Bernard rozšíření ani po odporu lidí nevzdal, ukázal omezenou variantu

43

Poté, co zastupitelstvo neodsouhlasilo změnu územního plánu, pivovar přichází s novou variantou.

Nyní už se změna územního plánu netýká plochy 1 700 metrů čtverečních jako předtím, ale už pouze 700 metrů. Svůj záměr představila společnost na veřejném setkání s občany města, které se konalo v Humpolci.

Již předminulý týden zastupitelé doporučili pivovaru v případě nové žádosti zohlednit mimo jiné studie Horního a Dolního náměstí či lokality Zichpil a ctít závěry komise pro architekturu a urbanismus, která původní změnu územního plánu rovněž nedoporučila.

Proti byla i část obyvatel, někteří sepsali dokonce petici. Obávali se mimo jiné zvýšení hluku, prašnosti, dopravy i zápachu.

 

Zdroj a více ZDE: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/pivovar-bernard-humpolec-zastupitelstvo-uzemni-plan-petice-protest-vysocina-ekonomika-rozsireni.A191130_517738_jihlava-zpravy_mv

 

Petr

43 thoughts on “Bernard rozšíření ani po odporu lidí nevzdal, ukázal omezenou variantu

 1. Přečtěte si diskusi po článkem idnes od jiných. Potom si člověk udělá názor o Humpolci. Škoda, že takových podnikavých lidí máme v Hu jako šafránu, ale lidí co mají s každou změnou problém je kvanta. Snad je to přežitek z doby komunismu, nebo je to tím, že Hu je dělnické město, ale už nemá továrníky…(USA, Kanada apod.)

 2. Aha. Prošlo by to v Rakouském, Německém či Švýcarském městečku jako je Humpolec ?
  Tady bych přežitek po komárech nehledal.

 3. V Bavorsku s tím problém nemají. Spíš naopak jsou rádi. Není to kovovýroba a pivovary mívají nějaký ten příběh a to se lidem líbí. Musíte se rozvoj na svých pozemcích dívat pozitivně a ne být jak zapšklej dědek.

  1. S tím se dá v podstatě souhlasit.
   Pokud je v Bavorsku neotravuje smrad, hluk a kamiony ucpaný centrum, tak proč ne.
   No a na rozvoj na svých pozemcích by se tady jistě řada lidí chtěla dívat pozitivně.
   Třeba na rovoj zdravého životního prostředí, klidu, a pohody.

 4. Žádná omezená varianta to není, předtím chtěl též stavět na 700 m2, zbytek mělo být parkoviště. Upustili jen od zbourání domu Siberových, kde mely parkovat auta. Rozsah výstavby kvašných tanků je pořád stejný. Pivovar z nás zkouší dělat blbce

  1. Pokud lže, tak je to moc smutný. Teď když na sebe upoutal pozornost a nechá z lidí ze sousedství dělat závistivý hyeny, co nemaj nic důležitější v životě než mu škodit…Ta pachuť zůstane ještě dlouho.

 5. Dlouho jsem Standu bral jako férovýho podnikatele, ale začíná se mi zdát, že nás pěkně tahá za fusekly.

 6. A co třeba koupit (zdá se že nevyužívané) pozemky s halami na okraji města. Místa dost, zasíťovano, možná i haly s kotelnou by po vhodných úpravách vyhovovaly.

 7. Mno, pivo fajn, pivovar také, ale podle mého je jeho prostorový fond v rámci města již nyní
  na maximu.
  Další rozšíření v této lokalitě by byly velká prsa v malé podprsence.

  1. Dobré pivo vaří dneska v mnohých jiných pivovarech, není důvod proč si myslet, že to u mí jen pivovar v Humpolci.

   1. Včera bylo kvůli pivovaru pracovní zastupitelstvo a nátlak na zastupitele od ODS a pivovaru byl obrovský….
    Hlasování na příštím zastupitelstvu určitě nebude demokratické a hlavně zřejmě někteří zastupitelé nebudou hlasovat dle slibu zastupitele, ale dle přání strany a vedení města…..

    1. Pak budou na místě předčasné volby. Samozvaná šlechta s oligarchou Standou je výsměch všemu co měl přinést rok 1989. Ani komunisti si tu nedovolili to, co tato parta!

     1. Přesně tak. Komunistům se vyčítalo kde co a dnes po 30 letech svobody tu máme toto! Zkratka nejsme jako oni. 🙂

     2. jasný střet zájmů a pokud dochází k nátlaku na zastupitele, tak jde bezprecedentní útok na demokracii ! My demokratické síly požadujeme demisi vedení města a předčasné volby!!!

     3. Vy asi máte hodně krátkou paměť co? Komunisti by si nedovolili, opravdu jste mě rozesmál.

   1. Nemáme sice v Humpolci Letnou, ale na Horním náměstí před úřadem by asi demonstrace byla vhodná. A pokud by se tam sešlo alespoň několik set občanů, tak by snad už vedení města pochopilo, že si zahrává s ohněm.!

    1. Na takhle malém městě je to bohužel zcela vyloučené, protože snad každý má v rodině někoho, kdo je zaměstnaný v JEJICH firmách, na JEJICH ÚŘADECH.. To by byla doslova sociální sebevražda, to nikomu nedoporučuji, ale takhle to mají ONI nastavené. Nezapomeňte, co zažila paní Štěrbová a to je proti nám obyčejným plebs s prominutím někdo. A stejně ji donutili mlčet.. 🙁

     1. Na tomto argumentu to urcite nevisi. Zvlast v dobe, kdy poptavka po dobrych zamestnancich hrube prevysuje nabidku.

     2. Je potřeba si připomenout, že zastupitelstvo jsme si zvolili my sami ve svobodných volbách. Prostě to nejsou samozvanci nebo marťani. Nejsou to ONI, jsou to naši zástupci a spoluobčané, tak počkejme, jak rozhodnou a pak případně konejme a volejme je k zodpovědnosti. Já věřím, že to nemůžou schválit, protože v zájmu města to podle mě asi moc není. Každé rozšíření zatím znamenalo nárůst hluku a všech možných dalších obtíží pro obyvatele centra města. Statistiky pivovaru mají asi stejnou relevanci jako tabulky a grafy našeho pana premiéra. Vše účelové a hlavně narůžovo.

    2. To tam chcete vykřikovat hesla např. Bernard do vězení jako ti pomatenci na Letné ? Nejdříve si nastudujte argumenty a podklady ke snaze o rozšíření pivovaru, pokud toho jste schopen, a pak teprve pište ty své výzvy k demonstracím. Už to tady někdo psal, jedná se o 700 m2 s provozem, který nikoho v okolí nezatíží. Věřím, že to zastupitelstvo schválí a nezvítězí závist nad rozvojem města.

     1. Nehlede na to, ze jestli zbouraj ten barak po Siberovych tak to bude pro mesto jenom uleva. Ten rozhodne krasou neoplyva a do cele rady tech domu ani trochu nezapadal. To at je tam radeji mezera.

     2. Dejte pokoj se závistí. To je obehraná písnička.Nikdo Bernardovi nezávidí, ale na zadek si před ním také obyvatelé nesednou.

     3. jací pomatenci? Váš starosta Karel Kratochvíl se těchto demonstrací zúčastňuje!!!

  1. Komise pro urbanismus a architekturu je pouze poradním orgánem, stejně jako další komise města. Její názor se může a nemusí akceptovat.

   frrrr

   1. Věřím v konzistentnost důvěry a názorů rady města v tuto komisi. Věřím, že pokud tato komise má mít přidanou hodnotu pro naše město, tak sama o sobě se bude vždy snažit zaujímat co nejobjektivnější a nejprofesionálnější stanovisko, které bude vždy zohledňovat zájmy rozvoje města, se všemi konsekvencemi. A proto nechme komisi jejich důležitý prostor, ať můžou v klidu připravit své stanovisko, beroucí v potaz všechny nové a relevantní informace, na základě kterých se budou rozhodovat nejen radní, ale i zastupitelé města.

 8. Celkem jednoduchá forma protestu, kterým může začít každý sám u sebe: NEKUPOVAT PIVO BERNARD. Já jsem s tím před nějaký časem začal a budu v tom pokračovat. Alternativ je spousta.

   1. To co tady zaznívá za vskutku debilní žvásty a lži o bezhlučném provozu, by mohli jiste doložit obyvatelé okolí pivovaru. Vnímavý i podprůměrně inteligentní jedinec, musí pochopit, že o bezhlučném provozu a nulové zátěži pro okolí nemůže být řeč. A o to tady jde.

     1. Hlavně si neplést rozvoj města, s rozvojem privátního subjektu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Pojďte v zimě na ryby.

Út Pro 3 , 2019
Poté, co zastupitelstvo neodsouhlasilo změnu územního plánu, pivovar přichází s novou variantou. Nyní už se změna územního plánu netýká plochy 1 700 metrů čtverečních jako předtím, ale už pouze 700 metrů. Svůj záměr představila společnost na veřejném setkání s občany města, které se konalo v Humpolci. Již předminulý týden zastupitelé […]

Témata