V Humpolci se začnou opravovat komunikace ve velkém

2

Zástupci humpolecké radnice cítí dluh, který vznikl při údržbě a opravách komunikací v minulých letech, a tak začali jednat s bankami o poskytnutí dvacetimilionového úvěru. Získané finanční prostředky by měli zlepšit stav městských silnic, ale i chodníků. Město se bude snažit na zlepšení silniční sítě získat prostředky také z fondů Evropské unie a peníze z úvěru by měly uhradit případný pětadvacetiprocentní podíl obce na poskytnuté dotaci.

Radní však zatím nemají přesný seznam projektů, na které by město uvedené miliony použilo. V návrhu jsou ulice Lnářská a Rašínova, převážnou část prostředků by ale radnice chtěla využít na stavbu komunikací v plánovaném sídlišti rodinných domků v ulici Mírová.


Mimo výše zmíněných peněz z úvěru vyčlenila v letošním roce radnice na opravy a údržbu komunikací více než 24 milionů. Nový povrch vozovky a opravené chodníky by měla mít do konce prázdnin Jihlavská ulice. Za celkovou opravu město zaplatí 5,8 milionu korun. Opravě vozovky předcházela začátkem roku rekonstrukce vodovodní a kanalizační sítě. Na nové chodníky se mohou těšit i obyvatelé Nerudovy ulice, kde bylo kromě vodovodů a kanalizace vyměněno v loňském roce vedení plynu. Ulice je v majetku krajského úřadu, a tak humpolecká radnice hradí pouze povrchy nových chodníků. Další 2 miliony a 200 tisíc korun zaplatí radnice za výstavbu komunikace v nově dokončeném sídlišti rodinných domků v Humpoleckém Dvoře.


Opravy silnic působí určité problémy s dopravou ve městě. Jihlavská ulice je v současné době uzavřena, od tohoto týdne také ulice Na Kasárnách. Další dopravní omezení čekají obyvatele města v ulicích Na Rybníčku, Školní a Nádražní, kde se vyměňuje plynové potrubí.


(Zdroj: MF Dnes)


                                                    


 

myska

2 thoughts on “V Humpolci se začnou opravovat komunikace ve velkém

  1. Koukám na to, udělají díru v asfaltu (drážku pro 3 trubky)
   pak to zahrnou píske a nic dál. Makaj jak za socíku.
   odpoledne ani noha.
   Očekával bych to zase pod asfaltem. Takhle tam bude do podzimu díra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Tóny v zahradě

Čt Čvn 26 , 2008
Zástupci humpolecké radnice cítí dluh, který vznikl při údržbě a opravách komunikací v minulých letech, a tak začali jednat s bankami o poskytnutí dvacetimilionového úvěru. Získané finanční prostředky by měli zlepšit stav městských silnic, ale i chodníků. Město se bude snažit na zlepšení silniční sítě získat prostředky také z fondů […]

Témata