V Humpolci bude 22.září otevřeno Hliníkovo muzeum

HLINÍKárium bude slavnostně otevřeno v pátek 22. září 2006 v 15:00 za účasti Zdeňka Svěráka, Zdeňka Srstky a dalších herců. Budete zde moci získat i originální Výroční turistickou známku vydanou při příležitosti výročí 30 let od premiéry filmu.


Postava Hliníka, který se ve filmu podle scénáristů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka odstěhoval do Humpolce, nenechala chladným nejednoho recesistu, ale ani vedení města Humpolec. Proslavila a zpopularizovala město natolik, že se zde po někola “hliníkovsky” zaměřených akcích otevírá muzeum věnované právě této postavě. Muzeum má své místo v budově kina a v těchto dnech práce na jeho dokončení finišují.


Celý projekt je postaven na třech základních pilířích. Prním z nich je film “Marečku, podejte mi pero”. V této části diváci uvidí sestřih nejvtipnějších scének z filmu a prohlédnou si fotografie, obrázky a rekvizity z natáčení. Nebude chybět ani školní třída. Další část připomene odhalení pamětní desky Hliníkovi a třetí část bude věnována ohlasům veřejnosti na Hliníka. Měla by to být ta nejvtipnější a nejpestřejší sekce, kde by se měly objevit i pohledy zaslané Hliníkovi z letošní prázdninové recesistické akce.

Pohledy můžete posílat až do 22. září 2006. Ty, které dojdou do tohoto termínu, budou zahrnuty do slosování a do zápisu do České knihy rekordů. Pohledy došlé po této uzávěrce budou také přijímány a budou vystaveny s ostatními v muzeu Hliníka.(zdroj: MF Dnes, www.infohumpolec.cz) 

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

BOCCA DELLA VERITÁ – Ústa pravdy

Čt Zář 7 , 2006
Dnes, tj. 7. září 2006 ve 14.00 hodin bude v Lipnici nad Sázavou slavnostně odhaleno originální sochařské dílo „Ústa pravdy“. Přístupová cesta k lomu č.2, kde se ústa vytesaná do skály nacházejí, bude značena z náměstí (asi 750 m). Čtěte dále:   Starostou Humpolce se stal dosavadní místostarosta Petr Machek. […]

You May Like

Témata