Z deníku Policie

Zpronevěra. Policisté se zaměřili na kontrolu autobusů. Poškození zámků. Odcizení vozidla.
Poškození dálkového vedení. Náraz do oplocení. Vloupání do tří vozidel. Odešel s cigaretami a penězi. Renault zůstal na suchu.

Pelhřimovsko – Policejní komisař zahájil trestní stíhání pětatřicetiletého muže z Pelhřimovska, který od listopadu loňského roku do března letošního roku nabízel na internetových stránkách www.seznam.prace.cz zajištění zprostředkování práce v zahraničí, konkrétně ve Švédsku. Na základě této nabídky převzal zálohu určenou přímo na zajištění zprostředkování práce. Zálohu ve výši 20.000 korun si však ponechal pro svou osobní potřebu a práci nezprostředkoval.
   Muž je nyní stíhán ze spáchání přečinu zpronevěry, kde je trestní sazba odnětí svobody až na dvě léta.

Humpolec –
Policisté z Obvodního oddělení v Humpolci přijali trestní oznámení podané na neznámého pachatele, který zřejmě v nočních hodinách ze středy na čtvrtek poškodil nákladní vozidlo. Vozidlo Fiat Ducato bylo zaparkované před objektem firmy v Čejovské ulici v Humpolci. Pachatel zatím nezjištěným předmětem poškodil zámek centrálního zamykání levých předních dveří a zadních dveří. Škoda způsobená poškozením zámků byla vyčíslena na 20.000 korun.

27.7

Policisté zkontrolovali zhruba za 5,5 hodiny 27 autobusů. Pouze u jednoho kontrolovaného autobusu zjistili nevyhovující technický stav. U vozidla bylo prasklé čelní sklo. Policisté proto uložili v tomto případě blokovou pokutu ve výši 2.000 korun.

Krasoňov – Neznámý pachatel odcizil z úterý na středu vozidlo renault, které bylo zaparkované na volném prostranství před domem v obci Krasoňov. Dále pachatel vnikl v obci na pozemek jedné firmy, kde u zaparkovaného a uzamčeného osobního vozidla Škoda Pick-up rozbil skleněnou výplň předních dveří a vnikl do vnitřních prostor. Ze středového panelu odcizil zabudované autorádio a vypáčil jedno křídlo dveří od nákladového prostoru.

Způsobená škoda odcizením vozidla byla vyčíslena na 10.000 korun. Poškozené firmě vznikla škoda poškozením vozidla pick-up a odcizením autorádia ve výši nejméně 6.500 korun.

Komorovice –
Ve středu 27. července v době kolem 15,00 hodiny v k.ú. obce Komorovice neznámý pachatel poškodil při provádění zemních prací u sloupu velmi vysokého napětí podzemní dálkové telekomunikační vedení. Byly poškozeny přinejmenším tři ochranné trubky a jeden dálkový optický telekomunikační kabel. Poškozené firmě byla způsobena škoda ve výši nejméně 130.000 korun.
Policisté z Obvodního oddělení v Humpolci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.

Zachotín –
V pondělí ve 22,30 hodin se stala dopravní nehoda v Zachotíně na Humpolecku. Řidič vozidla VW Bora jel do centra obce Zachotín. Při průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a dopravně technickému stavu komunikace. S vozidlem vyjel vpravo mimo vozovku, kde přední částí vozidla narazil do oplocení domu a levým bokem vozidla zachytil o sloup elektrického vedení před domem. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Dopravní nehodu oznámil řidič až dodatečně. Vzhledem k časovému odstupu nebyla provedena dechová zkouška. Hmotná škoda byla odhadnuta na 100.000 korun. Dopravní nehodu šetří policisté ze skupiny dopravních nehod.

Humpolec –
Humpolečtí policisté v úterý zadokumentovali vloupání do tří vozidel v Humpolci. K poškození vozidel došlo v přesně nezjištěné době počátkem tohoto týdne. Všechna vozidla byla zaparkovaná v ulici Lnářská na parkovišti u autobusového nádraží v Humpolci a pachatel u nich rozbil okénka u předních dveří. Pachatel vnikl do vozidla Renault Megane, ze kterého odcizil autorádio a po odklopení zadních seda
del demontoval a poškodil palivové čerpadlo, které pak ponechal ve vozidle a odčerpal 25 litrů benzinu. U vozidel Ford Mondeo a Kia Pride pouze rozbil boční sklo u dveří, ale z vozidla nic neodcizil. Celková škoda na odcizených věcech a poškozených vozidlech byla vyčíslena téměř na 19.000 korun. 

Koberovice
– Neznámý pachatel vstoupil v přesně nezjištěné době ze soboty na neděli do hlavní budovy provozovny družstva v obci Koberovice. Dále vnikl do kanceláře vedoucího provozu, kde se násilím dostal do trezoru, ze kterého nic neodcizil. Z prostoru kantýny odcizil dva kartony cigaret a volně uloženou finanční hotovost ve výši 5.500 korun. Celková škoda na odcizených věcech a na poškozeném zařízení byla vyčíslena na více než 12.000 korun.

Vystrkov –
Další případ odcizení motorové nafty šetří humpolečtí policisté. Neznámý pachatel si vyhlédl na odpočívadle v k.ú. Vystrkova zaparkované nákladní vozidlo Renault Premium s připojeným přívěsem. V noční době ze středy 20.7.  na čtvrtek odstranil uzamčené víko palivové nádrže a odčerpal z nádrže 400 litrů nafty. Svým jednáním pachatel způsobil škodu ve výši nejméně 14.000 korun.
Čtěte dále:   Chlapec do školy nedošel, ráno ho v Humpolci srazilo auto

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Filmová noc v želivském kostele

Út Srp 2 , 2011
Filmy, které poznačí Váš život.. Čtěte dále:   Bezpečně do školy

You May Like

Témata