V Humpolci olejová skvrna způsobila chaos

6

Čtyři kilometry dlouhá olejovitá skvrna vyvolala v úterý večer po 18. hodině zmatek v centru Humpolce.

Neznámá látka, pravděpodobně z automobilu, utvořila díky mokrému povrchu na vozovce souvislou vrstvu, která se táhla od Kejžlice ulicemi Čejovská, Kamarytova, Na kasárnách a Pražská. Záležitost si vyžádala asistenci policie, která při zásahu hasičů odkláněla dopravu.


Přivolaní hasiči na místě instalovali několik norných stěn, aby zabránili kontaminaci vody. Nornými stěnami zajistili hasiči také čističku odpadních vod, norné stěny se dávaly dále na všechny potoky a rybník Másílko. Vzhledem k vlhkému počasí se skvrna rozšířila po povrchu silnice od kraje ke kraji a ohrožovala všechny vodoteče při cestě.


Ve středu hasiči kontrolovali norné stěny a nezjistili průnik látky ani na čistírnu odpadních vod. Životní prostředí ani voda tedy nebyly poškozeny.


 


Zdroj: MF Dnes

Čtěte dále:   Na D1 začal platit zákaz předjíždění kamionů. Policie hned zahájila kontroly

myska

6 thoughts on “V Humpolci olejová skvrna způsobila chaos

 1. Slyšel jsem, že původce „lokální katastrofy“, firma British Petr-Oleum, už objevila místo úniku (prý jakási díra na Tyršově náměstí) a k zastavení úniku by měl být na rychlo po dohodě s papežskou stolicí použit zvon z kostela Sv. Mikuláše.

  1. Dost dobrej komentář!!! :-))) Je vidět, že je pátek a přichází víkend s pěkným počasím.
   Martin

 2. „norné stěny se dávaly dále na všechny potoky a rybník Másílko“
  to musel být pořádně nebezpečný olej když ohrožoval i přes 600 metrů vzdálený rybník 8D

    1. 🙂 To snad ne, redakce Humpoláku je také proti výstavbě „kruháku“, jak je alespoň viditelné z příspěvků jednotlivých členů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Reakce starosty Města Humpolec na výzvu

Pá Srp 20 , 2010
Odpověď starosty města Humpolce Mgr. Jiřího Kučery na otevřený dopis týkající se nespokojenosti obyvatel města z řad odborníků s úpravami Tyršova náměstí. Čtěte dále:   Nehoda v Humpolci: řidič zdemoloval značení, škoda je za desítky tisíc

You May Like

Témata