Zavírání hradní brány. Hrad Orlík ožije dělostřelci a a lučištníky

Hrad Orlík si pro všechny své návštěvníky připravil závěrečnou akci sezony. Na poslední říjnový víkend bude hrad patřit palným zbraním – dělostřelcům a lučištníkům.

V sobotu 29. října od deseti ráno do pěti hodin odpoledne se mohou těšit návštěvníci na dělostřelce, kteří budou po celý den v určitou dobu ládovat své kanóny různých kalibrů, budou se moci stát kanonýrem a dozví se něco málo o historii těchto zbraní. Dále tu bude po celý den lukostřelnice, kde si mohou zájemci vyzkoušet své umění a i tady se v jednom nebo ve dvou vstupech dozví něco málo o vzniku a výrobě této lovecké a později i válečné zbraně. Pro děti budou připraveny hry a k tomu všemu zahraje dobová skupina Gutta z Plzně. Po celý den bude otevřena Medákova krčma.

Po dvou letech se v Humpolci na hradě Orlík opět konaly tradiční středověké slavnosti.
Po dvou letech se v Humpolci na hradě Orlík opět konaly tradiční středověké slavnosti.

V neděli 30. října bude od deseti hodin dopoledne na hradě a v jeho okolí konat lukostřelecký turnaj, kde lučištníci i lučištnice se budou snažit získat post nejvyšší. Tento turnaj bude pouze pro přihlášené lučištníky, kteří mají vlastní luk a šípy. Pro návštěvníky hradu tu bude otevřené, stejně jako v sobotu, občerstvení v Medákově krčmě. Pokud by se chtěl někdo přihlásit na turnaj, tak může na Facebooku – Lukař Bucek.

Hrad Orlík u Humpolce

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/zavirani-hradni-brany-hrad-orlik-ozije-delostrelci-a-a-lucistniky-20221024.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci si připomenou výročí vzniku republiky

Út Říj 25 , 2022
V neděli 30. října se uskuteční v Humpolci galakoncert, kterým si účastníci připomenou 104. výročí vzniku samostatné republiky. Zazní mužské árie a dueta z oper Prodaná nevěsta, Rusalka, La traviata, Carmen, La Bohéma, Don Giovanni a dalších.
V Humpolci si připomenou výročí vzniku republiky

You May Like

Témata