Zahájení Humpoleckých Vánoc

První adventní neděli, která letos připadla na 3. prosince, zahájil program na Horním náměstí v Humpolci oficiálně Humpolecké Vánoce

Vánoční program pod taktovkou Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci vyvrcholil tradičním rozsvícením stromečku.

Tím je živá jedle, která už devátou sezónu plní roli vánočního stromu města. Stojí na místě smrku, který byl součástí náměstí od 40. let minulého století, ale na podzim roku 2015 byl spolu se sousedním menším smrkem kvůli usychání a napadení škůdcem pokácen.

Vánoční atmosféru na náměstí doplňuje přístřešek s betlémem, který vyrobili žáci a učitelé Základní školy Hradská. O kulturní program se na železnou neděli postaral dechový soubor ZUŠ Gustava Mahlera Humpolec a dětský pěvecký sbor Skřivánek ze Základní školy Hálkova. Nechyběli andělé na chůdách, vánoční příběh pro děti v podání Divadla Dokola, stánky s horkými nápoji a dalším občerstvením nebo rukodělnými výrobky. Program zakončil koncert Jany Jirásko v režii Svařenejch saní, které jako obvykle připravují v době adventu kromě horkých nápojů i pestrý kulturní program v podobě koncertů, divadel pro děti a také Sousedských vánočních trhů. Udržitelně, levně a třeba od vašich sousedů budete moct nakoupit vánoční dekorace, cukroví nebo dárky v pátek 15. prosince od 11:00 do 16:00. Na humpoleckém Horním náměstí bude probíhat vánoční program i na bronzovou a stříbrnou neděli, pro bližší informace doporučujeme sledovat FB Humpolecké Vánoce.

Fotogalerie ze zahájení Humpoleckých Vánoc

převzato z: www.infohumpolec.cz

Čtěte dále:   Velikonoční jízda

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Mikulášská nadílka

Po Pro 4 , 2023
Úterý 05.12.2023 16:15 Čtěte dále:   Inspirativní Stromovka. Park roku z Humpolce zval na prohlídku s komentářem

You May Like

Témata