Významné osobnosti se vrátí do školních lavic Podhradu

Učitelé z humpolecké základní školy Podhrad připravují seriál besed se známými osobnostmi, které dříve sedávaly v tamních lavicích.

Když ZŠ v loňském roce při příležitosti 70.výročí založení připravovala almanach, nemohla přehlédnout jména několika svých bývalých žáků, kteří se později významně prosadili v mnoha oblastech lidské činnosti a stali se veřejně známými. Vedení školy tak napadlo pozvat je na besedy se současnými žáky.


 


Jako první zasedne 11.dubna v tělocvičně v Hradské ulici prvoligový fotbalista Milan Kopic. Odchovanec humpoleckého fotbalu, který v současnosti hájí mladoboleslavské barvy, navíc nebude jediným zpovídaným hráčem. S velkou pravděpodobností se besedy zúčastní také Jiří Rosický, starší bratr hvězdy londýnského Arsenalu.


S podobnými besedami počítají ve škole přibližně každého čtvrt roku. Učitelé se chystají oslovit řadu bývalých žáků, mezi nimi básníka Ivana „Magora“ Jirouse, který proslul spojením s legendární undergroundovou skupinou The Plastic People of the Universe.
V úvahu připadá i věhlasný operní pěvec Stanislav Kotyza, který žije v USA, dále akademický malíř a držitel obdoby filmového Oscara za výtvarné umění Dušan Kadlec, anebo i Marie Lecjaksová-Kuncová, první žena, která řídila dopravní letadlo boeing.


(Zdroj: Pelhřimovský deník)


 

myska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Jarní stěhování obojživelníků

Čt Dub 3 , 2008
Učitelé z humpolecké základní školy Podhrad připravují seriál besed se známými osobnostmi, které dříve sedávaly v tamních lavicích. Když ZŠ v loňském roce při příležitosti 70.výročí založení připravovala almanach, nemohla přehlédnout jména několika svých bývalých žáků, kteří se později významně prosadili v mnoha oblastech lidské činnosti a stali se veřejně známými. […]

Témata