Sněhová kalamita na Humpolecku

17

Jak celou Vysočinu, tak i Humpolec zasáhly přívaly mokrého sněhu, které měly za důsledek polámané stromy, větve a zpřetrhané vedení vysokého napětí. V celé pelhřimovské oblasti byla včera situace nejhorší a větve napadané na silnicích zablokovaly dopravu na desítkách silnic.

Hasiči na Vysočině zaznamenali během posledních 24 hodin více než čtyřicet výjezdů ke spadlým stromům, které zatarasily komunikace nebo ohrožovaly obyvatele regionu. Nejvíce výjezdů bylo na právě Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku. Přímo v Pelhřimově pak dva stromy pod tíhou sněhu spadly na zaparkovaná vozidla. Neprůjezdná byla silnice mezi Želivem a Křelovicemi, zablokované byly i silnice například v okolí Zachotína, Hořic nebo Zhoře. Strom spadl na hlavní silniční tah z Humpolce do Havlíčkova Brodu, neprůjezdné byly ráno i další příjezdové cesty do Humpolce. Na zhruba tři hodiny musela být přerušena i železniční doprava mezi Havlíčkovým Brodem a Humpolcem, zřícením do kolejiště tam hrozilo hned několik stromů. Železniční trať z Pelhřimova do Tábora musela prohrnout dokonce sněhová fréza.


Naštěstí ale narozdíl od jižních Čech nemuseli kalamitu vyhlásit energetici. Jihočeská divize společnosti E-On měla nahlášené tři případy spadlých drátů vysokého napětí, několikahodinový výpadek proudu postihl pouze jednotlivce.
Hasiči
doporučují občanům, aby v první řadě odstranili sníh z rovných střech domů a také shodili sněhové převisy a rampouchy. Případně by lidé měli zamezit přístup do míst, kde hrozí sníh zřícením, chodit by neměli ani do lesů. Představitelé měst mají také starosti, co se sněhem v centrech, kterého je ho strašně moc a brání plynulému provozu. Naštěstí další nadílka sněhu prozatím nehrozí, a tak se snad podaří vzniklou situaci během několika dní zoptimalizovat.


(Zdroj: MF Dnes)

snih

Čtěte dále:   Michelinský kuchař rozpálil humpoleckou Stromovku

myska

17 thoughts on “Sněhová kalamita na Humpolecku

 1. Ba co více – co agentury pominuly.:-) Stejně jako jinde, i v Humpolci se propadla střecha na obchodním středisku. Stalo se v nočních hodinách a v regálech nebylo žádné zboží, naštěstí. Jde o nákupní centrum v Husově ulici, za trafikou – pro přívaly sněhu zatím nezačaly odklízecí práce a z hromad sněhu tu stále trčí trosky střechy.

  1. A to se divím.. Taková kvalitní stavba už od pohledu… By mě zajímalo, kde páni statici udělali chybu… *:)

     1. Já s tím problém nemám. Komentáře na Humpolákovi nejsou moderovány (i když nějaké náznaky tady z některých stran byly :)))

      A jestli někdo otravuje čtenáře Humpoláka SPAMingem je jen jeho věc a ať si s tím svědomí urovná sám. 🙂

     2. Já ho „urovnám“ sama. Sleduj…

      Hele, ty kloučku s iniciály PP, až budete prodávat v tom vašem obchůdku tak vysokou kvalitu za tak nízké ceny a tak jakostních značek, jako tomu bylo v obchodním středisku v Husově ulici, tak si tu inzeruj. Ale až pak! :))

     3. Kdysi mi to řekli v porodnici, ale až dnes přijdu domů, tak si to pro jistotu ještě radši ověřím :))

     4. jaka skryta reklama? ja Vam jenom radim, kde muzete zakoupit pekne znackove obleceni 😉 PP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci je zima i Hrdličkovi

Pá Led 6 , 2006
Ve městě a okolí udeřila zima jak má být. Sněhu je všude fůra, bohužel i tam, kde nám moc radosti nedělá. Čtěte dále:   Krajská hokejová liga. Remízový král z Humpolce stoupá tabulkou, Světlá navýšila náskok

You May Like

Témata