Z deníku Policie

3

Prodával pervitin. neplatila za ustájení. Poškozené vozidlo. Distribuce drog odhalena. Opilý ležel v trávě. Vloupání do vozidla. Krádež oplocení.

PELHŘIMOVSKO: Získal přes sto tisíc korun  

Policejní komisař zahájil trestní stíhání osmadvacetiletého muže z Pelhřimovska. Muž byl obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
Mladý muž od října loňského roku do poloviny letošního roku celkem ve 160 případech prodal různým osobám za více než 114 tisíc korun pervitin. Ve dvou případech prodal za částku 200 korun marihuanu. Ve 3 případech zprostředkoval nákup pervitinu za částku 600 korun. Distribuci drog prováděl na různých místech zejména v Humpolci a v několika případech i na Havlíčkobrodsku.
Muž je stíhán na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

PELHŘIMOVSKO: Nyní jí hrozí až dvouletý trest  

Komisař z hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání sedmatřicetileté ženy ze Žďárska. Žena si vyslechla obvinění z přečinu podvod.
Obviněná žena, které byla majitelkou koně, uzavřela v roce 2010 s ženou na Pelhřimovsku smlouvu o ustájení koně a o jeho péči s tím spojenou a o tréninku koně. Za péči o koně a trénink se dohodla na smluvní ceně, kterou měla platit měsíčně. V době, kdy dohodu o péči koně uzavírala a koně předala na ustájení, však již věděla, že nedostojí svým závazkům a že vzhledem ke své tíživé finanční situaci nebude schopna za služby pravidelně platit. Žena nezaplatila za více jak tři měsíce a způsobila tak škodu téměř ve výši 23 tisíc korun.
Za trestný čin podvod hrozí ženě trest odnětí svobody až na dva roky.
 
Do konce září 2012 pelhřimovští policisté šetřili 35 případů, kdy se jednalo o hospodářský trestný čin podvod.

PELHŘIMOVSKO: Vandal poškrábal lak  

Policisté z obvodního oddělení v Humpolci šetří případ vandalství, který se stal v pondělí během dopoledne v Humpolci. Majitel zaparkoval vozidlo Peugeot 607 v ulici Žižkova před prodejnou s koberci. Neznámý pachatel využil dvouhodinové nepřítomnosti řidiče a zatím nezjištěným předmětem vyryl do laku předních a zadních dveří a do laku blatníků rýhu. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši nejméně 30 tisíc korun.
Policisté z Humpolce zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

PELHŘIMOVSKO: Mladík prodával marihuanu i pervitin  

Pelhřimovští kriminalisté věnují velkou pozornost odhalování distribuce drog. Od počátku letošního roku do konce září mají na svém kontě objasněno 69 případů této trestné činnosti. Celkem 40 osob bylo obviněno z drogové kriminality.
V červnu letošního roku se podařilo odhalit pěstírnu marihuany v Humpolci. V bývalé provozní hale policisté objevili indoorovou pěstírnu marihuany, která čítala na 647 vzrostlejších přibližně padesáticentimetrových sazenic a dalších 511 menších sazeniček. Na místě byli zadrženi dva podezřelí muži vietnamské národnosti. Jeden z mužů byl obviněn a byl vzat do vazby.
 
Další případ distribuce drog se podařilo objasnit v těchto dnech.
Třiadvacetiletý mladík z Kamenicka během pěti let nejméně v pětistech případech prodal vždy množství nejméně 1 gram marihuany za celkovou částku 100.000 korun. Od srpna loňského roku do srpna roku letošního ve dvaceti případech prodal množství nejméně na tři dávky pervitinu v celkové hodnotě 20.000 korun.
Od roku 2008 do roku 2010 celkem ve dvě stě případech daroval vždy nejméně jeden joint a nejméně ve sto případech prodal nejméně 1 gram marihuany za celkovou částku 20.000 korun. Drogy prodával a nabízel na různých místech Pelhřimovska.
Policejní komisař obvinil mladíka ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.
 
„První případy drogové kriminality byly na Pelhřimovsku řešeny zhruba v roce 1995. Marihuana se stává zajímavou v současné době již pro děti mezi 13 – 15 rokem. Na Pelhřimovsku je marihuana a pervitin zhruba stejně oblíbená droga. Ojediněle se objevuje hašiš a lysohlávky", dodal k otázkám drogové problematiky npor. Luboš Jakoubek vedoucí oddělení obecné kriminality.
 
Úspěšní byli pelhřimovští kriminalisté i v loňském roce. Na svém kontě měli celkem 107 případů objasněných drogových deliktů, stíhali 73 osob a z toho 9 osob bylo stíháno vazebně.

Čtěte dále:   Nehoda v Humpolci: řidič zdemoloval značení, škoda je za desítky tisíc

PELHŘIMOVSKO: V dechu měl téměř tři promile alkoholu  

V pátek 19.10. krátce před půlnocí přijali policisté na lince 158 oznámení, že v Humpolci v ulici Na Rybníčku leží muž. Na místo vyjeli policisté z obvodního oddělení v Humpolci. Zjistili, že na travnaté ploše vedle chodníku před panelovým domem leží zřejmě silně podnapilý muž.
Muž vlivem opilosti nebyl schopen vstát a nebyl schopen ani chůze. Hlídka u něho provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,99 promile alkoholu v dechu. Na místě byla záchranná služba, která muže vyšetřila. Protože muž ohrožoval svým jednáním svůj život a zdraví a ohrožoval i okolí, byl eskortován na Protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění.
Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

PELHŘIMOVSKO: Odcizil repro subwoofer  

Vloupání do osobního automobilu Citroen zadokumentovali policisté z obvodního oddělení v Humpolci. Z pátku na sobotu zaparkoval majitel své vozidlo na parkovišti u OD Billa v Humpolci. Neznámý pachatel využil příležitosti a vloupal se do zavazadlového prostoru, kde odcizil repro subwoofer zabudovaný v dřevotřískové bedně potažené koženkou. Dále poškodil dvoukanálový zvukový zesilovač.
Neznámý pachatel způsobil majiteli vozidla škodu ve výši téměř 6 tisíc korun.
Policisté provedli ohledání vozidla, pořídili fotodokumentaci a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež.

PELHŘIMOVSKO: Škoda čtyřicet tisíc korun  

Krádež oplocení šetří policisté z obvodního oddělení v Humpolci. Neznámý pachatel během víkendu vnikl v obci Plačkov u Humpolce na pozemek patřící k objektu jednoho domu. Z pozemku odcizil nejméně 70 metrů oplocení, které bylo tvořeno 15 kovovými sloupky s úchyty a dřevěnými prkny. Majiteli pozemku a objektu pachatel způsobil škodu ve výši nejméně 40 tisíc korun.

Petr

3 thoughts on “Z deníku Policie

  1. PELHŘIMOVSKO: V dechu měl téměř tři promile alkoholu
    ….Muž vlivem opilosti nebyl schopen vstát a nebyl schopen ani chůze…..ohrožoval i okolí….PROBOHA JAK?

      1. V každém případě je dobře, že ho odvezli. Důležité ale je, aby vše zaplatil a nebylo to na úkor peněz z našich daní !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Informace z městského úřadu - 42. a 43. týden

Pá Říj 26 , 2012
Vybrané dokumenty, oznámení a další z městského úřadu v Humpolci. Čtěte dále:   Policisté na Vysočině zadrželi téměř 500 migrantů. Hlavně na D1 a osmatřicítce

You May Like

Témata