Stěna proti hluku možná vyroste

Vyhlídku na to, že nebudou ohrožováni hlukem z rušné silnice, nyní mají lidé z humpolecké Okružní ulice. „Po posledním jednání se blýská na lepší časy,“ tvrdí místostarosta Tomáš Křišťan. Spolupráci s majiteli komunikací, tedy krajem a s Ředitelstvím silnic a dálnic v Jihlavě si místostarosta chválí.

V další fázi jednání se bude konkrétně mluvit o jednotlivých protihlukových opatřeních, ale už nyní je jasné, že by v ulici, jejíž část vede kolem dětského domova, měly vyrůst protihlukové stěny. V další části ulice, která je silnicí první třídy a vede kolem koupaliště, léčebny tuberkulózy a hlavně bytové zástavby by se pravděpodobně udělal kompletní povrch komunikace a provoz by zde měl být zpomalen.
„Jedním takovým opatřením bude pravděpodobně i jeden kruhový objezd,“ přiblížil místostarosta Křišťan jednu ze zvažovaných variant řešení situace v kritickém místě.
Než se však s přípravami začne, bude se zde ještě měřit hluk, kterým provoz na silnici zatěžuje lidi. Všechna měření, která se zde zatím prováděla byla jen orientační a nyní bude následovat ještě měření hluku přímo v postižených objektech a nutností bude i měření hluku za nočního provozu.
Takto budou zpracovávána všechna kritická místa v celé zemi a na základě výsledků se pak postupně podle závažnosti jednotlivých míst začne s realizací protihlukových opatření. Záležet tedy bude i na tom, jak v porovnání s ostatními hlukem ohroženými místy skončí právě tato oblast v Humpolci.

Axl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Shrek ''dvojka''

Čt Lis 20 , 2003
Vyhlídku na to, že nebudou ohrožováni hlukem z rušné silnice, nyní mají lidé z humpolecké Okružní ulice. „Po posledním jednání se blýská na lepší časy,“ tvrdí místostarosta Tomáš Křišťan. Spolupráci s majiteli komunikací, tedy krajem a s Ředitelstvím silnic a dálnic v Jihlavě si místostarosta chválí. V další fázi jednání […]

Témata