Z deníku Policie

Krádeže nafty na Humpolecku, objasnění lednové krádeže v Humpolci, krádež v bývalém kravíně, černý víkend na Pelhřimovsku, krádež v panelovém domě,kamion narazil do zábradlí, řidič narazil do stromu,

Humpolecko, Těchobuz – Policisté na Pelhřimovsku zadokumentovali další tři případy odcizení motorové nafty.

       V nočních hodinách z pondělí na úterý se vloupal neznámý pachatel do palivové nádrže nákladního vozidla Scania, které bylo zaparkované na silničním odpočívadle u silnice I/34 v k.ú. Vystrkova. Z nádrže pachatel odčerpal 320 litrů motorové nafty. Škoda byla vyčíslena na téměř 11.000 korun.
       Neznámý lapka se objevil i ve volně přístupném objektu kravína v Budíkově. Ze zadních kol traktoru Zetor odcizil ocelová závaží a z nádrží dvou traktorů pak odčerpal 60 litrů nafty. Škoda byla odhadnuta na 13.700 korun.  
  
        Neznámý "naftař navštívil" i kamenolom v Těchobuzi. Z palivové nádrže kolového nakladače Cater Pillar CAT odcizil nejméně 120 litrů nafty. Celková škoda odcizením nafty a poškozením víčka nádrže byla vyčíslena na 6.500 korun. 

Humpolec – Lednová krádež finanční hotovosti v prodejně potravin "Za babku" v Humpolci byla v těchto dnech objasněna. Z přečinu krádeže byla obviněna trojice pachatelů ze Slovenska. Dva muži a jedna žena v lednu po vzájemné dohodě předstírali zájem o koupi zboží. Zabavili obsluhu v prodejně a následně v nestřeženém okamžiku odcizili z volně přístupné neuzamčené zásuvky prodejního pultu obálku s finanční hotovostí a jídelními kupony. Způsobili škodu v celkové výši 9.200 korun.
    Povedená trojice byla obviněna policisty Královehradeckého kraje, kde má na svědomí další majetkovou trestnou činnost.


Staré Bříště –
Humpolečtí policisté vyjížděli v pondělí do bývalého areálu kravína v obci Staré Bříště. Neznámý pachatel během víkendu vnikl do areálu a odcizil zde dvě sady nářadí a několik desítek metrů elektrických kabelů s měděnými vodiči. Pachatel dále vnikl i do odemčeného vozidla mercedes, které bylo v areálu zaparkované. Z vozidla odcizil finanční hotovost ve výši 1.650 korun, nabíječku k mobilnímu telefonu, napájecí kabel k GPS navigaci a autorádio s CD přehrávačem. Celková škoda byla vyčíslena na 8.000 korun.

Pelhřimovsko –
Poslední květnový víkend se zařadil na Pelhřimovsku mezi nejtragičtější od počátku letošního roku. Policisté ze skupiny dopravních nehod vyjížděli od pátku do neděle celkem k 13 dopravním nehodám, při kterých byla vyčíslena hmotná škoda na 714.000 korun. Bohužel následky nehod byly tragické. Celkem osm osob utrpělo lehké zranění, dvě osoby byly zraněny těžce a jedna osoba zemřela na místě nehody.
 
        V pátek policisté vyjížděli celkem k pěti nehodám. Dvě nehody byly zaevidovány jako srážka se zvěří.
V pátek před 21,00 hodinou vyjížděli policisté k nehodě způsobené pod vlivem alkoholu na Kamenicku. Řidič vozidla Škoda Favorit jel od Rodinova na obec Strannou. Při projíždění ostré pravotočivé zatáčky vlivem opilosti nezvládl řízení svého vozidla, přejel do protisměru na nezpevněnou krajnici a dále do silničního příkopu, kde se s vozidlem převrátil na bok. Opakovaná dechová zkouška ukázala výsledky 1,59, 1,55 a 1,52 g/kg alkoholu v krvi. Řidič byl po nehodě převezen na vyšetření do nemocnice v Pelhřimově. Škoda byla vyčíslena na 7.000 korun.
 
    V sobotu se na Pelhřimovsku staly čtyři dopravní nehody.
Krátce před 18,00 hodinou policisté vyjížděli k nehodě na Počátecku. Řidič vozidla Ford Puma jel od obce Bělá směrem na Veselou. Po projetí pravotočivé zatáčky na přímém úseku dostal s vozidlem smyk, který nezvládl a vyjel na pravou nezpevněnou krajnici, kde postupně zachytil o dva stromy. Vozidlo zůstalo v pravém silničním příkopu. Řidič utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen na vyšetření do pelhřimovské nemocnice. Dechová zkouška byla negativní.
A777Nehoda.jpg

Neděle si bohužel vybrala daň nejvyšší. Celkem se staly čtyři nehody. Jedna nehoda byl střet se zvěří mezi Košeticemi a Čechticemi.

     V nedělních odpoledních hodinách se stala nehoda na silnici I/19. Řidič vozidla Škoda Octavia jel od Obrataně na Kámen. Při odbočování vlevo směrem na obec Eš nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu Opel Astra a došlo ke střetu. Při nehodě byla zraněna spolujezdkyně z vozidla opel. Hmotná škoda byla vyčíslena na 145.000 korun.br>
A777Nehoda2.jpg

  V neděli v 16,30 hodin se stala tragická dopravní nehoda na úseku mezi Pelhřimovem a Humpolcem. Řidič (50) motocyklu zn. Ducato jel po silnici I/34 ve směru od Pelhřimova. Při jízdě nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a při průjezdu křižovatkou s místní komunikací u obce Záhoří neumožnil bezpečné a nerušené přejití komunikace chodkyni, která vedla kolo a přecházela ve směru od obce Záhoři. Motocyklista chodkyni srazil uprostřed křižovatky a následně havaroval vpravo mimo vozovku do silničního příkopu. Při nehodě byl těžce zraněn motocyklista, chodkyně (60) podlehla zraněním na místě nehody. Hmotná škoda byla vyčíslena na 53.000 korun.

         Od počátku letošního roku policisté na Pelhřimovsku zadokumentovali dvě tragické nehody, při kterých zemřely dvě osoby.
A777Nehoda3.jpg
25.5

Humpolec – Neobvyklý případ krádeže šetří policisté z Humpolce. Neznámý pachatel vnikl ve středu v ranních hodinách na balkon panelového domu v Lužické ulici v Humpolci. Na balkoně v prvním patře bylo uzamčené jízdní kolo, ze kterého odstranil zámek a kolo pak odcizil.
Majiteli kola byla způsobena škoda ve výši nejméně 10.000 korun.
24.5
Hořice – Z úterý na středu řádil neznámý pachatel na Humpolecku. U dvou zaparkovaných traktorů zn. John Deere a nákladního vozidla Liaz pachatel odstranil uzamykatelná víčka palivových nádrží. U dalších třech traktoru a vibračního válce rovněž odstranil víčka u palivových nádrží. Celkem ze zemědělských strojů zmizelo přes 700 litrů nafty. Stroje byly zaparkované v areálu družstva v Hořicích. Poškozené organizaci vznikla škoda více jak 30.000 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci krádeže. 
Pelhřimov – V úterý 24. května v 5,00 hodin se stala dopravní nehoda na silnici I/34 ve směru Humpolec – Pelhřimov. Řidič nákladní soupravy složené z tahače Mercedes s návěsem jel od Humpolce. Během jízdy se plně nevěnoval řízení, usnul a s nákladní soupravou přejel částečně do protisměru a bočně se střetl s nákladní soupravou vozidla Man s tahačem. Při nehodě byl jeden z řidičů jednorázově ošetřen lékařem. Způsobená škoda byla odhadnuta na 165.000 korun.
Humpolec – Ve středu po 22. hodině vyjížděli policisté k dopravní nehodě nákladního automobilu, ke které došlo na křižovatce ulic Masarykova a 5. května v Humpolci. Řidič nákladního automobilu najel zadními koly návěsu na obrubník chodníku a poškodil zde umístěné zábradlí. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiče alkohol nezjistili. Škoda, která byla vyčíslena při dopravní nehodě, dosáhla částky 20 tisíc korun
Humpolec-Speřice

V pondělí 16. května jel o půl sedmé večer řidič osobního vozidla Mercedes ve směru od Humpolce na obec Speřice. Po projetí pravotočivé zatáčky se vyhýbal protijedoucímu automobilu. S vozidlem dostal na štěrku smyk, vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do vzrostlého stromu. Devatenáctiletý řidič byl při nehodě zraněn. Na ošetření byl převezen do havlíčkobrodské nemocnice. Provedenou dechovou zkouškou policisté u mladého řidiče požití alkoholu nezjistili. Škodu na vozidle vyčíslili na 13 tisíc korun.
Humpolec – Dne 12.5.2011 po 11. hodině odcizil v té době neznámý pachatel z neuzamčeného vozidla na ulici Čejovská v Humpolci notebook Lenovo s příslušenstvím, finanční hotovost 45 tisíc korun a různé písemnosti. Policisté podle popisu svědků ihned začali pátrat po pachateli krádeže. Za několik okamžiků policisté z Havlíčkobrodska zadrželi čtyřiadvacetiletého muže s odcizeným notebookem a s dalšími odcizenými věcmi. Policejní komisař zahájil trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže. Muž byl obviněn z přečinu krádeže

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Horní Cerekev: Festivalové léto začíná

Čt Čvn 2 , 2011
Pořádání letních festivalů je v České republice už dlouho fenoménem. Kromě velkých akcí se ale v poslední době rojí několik menších. Příkladem je hudební událost, pořádaná 18. června, v souvislosti s šesti set padesátiletým výročím města Horní Cerekev. Vystoupí nejen legendy jako Rangers, ale také v současnosti velmi populární rocková […]

You May Like

Témata