Z deníku policie

Sobotní nehody na Vysočině. Výroba drog. Krádež mobilu. Vloupání do rekreačních objektů.

21.2.2011

Pelhřimovsko – Policisté ze skupiny dopravních nehod vyjížděli během víkendu ke čtyřem nahlášeným nehodám. Ke všem došlo v sobotu v době, kdy na silnicích ležel čerstvě napadaný sníh. Jedna nehoda se stala s účastí chodce v podvečerních hodinách. Bilance čtyř nehod je jedno těžké zranění a celková hmotná škoda 170.000 korun.
Již v 7,10 hodin byla nahlášena nehoda u železničního přejezdu na úseku Lejčkov-Obrataň.
Řidič nákladní soupravy jel od obce Lejčkov. Při průjezdu pravotočivé zatáčky na zledovatělé vozovce nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, dostal s vozidlem smyk a přejel do protisměru a následně částečně na levou krajnici, kterou poškodil. Nehoda se obešla bez zranění.
ZZNEHODANEW.jpg
Následovala nehoda v 8,20 hodin mezi Myslotínem a Ondřejovem. Řidič Škody Fabia po projetí pravotočivé zatáčky dostal na zledovatělé vozovce smyk, přejel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Octavia. Řidič ze Škoda Octavia byl vyšetřen v nemocnici bez dalšího léčení.
ZZZNEHODANEW3.jpg

K přestupku v dopravě došlo po 10,00 hodině v Pelhřimově. Řidič vozidla Renault Chamade nedal přednost v jízdě oproti dopravní značce Dej přednost v jízdě zleva po hlavní silnici přijíždějícímu vozidlu Škoda Felicia a došlo ke střetu v prostoru křižovatky. Při karambolu nedošlo ke zranění osob.
 
Před 18,00 hodinou se stala dopravní nehoda s účastí chodce v Pelhřimově. Řidička vozidla Škoda Fabia jela po místní komunikaci Friedova ze směru ulice Pod náspem směrem k ulici Třída Legií. Na přechodu pro chodce přehlédla chodkyni a došlo ke střetu. Chodkyně byla převezena ihned osádkou vozidla do nemocnice v Pelhřimově. 79letá chodkyně utrpěla těžké zranění. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou.
 
18.2.2011
Humpolecko – Policejní komisař zahájil trestní stíhání 18letého mladíka z Havlíčkobrodska. Mladík si vyslechl sdělení obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné užívání cizí věci, krádež a porušování domovní svobody.
 
   Trestnou činnost mladý muž páchal zejména na Humpolecku koncem minulého roku. Celkem v 30ti případech daroval marihuanu a ve dvou případech pervitin. Pachatel v říjnu loňského roku hned dvakrát řídil motorové vozidlo, i když mu byl vysloven Městským úřadem v H. Brodě zákaz řízení motorového vozidla až do konce března  2011. V prosinci roku 2010 vnikl společně se dvěma komplici do prostor lódžie v panelovém domě ve Lnářské ulici v Humpolci, kde odcizil dětské lyže, rybářské potřeby, videopřehrávač a oblečení, čímž způsobil škodu ve výši nejméně 1350 korun.

15.2.2011

Rozkoš – K dopravní nehodě došlo v pondělí ve 12,45 hodin na Humpolecku.  Řidič (78) vozidla Škoda Favorit jel od obce Skála na obec Rozkoš. Při průjezdu zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a dopravně technickému stavu vozovky. Na zledovatělém povrchu vozovky dostal s vozidlem smyk, který nezvládl a vyjel vlevo mimo vozovku, kde havaroval v silničním příkopu. Při nehodě byl lehce zraněn řidič, který byl převezen na ošetření do nemocnice v Pelhřimově. Spolujezdkyně (74) byla transportována vrtulníkem do nemocnice v Brně. Hmotná škoda byla vyčíslena na dvacet tisíc korun.
Dopravní nehodu nadále šetří policisté ze skupiny dopravních nehod v Pelhřimově.

Humpolec, Pojbuky
– Policisté z Humpolce přijali trestní oznámení na neznámého pachatele, který o víkendu odcizil mobil. Ke krádeži došlo v neděli v době od 0,30 do 3,00 na diskotéce Fabrika v Humpolci. Pachatel odcizil mobil, který byl volně položený na barovém pultu. Poškozenému mladíkovi způsobil škodu ve výši nejméně 9.500 korun. 
      
        K další krádeže v době diskotéky došlo v obci Pojbuky na Pacovsku. Neznámý pachatel v neděli v době od 01,00 do 02,00 hodiny v místní restauraci odcizil z volně odložené kabelky peněženku s finanční hotovostí, osobní doklady, platební kartu a parfém s řasenkou. Dívce byla způsobena škoda ve výši 650 korun. Policisté zahájili úkony v trestním řízení ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

14.2.2011

Koberovice – Neznámý pachatel se vloupal v blíže nezjištěné době do rekreační chaty v Koberovicích. Na majitele, který se ve čtvrtek přijel podívat na chatu, čekalo překvapení v podobě vloupání do chaty a odcizení různé techniky.
Po vniknutí na oplocený pozemek objektu chaty pachatel vnikl do dvou kůlen, kde odcizil motorovou sekačku a horské jízdní kolo. U chaty rozbil okno a z vnitřních prostor odcizil motorovou pilu, sekyru zn. Fiskars, krovinořez, vařič s PB láhví, rezervní PB láhev o objemu 5 litrů, rádio, vysavač a elektrocentrálu. Odcizením věcí a poškozením zařízení vznikla majiteli škoda ve výši nejméně padesát tisíc korun.
zzzChaty_Pelhrimov_2010_003.jpg
      
        Od počátku roku policisté zaevidovali již deset případů vloupání do rekreačních objektů. Většina případů byla nahlášena v lednu. Policistům případy vloupání do chat nahlásili majitelé, kteří přijedou rekreační objekt v průběhu zimy zkontrolovat. Pachatel v chatě buď v průběhu zimy přespával a živil se potravinami, které zde nalezl, nebo z chaty odcizil cennější věci, které pak prodá pod cenu. V letošním roce se jednalo o odcizení různých pracovních nástrojů, jako jsou motorové pily, brusky, palice, ale i odcizení palivového dřeva, uhlí, alkoholických nápojů nebo dalekohledu a notebooku. Škoda na poškození a odcizení věcí se u letošních nahlášených případů pohybuje ve výši 200.000 korun.
   
       Policisté provádí i preventivní akce, které spočívají v kontrolách rekreačních oblastí. Při obchůzkách kontrolují chaty, zda nebyl objekt narušen pachatelem. Na rekreačních objektech zanechávají kontrolní lístky, kde je mimo jiné uvedeno i desatero doporučení majitelům rekreačních objektů.
    V loňském roce se policistům podařila 33 procentní objasněnost z celkového počtu 60 nahlášených případů vloupání do rekreačních objektů.

Čtěte dále:   Hazard se životy na silnici. Muž se třemi promile sedl v Humpolci za volant

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pohodovej večer

St Úno 23 , 2011
Páteční večer pohodové muziky bude patřit především kapele The Partisan, která se na pódium klubu Lokál 410 chystá kolem 22h. Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

You May Like

Témata