Otesánek – nevhodné pro těhotné ženy

Do kin vstoupil nový český film

Spolu s Febiofestem vstoupil do našich kin nový český film „Otesánek“ režiséra, výtvarníka, animátora a scénáristy Jana Švankmajera (Lekce Faust, Spiklenci slasti).
Klasická pohádka se oděla do moderního hávu současné reality.
Bezdětní manželé (Jan Hartl a Veronika Žilková) si z pařezu vytvoří figurku dítěte a tu, co se nestane, figurka ožije. A roste a roste. A žere a žere. Kaši, mléko, pecen chleba, kočku, pošťáka …. až to už nejde dál a táta Hartl se rozhodne ho zlikvidovat. Jeho fyzické likvidaci se ale pokouší zabránit sousedovic Andulka, která se s monstrem kamarádí.
Surrealistický horor s prvky černého humoru vykazuje veškeré znaky Švankmajerova rukopisu včetně typické animace, ale, dle mého názoru, je zde patrný příklon k hranému filmu.
Film rozhodně stojí za vidění, i když pro diváka odkojeného americkou velkoprodukcí bude těžko stravitelný.

P.S. Muži, neberte sebou do kina těhotné manželky!

kapik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Expedice Špicberky 2001

Ne Dub 15 , 2001
Do kin vstoupil nový český film Spolu s Febiofestem vstoupil do našich kin nový český film „Otesánek“ režiséra, výtvarníka, animátora a scénáristy Jana Švankmajera (Lekce Faust, Spiklenci slasti). Klasická pohádka se oděla do moderního hávu současné reality. Bezdětní manželé (Jan Hartl a Veronika Žilková) si z pařezu vytvoří figurku dítěte […]

Témata