Humpolec – podělané město?

Asi si toho všimli i mnozí z vás, kdož čtou tyto slova. Teplé počasí a stím spojený prudký úbytek sněhu náhle a beze studu odkrývá nečekané krásy jara – Hovna – Psí – Většinou.

Vyrazit na odpolední procházku po našem městě v těchto dnech je skutečné dobrodružství. Zejména, když si zasněný chodec prohlíží vesele jarně cvrlikající ptáčky v korunách stromů hrozí nebezpečí, že si kus toho jara přinese domů. I vezme do ruky dřívko a na balkoně umě vyšťourává obvykle hnědý obsah podrážek svých bot. Podruhé již zvolí jako styl chůze – slalom, s očima přikovanými k zemi. Hrozí opět nebezpečí, boule na čele od sloupu veřejného osvětlení, byť neposkvrněné botky jsou přednější. Zejména v oblastech jako např. okolí Družstevní, Rybníčku a parku Stromovka se musí našlapovat s největší opatrností.

Nově narozených dětí nepřibývá, zato chlupatých mazlíčků ano. Pejskaři si často stěžují na zvyšování poplatků za vlastnění psa, když ale většina z nich není schpna po svém pejskovi uklidit hromádku, není se co divit. Před časem město investovalo do speciálních odpadkových košů na psí lejna. Zbytečně. Před pár lety jsem viděl v Praze bilboardy s obřím psím hovnem a nápisem, něco ve smyslu, ukliďte si po svém psovi hovno. Tyto bilboardy vzbudily u občanů pohoršení a brzy zmizely. Zato onen psí produkt zůstal. Ten je totiž normální a není tolik vidět, zato cítit.

Humpolec je hezké město a mám ho rád, relativně čisto, opravené domy, čilý noční život atd. a vím, že toto není jenom problém Humpolce. Přátelé pejskaři, snažme se, aby naše město bylo ještě trochu hezčí. Přes mikrotenový pytlík navlečený na ruce se ruka neušpiní, zato botky na nožičkách nepozorných dětí můžou být i příčinou různých chorob.

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Karel Kratochvíl

Karel Kratochvíl

8 thoughts on “Humpolec – podělané město?

 1. Nojo, když tohle je vážně jenom o zodpovědnosti pejskařů. Bohužel u nás není příliš v módě po svém pejskovi sbírat exkrementy.

  Problém je, že to u nás taky nikdo po pejskařích nevynucuje a nikdo je zato, že tak nečiní nemůže trestat. Já vím, že nemáte příliš v lásce, když dávám za vzor Ameriku, ale v tomhle případě by jsme si z američanů opravdu mohli brát příklad. V městě kde bydlíme, pokud vás policajt načape, že jste po svém miláčkovi nesebrali hovínko, tak vám může udělit pokutu 100 dolarů. V downtownu New Yorku je to dokonce celých 300. A tak si sakra rozmyslíte, to hovínko nesebrat. Ono 300 babek je dost i na majetné američany. Také i když je New York hodně špinavé město, tak na psí hovno taky hned tak nešlápnete.

  Zajímavý příběh jsme zažili přímo u nás na sídlišti, kde bydlíme. Do bytu vedle nás se přistěhovala nová sousedka. Obstloustlejší dáma se svým zlatým kokršpanělem. Venčila ho a hovínka jaksi nezbýrala. Velice čisté okolí našeho bytu bylo za chvíli pokryto psími hovínky, že když šel člověk vynést smetí do popelnice, bral si raději galoše. Štvala mě a měl jsem chuť jí neco říct, nebo jí napráskat u majitelů sídliště. Ale přeci jenom jsem vychovanej po československu, kde práskat je něco nepěkného, Jenže američané to tak neberou a milou sousedku někdo napráskal. Přišlo jednoduché řešení. Musela uklidit celé okolí a v případě, že by jí ještě někdo někdy nachytal, že po svém miláčkovi nebude sbírat, stěhuje se i se svým miláčkem hned druhý den. Žádný mazlení. No a už je u nás zase pěkně čisto a milá sousedka si velice rychle zvykla ta hovna sbírat.

  Jenže u nás na tohle neexistují pravomoce. A tak bych snad doporučoval jediné. Až zase uvidíte nějakého pejskaře, jak nechává dílo svého miláčka tam kde je, stačí ho sebrat a večer ho donést majiteli čtyřnohého miláčka přímo za dveře jeho bytu nebo domku. Možná ho to naučí …. 🙂

  1. Dobrej nápad, Axle. Taky jsme ho už praktikovali, akorát že se jednalo o lidský exkrement. Z nejmenované hospody sousedící s naším pozemkem k nám totiž zavítal jeden z hostů a z naprosto neznámých důvodů nevykonal svoji potřebu na toaletě v putyce, nýbrž na naší zahradě. Hovno, za které by se nemusela stydět ani statná kráva, jsme nabrali na lopatu a zanesli na schody té restaurace, kam se host navrátil (to aby si ho majitel u nás náhodou nezapomněl). Poté už jsme jenom pozorovali, jak si přicházející návštěvníci obalují boty tou nádherou a po částech ji nosí ke svému původci do lokálu. Po chvíli vyběhla hospodská, které mi tedy bylo upřímně líto, jelikož v tom byla nevinně, a s nadávkami tu spoušť uklidila. Trochu drsný, ale zabralo to!

  2. clovece ja myslim, ze na tohleto existujou nejaky vyhlasky a tak, policisti muzou normalne pejskare pokutovat, ale problem bude v tom, ze to nikdo nevymaha. U nas obecne neni problem v tom, ze by neexistovaly zákony, ale ze je nikdo nevymaha, takze zakon stává se tímto bezzubým.
   jinak kam se hrabe humpolec na nusle a zizkov :-).

 2. No jasný je to hrozný co sníh dokáže odkrýt po jarní oblevě…no nejsou to jenom ty hovínka!!!:-)))))

 3. to je všechno fajne…že se to dá řešit za pomoci policie…A kdo je kdy ve městě na pochůzce viděl????? Sem tam profrčí městem felidou a tím to zbuchne… Dokud nevezmou pěkně pendrek do ruky a nepůjdou se projít, tak se nad tím můžeme rozčilovat a nadávat do nekonečna…kde není žalobce, není soudce…

   1. Jo, ale myslím, že vedení města nemusí číst Humpoláka, aby si všimli, jak to ve městě vypadá. Osobně nechápu na co čekají? Až se všechny ty exkrementy samovolně rozpadnou? Snad by neměl být problém, když vidí po roztání sněhu tu spoušť, aby zařídili úklid města – třeba za peníze, co vyberou na poplatcích ze psů. Tím samozřejmě nechci zbavovat majitele pejsků odpovědnosti za úklid po nich.
    Míša

    1. fajne…uklidit…A jakej to bude mít dopad??? Bude se vesele venčit dál a se stejným efektem… Pokud humpoláka čtou i představitelé..Kde je reakce???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Volejbal

Út Bře 22 , 2005
Výsledky humpoleckých týmů v krajském přeboru. Čtěte dále:   Oslavte vznik Československa Sokolským během republiky, třeba v Uhelné Příbrami

You May Like

Témata