Z deníku policie

2

Pelhřimovským policistům se povedl husarský kousek. Podařilo se jim dopadnout muže, který se od konce září do začátku listopadu stihl vloupat do neuvěřitelných 43 rekreačních objektů.

Od září letošního roku pelhřimovští policisté zaevidovali několik desítek případů vloupání do rekreačních chat na Pelhřimovsku. Policisté věnovali od počátku objasňování této trestné činnosti maximální pozornost a úsilí. Koncem minulého týdne policisté obvodního oddělení a kriminalisté vyrazili na kontrolu zabezpečení chat. Tato preventivní akce probíhala v katastrálním území obce Stanovice a přinesla zvrat v pátrání po pachateli vloupání do chat.


Při kontrole jedné chaty policisté zaznamenali stopy, které jasně ukazovaly, že v chatě byl nebo možná ještě je pachatel. Oknem totiž uviděli zčásti vypité a povalené lahve s alkoholem a značný nepořádek v místnosti. Policisté se spojili s majitelem chaty a po vniknutí do chaty tuto  prohledávali. Zbyla již jen poslední místnost – WC. Ta byla uzamčená a na výzvy policistů nikdo nereagoval. Teprve po opakovaných výzvách se dveře otevřely a v nich se objevil pachatel.


Ovšem tímto práce pro policisty neskončila. Podezřelý muž totiž jevil značné známky opilosti. Provedením dechové zkoušky mu bylo naměřeno přes tři promile alkoholu v dechu. Na základě této skutečnosti byl eskortován na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy a následný den po vystřízlivění bylo s mužem zahájeno trestní stíhání pro spáchání trestných činů porušování domovní svobody, krádeže, poškozování cizí věci a neoprávněného užívání cizí věci.


Šestačtyřicetiletý muž z Pelhřimovska, který se dopouštěl obdobné majetkové trestné činnosti již v minulosti, se při výslechu doznal k 43 vniknutím do chat. Tuto trestnou činnost páchal v květnu a pak od konce září až do počátku listopadu. Scénář vloupání byl ve většině případů obdobný. Vloupání do chaty přes okno nebo dveře. Následně pak v chatě i nějakou dobu pobýval. Pokud byly v chatě potraviny a alkohol, tak zde vše zkonzumoval a přespal. Z některých chat odcizil různé sezónní nástroje a stroje jako motorové pily, motorové sekačky, sekyrky, navijáky, lampičky, svítidla, nebo horské kolo. U jedné chaty si dokonce z nalezených ohňostrojových bomb, které odpálil, udělal ohňostroj.  

Čtěte dále:   Boj o parkovací místo v Humpolci: Muž ho hlídal pro bratra. Řidič do něj najel

Tento pachatel na Pelhřimovsku způsobil škodu za více jak 109 tisíc korun. Z toho škoda poškozením byla vyčíslena nejméně na 42 tisíc korun, škoda na odcizených věcech na téměř 67 tisíc korun. Na obviněného muže policejní komisař podal návrh na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován a muž je nyní umístěn ve vazební věznici.


 


Humpolec: Humpolečtí policisté přijali trestní oznámení na neznámého pachatele, který odcizil v noci z pondělí na úterý z beden na remitendu tiskoviny, CD a DVD.


První krádež se stala před budovou trafiky v Komenského ulici. Z bedny bylo odcizeno několik desítek kusů tiskovin s přílohami a dále několik kusů CD a DVD. Škoda zde byla vyčíslena na 3500 korun.
V hale autobusového nádraží pachatel také poškodil bednu na remitendu a odcizil opět tiskoviny, originální nosiče DVD a hudební CD v hodnotě nejméně 2500 korun.


 


(Zdroj: www.policie.cz )

myska

2 thoughts on “Z deníku policie

    1. Ježiši, dík za upozornění. Takhle to dopadá, když člověk kopíruje z policejního webu. 🙂
      Už to letím opravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Den otevřených dveří

Čt Lis 19 , 2009
Střední škola SČMSD Humpolec s.r.o. pořádá v pátek 11.prosince Den otevřených dveří. Čtěte dále:   Policisté pátrají po třináctileté dívce z Humpolecka, může být i na Brodsku

You May Like

Témata