Změna územního plánu č.6

8
V současné době bylo zahájeno projednání návrhu zadání Změny č. 6 územního plánu města Humpolce a jeho místních částí. Většina doručených žádostí byla v prvním kroku zařazena do návrhu zadání Změny č. 6 ÚP Humpolec, které bude na základě projednání s dotčenými orgány a veřejností, upraveno a následně předloženo ke schválení zastupitelstvu města Humpolce.

Žádosti na změnu územního plánu, které vyžadují širší posouzení v rámci tvorby nového územního plánu nebo jsou v území nevhodné, Komise pro architekturu a urbanismus nedoporučuje do dalšího projednání a je pravděpodobné, že ani Zastupitelstvo města v této podobě tyto žádosti neschválí. Některé žádosti byly vyřazeny po jednání s odborem životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu, ze kterého vyplynulo, že by požadavek vyvolal potřebu posuzování vlivů na životní prostředí (proces SEA). V případě, že žadatelé budou chtít své žádosti upravit nebo požadavek pozměnit, je možné tak učinit v rámci projednání návrhu zadání Změny č. 6 ÚP Humpolec. Svoji připomínku k tomuto návrhu mohou podat od jeho zveřejnění, tedy od 4. ledna 2023 do 30 dnů na stavebním úřadě MěÚ Humpolec, případně na podatelně MěÚ Humpolec.
Návrh zadání Změny č. 6 ÚP Humpolec je k nahlédnutí zde
Čtěte dále:   Veřejná prezentace projektu Okružní křižovatka a stoupací pruh na silnici I/34

Axl

8 thoughts on “Změna územního plánu č.6

 1. Však začali vládnout baba s obecním volem, tak nic neschvalime, ať ostatní vidí že mi to vedem správně. Nevím, zda je to ta správná cesta. Ale on Mistr architekt určitě ví nejlepe

  1. Narozdíl od Vás jsem si dal práci a ta zamítnutí, respektive jejich odůvodnění si prostudoval. Ve většině případů je uvedeno, že se mají řešit komplexně až v rámci nového územního plánu, nikoliv jeho aktuální změny tak, aby mohly být posouzeny jejich dopady komplexně.
   Další věcí je, že kdy si někdo vymyslí stavební parcelu uprostřed pole/ louky bez nějaké další souvislosti, tak asi těžko může čekat, že to někdo povolí. A je vcelku jedno, kdo je zrovna velkým kormidelníkem…

   frrrr

   1. Zrovna pivovar takhle zázračně před pár lety převedl parcelu za humpoleckými strojírnami ZPF třídy ochrany 1, tedy tu nejúrodnější, na výrobní plochu. A ještě prosadil změnu v procentu zastavění z 40 na 60 procent. A světe div se, krajský úřad mu k tomu během dvou týdnů vydal stanovisko, že to nemá žádný negativní vliv na životní prostředí! To mi hlava nebere!!

    1. A určitě jste v té době podal připomínku nebo námitku tak, jak Vám umožňuje legislativa, že ano?

     frrrr

     1. Pivovar si zde mohl v minulosti dělat co chtěl, jelikož vždy se našlo dostatek loajálních politických ručiček.

      Uvidíme v tomto volebním období, kolik zastupitelů pivovar ovládá.

     2. Milý pane, to by nemělo stejně cenu – když je státní orgán někomu nakloněn, tak udělá vše proto, aby se jeho vlastní přešlapy zametly pod stůl, to je známá věc. A já bych si do budoucna zadělal s pavouky na úřadě na pěkné nepříjemnosti, vážně nepotřebuji, aby mi úředníci házeli klacky pod nohy. To díky za připomínku a možná radu ! Ale to ať si tam Bernard, ač i vážím jeho přínosu pro město, postaví třeba čerpací stanici s ubytovnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec na videu - Humpolec zima 2021 - dron

Út Led 10 , 2023
Humpolec z výšky, zima 2021, kamera: DJI Mini 2, hudba: Luke Kelly & The Dubliners – Dirty Old Town. Čtěte dále:   Novinky v agendě vozidel na Portálu dopravy
Humpolec na videu - Humpolec zima 2021 - dron

You May Like

Témata