Pivní pálenka Bernard pokračuje ročníkem 2021

Rodinný pivovar Bernard z Humpolce uvedl na trh nový ročník své pivní pálenky. Pokračuje tak v novodobé tradici, pro kterou byla impulsem současná situace, kdy jsou pivovary noceny omezovat svou výrobu a hledat jiné možnosti odbytu svých produktů.

„Když jsme loni v září představili pálenku poprvé, byl to trochu experiment. Reakce zákazníků byla skvělá, rychle se vyprodala první a pak i následující edice z pivního speciálu Bohemian Ale, a tak rádi pokračujeme,“ říká spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Stejně jako v případě prvního destilování, i tentokrát je pivní pálenka vyrobena z ležáku. „Je to exkluzivní nápoj. Silný, jemný, s tóny sladu v chuti i vůni. Troufnu si říct, že se tentokrát povedl ještě lépe než v prvním ročníku,“ představuje pálenku Stanislav Bernard.

Nápoj připravil osobně mistr Jiří Syrovátka v Chrámcích ve svém biolihovaru Zámecké sady, který se specializuje na výrobu exkluzivních pálenek. Lihovar dbá na vysokou jakost surovin, pečlivě dohlíží na celý proces vzniku nápoje, významná část práce se zde odvádí manuálně. Nový ročník pivní pálenky vznikl ze 180 hektolitrů nepasterizovaného ležáku.

Nápoj o obsahu 50,6 % alkoholu je stáčený do půllitrových štíhlých lahví. „Nově jsme upravili etikety, nesou označení nového ročníku, především ale barevně zřetelně odlišíme pálenky z ležáku a z piva Bohemian Ale,“ představuje balení nápoje ředitel marketingu Tomáš Lipták.

Pivní pálenka Bernard 2021 ležák
Pivní pálenka Bernard 2021 ležák

Úspěchy u zákazníků i odborníků
Kromě obliby u zákazníků už Pivní pálenka Bernard vydobyla i uznání odborníků v zahraničí. V soutěži London Spirits Competition v mezinárodní konkurenci v kategorii Other Spirits získala stříbrnou medaili.

Zajímavostí je ovšem i hodnota Pivní pálenky Bernard v internetových aukcích, kde už byla vydražena za desetinásobek původní prodejní ceny. Stává se tak i zajímavým investičním artiklem. „Hodnota pálenky stoupá ve více ohledech. Už v prvních měsících jsme zjistili, že zajímavě zraje, získává unikátní hebkost,“ dodává Stanislav Bernard.

Pivní pálenku Bernard je možné zakoupit ve značkových prodejnách pivovaru, v e-shopu pivovaru a také na Alza.cz a Lihovarek.cz.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zápisy do prvních tříd jsou často bez dětí. Stačí potřebné dokumenty a podpis rodiče

Po Dub 19 , 2021
Kromě samotné výuky proměnila koronavirová pandemie i zápisy do škol. Mnohá zařízení letos přijímá budoucí prvňáky pouze online, jinde stačí přinést potřebné dokumenty.Zápis do prvních tříd se letos vlastně týká více rodičů než dětí. A bylo tomu tak i na ZŠ Hálkova v Humpolci.
Zápisy do prvních tříd jsou často bez dětí. Stačí potřebné dokumenty a podpis rodiče

You May Like

Témata