Společnost United Buses spustí spojení z Pelhřimova a Humpolce do Prahy

2

Nový hráč na českém trhu linkových autobusů. United Buses zavádějí nové spojení Budějovice – Vysočina – Praha.

Autobusový dopravce United Buses oznámil na svých stránkách, že ve čtvrtek 1. října spustí novou linku České Budějovice – Třeboň – Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou – Pelhřimov – Humpolec – Praha. Dopravce ji prezentuje především jako rychlé spojení z Jindřichova Hradce, Pelhřimova a Humpolce do Prahy. Většina spojů bude začínat a končit právě v Hradci či Pelhřimově.

„Expresní autobusy cílí na náročnější pravidelně dojíždějící cestující z Pelhřimova a Humpolce do Prahy pro které je rozhodující komfort, pohodlí a čas. Podobná spojení byla v minulosti velmi oblíbená a zanikla se soukromými dopravci. Věříme, že si svou oblibu u cestující veřejnosti opět najdou i přes nepatrně vyšší jízdné oproti zastávkovým autobusům,“ uvedl majitel United Buses Karel Bílý.

Jednosměrnou jízdenku z Pelhřimova do Prahy pořídí cestující v e-shopu od 99 do 169 korun. Z Humpolce vyjde cesta na 99 až 149 korun. U řidiče je jízdné dražší: 175, respektive 150 korun za jednu cestu. Jízdenka z Třeboně nebo Jindřichova Hradce do Prahy vyjde v e-shopu na 139 až 209 korun.

Linku budou obsluhovat dálkové autokary Neoplan, Mercedes, MAN a Setra. Jízdní řády jsou na stránkách dopravce.

Společnost United Buses vstoupila na tuzemský trh linkové dopravy letos 16. března, kdy začala provozovat linku České Budějovice – Brno. Později ji posílila a rozptýlila do různých tras. Jezdí na komerční riziko.

Dálkový autobus Setra. Pramen: United Buses
Dálkový autobus Setra. Pramen: United Buses

Axl

2 thoughts on “Společnost United Buses spustí spojení z Pelhřimova a Humpolce do Prahy

    1. Měli by převzít VDV od neschopného ICOMu. Icomácké autobusy i spoje jsou naprosto šílené!! Ty sedačky mají asi 100 let,jak jsou prosezené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Havlíčkobrodsko se na epidemiologickém semaforu zbarví do oranžova. Které akce v kraji se ruší?

Út Zář 22 , 2020
Nový hráč na českém trhu linkových autobusů. United Buses zavádějí nové spojení Budějovice – Vysočina – Praha. Autobusový dopravce United Buses oznámil na svých stránkách, že ve čtvrtek 1. října spustí novou linku České Budějovice – Třeboň – Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou – Pelhřimov – Humpolec – Praha. […]
Havlíčkobrodsko se na epidemiologickém semaforu zbarví do oranžova. Které akce v kraji se ruší

Témata