Zápis ze schůze komise školství // bude v Humpolci nový kulturní dům?

21

z 21.1.2015

Aaczapisskolstvi.JPG

zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Čtěte dále:   Rekonstrukce ul. Mánesova v r. 2024

Petr

21 thoughts on “Zápis ze schůze komise školství // bude v Humpolci nový kulturní dům?

 1. Proč nový kulturní dům?
  Copak nestačí to, co máme? Měla jsem za to, že pro konání plesů je ideální tzv. „spolkáč“, MY jako maturanti v roce 2000 jsme poslední dva školní roky pečlivě spořili a podařilo se nám našetřit na pronájem těchto prostor pro pořádání maturitního plesu a ještě nám zbylo na zaplacení útraty (společný nápojový lístek). To chce disciplinu!
  Kolik se ve „spolkáči“ platí za pronájem teď – v roce 2015? To ale nevím.
  Pro pořádání koncertů (dle žánru) – kino, prostory kostelů či koncertní sál ZUŠ, divadelní představení samozřejmě v kině. Myslím si, že je dobré, když je do kulturního dění ve městě zapojeno více organizací, více míst, více lidí … vzniká tím širší komunikační prostor a „kulturní lidé“ jsou nám blíž.

 2. Že by to byl další ze zhůvěřilých nápadů z péra statosty, jak pustit žilou městské kase, myslím ten kulturák?

  1. Mimo jiné, v pelhřimovském Máji se platí cca 3x více a proto jsou některé plesy i v Humpolci ve spolkáči. Mám pocit, že ten kdo tu zhovadilost s novým KD vymyslel je asi nějaký komanč….

   1. Jasně, všechno házejte na komanče, kdo jiný by za to mohl. S takovým viděním světa to daleko dotáhnout nejde

    1. Komanči mohou za skutečně hodně špatných věcí. Proto v tomto případě chápu označení komanč resp. komunista, jako moc ošklivou a vulgární urážku. A tu si snad ani navrhovatel nezaslouží. Trochu slušnosti by to chtělo vážení při těchto diskuzích a nesnižovat se k těm nejodpornějším urážkám.

   2. to ze je obecnim kozlem je fakt, to kde kdo vi, ale ze by byl na stary kolena komanc se mi ani verit nehce!?

    1. Kus komanče je v každým z nás – vždyť celá jedna generace se musela kroutit pod jejich taktovkou, prožívat při tom „nejkrásnější léta“ života – mládí, vychovávat své děti, tak aby příliš nevybočovaly. Následky nesvobody, zlodějství si poneseme po zbytek života a naše děti také … je to v nás!!

     1. Jsem rád, že jsem dětství a dospívání v socialismu prožil, nijak mi to neublížilo a že jsem tzv.Husákovo dítě tak na to jsem hrdý.

 3. On si pan navrhovatel asi myslí, že když to město postaví za svoje tak tam bude chodit na plesy zadara .

 4. Mám pocit že někteří státní zaměstnanci vůbec netuší jak se vydělávají peníze.

  Každopádně navrhovatel vůbec netuší co je výstavba kulturního domu a finance na kterých je zakládán maturitní ples…

  1. Donbrý den.
   Dovolte mi, abych uklidnil vasi debatu. Bohužel došlo k výraznému zkreslení mého příspěvku při příležitosti představení nových členů komise pro školství, kulturu a sport. Zápis z této schůze jsem obdržel před dvěma dny bez možnosti autorizace, takže jsem nemohl vůbec ovlivnit znění tohoto zápisu.
   Váš nesouhlas proto chápu.
   V žádném případě jsem vůbec nic nenavrhoval. Vyjádřil jsem jen názor, za kterým si stojím a to, že současný stav interiéru budovy kulturního domu, který je dnes nazýván jako: Kino a Divadelní sál, neodpovídá požadavkům roku 2015 . Jen jsem poznamenal, a odtud asi vyšla ta dezinformace, že jakákoli rekonstrukce, je složitým kompromisem, a že nejlepší je vždy stavba nová, která již při svém vzniku ctí přímé požadavky konkrétní doby a místa jejího vzniku. Závěrem jsme se ale shodli, že stavba nové budovy je v dnešní době nereálná a že adekvátní rekonstrukce s přihlédnutím k již v nedávné době zpracované studii, by městu slušela. Toť vše.
   Každý prostor staršího data vzniku, má-li dále sloužit svému účelu, potřebuje po určité době své existence jistou modernizaci a již zmíněná budova to potřebuje také. To, že provozovatelům a návštěvníkům nepadá přímo na hlavu, je určitě dobrou vizitkou Města Humpolce a zejména provozních zaměstnanců této instituce.
   Neznamená to však nemožnost jejího dalšího rozvoje a modernizace.
   Jen to jsem měl a mám na srdci.
   S úctou Bohdan Petrović.

   1. Držím Vám palce P. Petrovič, aby Vás komentáře zde na humpoláku neodradili od dalších nápadů, podnětů a témat k diskuzi. Dobře, že jste se zde vyjádřil a vysvětlil, jak „toto“ nedorozumění vůbec vzniklo! Musím přiznat, že diskutovaný „návrh“ výstavby nového kulturního domu mě vyděsil (především s ohledem na finanční stránku věci – např. kolik peněz již nateklo do rekonstrukcí KINA – ozvučení, zateplení, interiér – sedačky, fasáda .. X .. a kolik by stálo „pořízení nové budovy), ale teď vidím, že je vše trochu jinak, že to není tak horké. Na jednu stranu úleva, na druhou stranu nespokojenost s tím, že někdo prezentuje takto veřejně a zkresleně cizí návrh, aniž by autora o tom informoval .. trochu jako by dali Vaši hlavu na špalek a čekali, co se stane. Jako pokus odloudit pozornost občanů jiným směrem než od prodej parkoviště u autobusového nádraží a rekonstrukce ulic Husova, atd … „dost dobré“… ale teď si koleduji, že to pěkně slíznu od P. Kratochvíla 🙁 Zuzana Kotenová

 5. Chápu snahy o co největší transparentnost jednání zástupců samospráv. Rozumím tomu, že všechny zápisy a další dokumenty jsou zveřejňovány na webu města, ale nerozumím dalšímu zveřejňování na tzv. diskuzních fórech.
  Zatímco tito zástupci samosprávy jdou s kůží na trh a vystupují veřejně, tak po zveřejnění na takovém webu se stávají terčem pomluv a urážek ze strany „hrdinných“ diskutérů schovávající se v anonymitě. Proto to není fér.
  A když už jsem u té transparentnosti, tak by bylo příhodné vědět, kdo jsou lidé z webu a FB transparentnihumpolec, chranmehumpolec apod. To, že tam není žádný podpis, kontakt je docela vtipné.
  Karel Kratochvíl

  1. Jestli ono to nebude tím,že pokud je to na webu města,tak na to nikdo reagovat ať kladně či záporně nemůže ..myšleno přímo pod zveřejněným zápisem .

   1. Nevytvářejme jiné zástupné problémy jako by mohla být ona výstavba kulturního domu. Dnes je prioritou každé občana Humpolce, který má zdravý rozum zachování parkoviště u nádraží v městských rukách.

    1. Nevytvářejmě si falešné doměnky. AN prostě Humpolci nechtěji. Tolik realita. A těch pár bezvýznamných křiklounů si brzo zvykne.

     1. Výraz „křiklouni“ používalo normalizační Rudé právo a nyní po létech se s ním shledáváme opět.

     2. Výraz křiklouni se používal také za I. republiky jako označení odborářů a stávkomilů.

  2. Pane Kratochvíl, nejžhavější a místy odporné diskuze se odehrávají zde – na Humpoláku. Přál by jste si zrušit i ten? Zuzana Kotenová

   1. Zdravím, paní Kotenová. Ono je někdy těžké nereagovat. Kde jste slyšela, že chci něco rušit (a co jsem již zrušil)? Já jsem byl v redakci humpoláka v prvních několika letech a poměrně často do něho přispíval. Demokratická diskuze je zdravá, zrovna tak rozumná kritika. Jen se mi nejeví fér, když jedni hrají fair play a druzí faulují a rozhodčí se tváří, že nic nevidí.
    Karel Kratochvíl

 6. pane Petrovič,přesvědčila jsem se,že jste moudrý člověk.Ani nevíte,jak ráda jsem si přečetla po dlouhé době tak rozumný příspěvek na Humpoláku.Doufám,že nám tady ještě zbyli i tací
  lidé,jako vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

1. zasedání kontrolního výboru ZM Humpolec

St Úno 11 , 2015
z 9.2.2015 Čtěte dále:   Oznámení o přerušení elektrické energie dne 24.5.2023

You May Like

Témata