Zóna na výhodném místě nadále hledá investory

Průmyslová zóna na kraji Humpolce v sousedství dálnice D1 patřící společnosti CTP Projekt Invest konečně přilákala velkého investora. Firma Zexel Valeo Climate Control Corporation hodlá do konce letošního roku zaměstnat na dvě stě dvacet lidí a o dva roky později by měla mít už půl tisícovky pracovníků. Průmyslový park ale nadále hledá i další zájemce o investování na místě s výhodným silničním spojením.

„Společnost Zexel Valeo je sice zatím teprve ve zkušebním provozu, přesto je v současnosti nejvýznamnějším investorem a její význam bude v nejbližších měsících nadále růst,“ řekla Právu Kateřina Rýznerová, zástupkyně společnosti CTP Projekt Invest, která park o ploše zhruba sto padesáti tisíc čtverečních metrů vlastní. Právě Zexel Valeo CCC chce vedle rozjezdu výroby rozšířit i výrobní kapacity. Výrobní halu o ploše devíti tisíc čtverečních metrů míní posílit o další čtyři tisíce metrů. Vedení CTP Projekt Invest má pak v plánu přivést do Humpolce další investory. „V průmyslovém parku je k dispozici ještě čtyřiadevadesát tisíc čtverečních metrů pozemků. Čtyřiačtyřicet tisíc metrů z nich je už nyní připraveno,“ uvedla Rýznerová. CTP Projekt Invest tyto plochy nabízí k prodeji nebo k pronájmu rovněž na svých webových stránkách. Nizozemská společnost CTP Projekt Invest přišla do Humpolce v roce 1997, o dva roky později zahájil výrobu první ze současné pětice investorů. Společnost Hoza je nástupkyní společnosti Zwartwound, která má rovněž nizozemské kořeny, a na ploše tří tisíc čtverečních metrů vyrábí speciální a zakázkové kontejnery z oceli, hliníku i dalších materiálů. Zaměstnává na sedm desítek lidí. Přibližně dvacet lidí má práci u firmy IMI International, která na dvou tisících čtverečních metrech vyrábí strojírenské komponenty pro potřeby stavebnictví. Dvě desítky zaměstnanců má rovněž firma Lenze, která působí na poli automatizovaých systémů a pohonné techniky. Ta zaujímá nejmenší plochu v celém komplexu, využívá pouze pěti set sedmdesáti čtverečních metrů. Samotná vlastnická CTP Projekt Invest zaměstnává osmnáct lidí a jako majitel se stará o komplexní rozvoj areálu a získávání nových investorů.

Zdroj: deník PRÁVO

Čtěte dále:   Humpolec zahájil autokrosovou sezonu

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na střet s automobily doplatili motocyklisté

Út Kvě 13 , 2003
Dvě dopravní nehody, po nichž museli vyhledat ošetření zranění motocyklisté, se staly v sobotu v Humpolci. Zhruba týden by se měl léčit motocyklista, jehož při vyjíždění z parkoviště neviděl šestadvacetiletý řidič osobního vozu Audi 81. „Řidič osobního automobilu z pravé strany přijíždějící motocykl Honda NX 650 přehlédl. Motocyklista utrpěl po […]

You May Like

Témata