Znáte nejnebezpečnější místo na Pelhřimovsku?

5

Pokud byste snad očekávali příval otázek na velitele uniformované policie Pelhřimov, byli byste zklamáni. Nevím, zda bylo tak málo tazatelů, či nebyl časový prostor, anebo byly vybírány pouze „vhodné“ otázky. V každém případě – v on-line rozhovoru s mjr.Mgr.Martinem Součkem zaznělo pouhých 13 otázek a následných odpovědí. Co jsme se z nich dozvěděli?

Na položenou otázku, jaká jsou nejnebezpečnější místa Pelhřimovska, velitel uniformované policie uvedl, že z dopravního hlediska se jedná převážně o silnice I/34 vedoucí z Humpolce do Pelhřimova a silnice I/19 mezi Starým Pelhřimovem a Čížkovem. Jako potencionální riziko, které hodnotí co by nebezpečné, vidí požívání alkoholických nápojů mladistvými a řidiči.


Zajímavým by se mohl zdát i dotaz, jakým způsobem policie bojuje proti zlodějům barevných kovů. Leč odpověď uspokojivá moc nebyla. Mgr.Souček uvedl, že tento nešvar je celorepublikovým problémem a přiznal, že policie jej zatím nedokázala dostatečně adekvátně řešit. (Nic nového, co bychom dosud nevěděli, že?) Martin Souček konstatoval, že se v tomto případě policie neobejde bez pomoci občanů, čímž měl na zřeteli poskytnutí informací o pohybu podezřelých osob, vozidel v místech, kde může k těmto krádežím docházet (novostavby, kostely, hřbitovy atd). Takže mějte na paměti: „Žalovat nechci, ale hlásit to musím!“


Velitel policistů čelil i otázce týkající se užívání drog, respektive míst, o kterých se obecně ví, že zde lidé drogy užívají. K této problematice uvedl, že policie na Pelhřimovsku má výskyt převážně nezletilců a mladistvých užívajících drogy zmapován na velice dobré úrovni a snaží se jednat nejen s rodiči problematických dětí, ale i s vedením škol. Přesto, že má policie zmapováno, vítá každou další informaci týkající se požívání a distribuce drog. Dobrá odpověď. Pokud tedy znáte jméno a adresu dealera, neprodleně podejte zprávu!


Nemohla nepadnout otázka na demolování dětských koutků a parků v Humpolci některými výlupky. Zazněla rovnou výtka k nečinnosti jak policie, tak Městského úřadu, kteří o tomto nešvaru vědí a přistupují k němu netečně. Obligátní odpověď: „Občané, poukažte na problémy týkající se porušování veřejného pořádku nebo ničení veřejného zařízení!“ se zdůrazněním důležitosti včasné informace. Hned ale v následující větě přichází na řadu sdělení, že ne vždy policie může ihned adekvátně zasáhnout. Aha. Takže…?


Co dalšího „nového“ se ještě z rozhovoru dozvíte? Že momentální personální stav na OOP Humpolec je nedostačující. Že se neví, v jakém časovém horizontu bude vyřešen problém parkujících kamiónů v ulicích Humpolce. Že cizinci na našem území musí respektovat a dodržovat zákony, které platí na našem území. Že…..


 


A víte co? Přečtěte si to sami http://pelhrimovsky.denik.cz/online_rozhovory/pe_online_soucek.html

Čtěte dále:   Chlapec do školy nedošel, ráno ho v Humpolci srazilo auto

myska

5 thoughts on “Znáte nejnebezpečnější místo na Pelhřimovsku?

 1. Jasně
  Při jízdě na kole po nově upravené okružní ulici. Hlavně když jedete přes přechod. Díky středovým mohylám, řidiči aut jedou tak blízko, že vás drbou zrcátkem za uchem

 2. autor tohoto článku sice krásně převyprávěl rozhovor s mjr. Součem, ale kam tím míří? V celém článku používá ironii, ale žádné skutečnosti nevyvrací ani nepodporuje. Trošku zbytečný článek né. Nebo si autor myslí, že i když má policie zmapovanou problematiku drog, že se nehodí každá další informace? Připadá mi, že http://www.humpolak.cz je čím dál více stupidnější.

   1. argumentace tak to nečtěte je poněkud zcestná. Nejdřív si to musím přečíst, abych poznal, že je to brak. Nevím, proč bych měl něco přidávat, než takový slint, tak je lepší prázdná stránka. A nebo třířádkový článek o skutečném problému a né o takové hovadině.

    1. S článkem se naprosto ztotožňuji. Z odpovědí mjr. Mgr. Součka mi připadá, že policie pracuje pouze na systému “ řekněte nám, kdo to udělal a my to vyřešíme“. Jinak nic. Nikdo si nestěžuje (statisticky), tak je vše v pořádku. Omyl!! Nepohodlné věci se prostě vymáznou, aby nebyl problém „nahoře“ a je to. A pokud nevíte, kdo „to“ udělal, není co řešit. To ale pak je policie na nic, stačí domobrana. Pan mjr. slíbil větší výskyt policistů na obchůzkách, ale to v Humpolci zřejmě neplatí.Od té doby jsem je potkal pouze jednou. Takže, milý pisateli výše, plky jdou ze strany policie a slint od Vás. Jirka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

S kolem kolem Humpolce

Út Kvě 20 , 2008
MěKIS v Humpolci a SVČ při ZŠ Hradská Vás srdečně zvou v sobotu 14.června na celodenní sportovně zábavnou akci „S KOLEM kolem HUMPOLCE“. Cílem této akce je především pohodový výlet okolím Humpolce a příjemně strávené odpoledne ve sportovním duchu. Zúčastnit se může každý, kdo má vyhovující kolo a hlavně chuť […]

You May Like

Témata