel po silnici I/34 ve směru z centra Humpolce na Pelhřimov. Před danou křižovatkou začal předjíždět nákladní automobil Tatra 815, který jel v daném směru v pravém jízdním pruhu. Nezjištěný řidič se dostal do pruhu levého pro odbočení vlevo na D1 směr Brno, ve kterém se již nacházel jiný osobní automobil. Nezjištěný řidič ve snaze se vyhnout nárazu zezadu do osobního vozidla jedoucího před ním, strhl řízení vpravo, kde došlo k bočnímu střetu s nákladním vozidlem Tatra. Nezjištěný řidič bez zastavení pokračoval v jízdě přímým směrem, událost neoznámil ani nezastavil. Při uvedené události nedošlo ke zranění osob. Škoda byla vyčíslena na třicet tisíc korun.

Čtěte dále:   Zloděj si odnesl ze zahrady ve Vilémově ratanový nábytek

 


Druhý přestupek se stal na Humpolecku v odpoledních hodinách. Řidič vozidla Peugeot 306 jel od obce Rozkoš na obec Skála. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky. Na mokrém povrchu vozovky dostal s vozidlem smyk, který nezvládl a vjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do stromu. I tento karambol se obešel bez zranění. Škoda činila padesát tisíc korun.


 


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zvěřinové hody

St Říj 14 , 2009
Tento víkend 16. – 18.října se v želivském hotelu „Na Kocandě“ uskuteční již tradiční zvěřinové hody. Čtěte dále:   Opilec v kamionu dostal podmínku. Na D1 u Humpolce boural se třemi promile

You May Like

Témata