Sebrané šaty obléknou lidé v tísni

Humanitární sbírku oblečení včera v Humpolci uspořádalo Občanské sdružení Diakonie Broumov. Během odpoledne lidé přivezli na dvůr radnice hromady krabic s letním i zimním oblečením, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, záclony, látky, péřové přikrývky i polštáře, deky a dokonce i starý papír, který pomůže pokrýt náklady spojené se sbírkou a hlavně odvozem věcí.

Přinesla jsem staré knihy, které už nikdo nečte a dvě krabice oblečení, do kterého už asi nezhubnu. Oblečení se myslím ještě někomu bude líbit, doufá místní obyvatelka Helena Prokopová. Všechny nashromážděné věci budou ještě roztříděny a pak budou rozděleny lidem například v Afganistánu, Čečensku a dalších humanitárně složitých oblastech, řekl humpolecký místostarosta Roman Brzoň, který pomáhal s přebíráním dovezených věcí od obyvatel. Radnice tuto sbírku zprostředkovala již podruhé a pokud prý bude mít Diakonie Broumov zájem, mohla by se zde sbírka pořádat pravidelně, například jednou za tři až čtyři měsíce. Minulá sbírka se zhruba v polovině června právě v Humpolci setkala s velkým úspěchem, protože všechny přinesené věci nakonec odvážely dva plně naložené nákladní automobily.

Zdroj: MF-DNES

Axl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Křemešník na Vysočině: království motýlů

Pá Říj 8 , 2004
Humanitární sbírku oblečení včera v Humpolci uspořádalo Občanské sdružení Diakonie Broumov. Během odpoledne lidé přivezli na dvůr radnice hromady krabic s letním i zimním oblečením, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, záclony, látky, péřové přikrývky i polštáře, deky a dokonce i starý papír, který pomůže pokrýt náklady spojené se sbírkou a hlavně odvozem […]

Témata