Nemocnici v Humpolci hrozí konec

5

V Léčebně dlouhodobě nemocných se v současnosti bojí o práci šedesát zaměstnanců, kteří pečují o zdejší pacienty. Co by se po propuštění pracovníků stalo s těmito devadesáti hospitalizovanými plně odkázanými na lůžko a odbornou pomoc, zatím nikdo netuší.

Léčebně totiž hrozí, že nebude zařazena do sítě veřejných zdravotnických zařízení a pojišťovny by tak nemusely uzavřít s CTM Hospital smlouvu. Pokud by léčebna zůstala jako soukromé nemocniční zařízení, tak by si pacienti museli hradit veškerou péči sami. Tato varianta je v případě pacientů léčebny dlouhodobě nemocných zcela nereálná a rovná se tak vlastně zániku nemocničního zařízení.
Nemocnice dnes disponuje 104 lůžky a její vytížení se pohybuje kolem devadesáti procent. Na její záchranu vyvinuli šéfové CTM Hospital, která v Humpolci LDN provozuje, aktivity v podobě dopisů k rukám hejtmana kraje Vysočina, prezidenta a premiéra. Dopis zamířil rovněž do Senátu a Poslanecké sněmovny. Navíc je na záchranu nemocnice podpisována petice. Vedení CTM Hospital se snaží získat pochopení a podporu i u představitelů města Humpolce.
Nemocnice v Humpolci byla firmou zakoupena v rámci konkurzního řízení ve velmi zanedbaném stavu. Doposud do její rekonstrukce bylo investováno patnáct miliónů korun. O tyto finance by firma přišla, pokud by byla nucena provoz nemocnice uzavřít. Možnou variantou v řešení situace je také přechod na neziskovou organizaci. V tomto případě by však prakticky došlo k zestátnění a vlastník by přišel přibližně o devět milionů korun.


Ve sdělovacích prostředcích se objevila zpráva, že podobný problém hrozí i humpolecké Léčebně tuberkulozy a respiračních nemocí.

myska

5 thoughts on “Nemocnici v Humpolci hrozí konec

    1. Jak asi? S tím město nemůže dělat vůbec nic. Jedině všemocný Dr. Rath a v podstatě jeho lidmi vedená VZP má vliv na to s kým pojišťovna podepíše smlouvu. Tohle je přesná ukázka znárodňování soukromého majetku ála ČSSD.

  1. Jen pro doplnění ,tento problem se také dotýká CTM Hospital tj.LDN-ky .Tato soukromá nemocnice také nebyla zařazena do tzv.sítě neziskových nemocnic a pokud se dobrovolně nepřihlásí tedy jinak prakticky neznárodní nedostane smlouvu s VZP což je prakticky konec.
    Pro vysvětlení nezisková nemocnice nesmí prakticky vykázat zisk ,ale veškeré ztráty jdou na její triko.Ať žije vítězný únor ala KSČMČSSD.Město s tím nadělá asi tolik jako ze špatným počasím.Somdis

    1. Příteli, trochu Vaší poznámce nerozumím. Článek přece hovoří o situaci v CTM Hospital (jejich léčebně dlouhodobě nemocných). Proč potom „jen pro doplnění ……“ ??
      Mimochodem, doufám, že ty Ráthovy nesmyslné pokusy se zdravotnictvím prohrajou ČSSD volby. Zálesák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Předprodej na NO NAME TOUR 2006

Út Bře 28 , 2006
V Léčebně dlouhodobě nemocných se v současnosti bojí o práci šedesát zaměstnanců, kteří pečují o zdejší pacienty. Co by se po propuštění pracovníků stalo s těmito devadesáti hospitalizovanými plně odkázanými na lůžko a odbornou pomoc, zatím nikdo netuší. Léčebně totiž hrozí, že nebude zařazena do sítě veřejných zdravotnických zařízení a […]

Témata