Zavřené lékárny?

4

Znáte to úsloví, že nejhorší je panika a trpaslíci? Zatímco s těmi malými neřády jsem neměla možnost se setkat, s panikou uměle vyvolávanou našimi sdělovacími prostředky se potkávám každou chvíli. Nejinak tomu je i v novém roce, kdy nás média informují o uzavřených lékárnách, starých tiskopisech receptur apod. A jak si stojí lékárny v Humpolci?

Již od včerejšího dne jsme všichni upozorňováni na to, že lékárny budou uzavřené, v lepším případě se v nich budeme setkávat jedině s neuvěřitelným chaosem či s peticemi za zachování malých lékáren a kvůli nekoncepčnímu přístupu ministra zdravotnictví Davida Ratha. Celá situace měla vzniknout díky nové směrnici a spekulacím s její platností či neplatností. Zmatek mělo také přinést přeceňování léků, které údajně nebylo v možnostech lékarnického personálu zvládnout. Rovněž mají být problémové nové formuláře receptů, neboť lékaři pacientům vydávají stále ty staré, na které lékárny odmítají vydat léky. A jaká je skutečnost?


Tak například v Humpolci jsou dnes (a byly i včera) v běžném provozu všechny tři lékárny, rovněž na iDnesu jsem měla možnost se dočíst, že většina lékáren na Vysočině bez problému funguje. Osobně jsem včera využila lékárnu v Masarykově ulici. Nějakou petici k podepsání jsem hledala marně. Byl první pracovní den nového roku a léčiva zde již byla přeceněna – tedy s nižší marží /ušetřila jsem korunu – huráááá!!!:-) /. S receptem žádný problém nenastal, a tak vlastně ani nevím, zda jsem měla starý či nový tiskopis. Je ale vidět, že kde se chce, tam to jde. Nechápu, jaký to splňuje účel dělat z komára velblouda a nafukovat velkou mediální bublinu tam, kde prostě není. Sice zbla nerozumím zdravotnictví, ani vysoké politice, rovněž nevím, zda je ministr zdravotnictví David Rath zloděj, lhář a bezbřehý kariérista, ale připadá mi, že je na něj pořádána štvanice, ať udělá krok jakýkoliv. Nevím, komu to slouží k dobru – pacientům, lékařům, či občanům této země obecně? A je-li Rathův model, který ve zdravotnictví prosazuje, označen prezidentem jako antipacientovský postoj založený na zájmu “ráthů” neboli lékařů, pročpak je potom ministr opačně osočován, když udělá vstřícný krok vůči nemocným?


Přiznejme si, že neuvěřitelný chaos se nekonal. Podle mě je to dobře. Někoho to ale zřejmě mrzí. Koho?

myska

4 thoughts on “Zavřené lékárny?

  1. Nemám nic proti lékárnám v Humpolci.Ale měl bych dotaz pro člověka znalého.Chci si koupit lék v ceně cca 500 Kč v Humpolci a je mi řečeno,že jedině na předpis.Humpolecký obvoďák mi řekne,že ho musí předepsat specialista,ke kterému mi napíše doporučení.To jsem odmítl.Přijedu do Prahy a v první lékárně ho koupím bez předpisu a ve čtyřech dalších bych ho koupil také(ptal jsem se).Přijedu do Humpolce do lekárny a když se podělím o pražskou zkušenost je mi řečeno – oni si v tý Praze dělaji co chtěji .Tak jak to teda je ?

  2. Nevím jaké jsou Vaše zkušenosti s cenami léků po NOVÉM ROCE, ale já jsem „minulý“ rok obdržel 2ks balení „mých“ léků za doplatek cca do 100 Kč po snížení marží jsem doplácel 450 Kč!!!
    Jestli to takhle půjde dál……………………………..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Sněhová kalamita na Humpolecku

Čt Led 5 , 2006
Jak celou Vysočinu, tak i Humpolec zasáhly přívaly mokrého sněhu, které měly za důsledek polámané stromy, větve a zpřetrhané vedení vysokého napětí. V celé pelhřimovské oblasti byla včera situace nejhorší a větve napadané na silnicích zablokovaly dopravu na desítkách silnic.

You May Like

Témata