Aktuální informace o bežeckých trasách v Humpolci a na Vysočině

2

Běžecké trasy v okolí Humpolce se kvůli stále padajícímu sněhu a větru neupravují. Začnou se upravovat od pátku 17.12. Během dneška snad budou nové aktuální informace o upravených tratích. Pozor, dobrá zpráva! Bude se upravovat i neznačená trasa směr Humpolec – Želiv! O tom, že by byly upravovány dva běžecké okruhy u Pelhřimova prozatím nemáme žádné informace.

Co se týče úprav běžeckých stop ve dvou nejznámějších mekách na Vysočině máme prozatím následující informace.

U Nového Města na Moravě, tak zde stále sněží a fouká a úprava stop v tomto počasí není možná. Doposud mohla veřejnost využívat upravené stopy v lesních částech, které navazují na stadión – Ochoza a Plačkovec. Trasy byly pro veřejnost k dispozici v době od 11 do 15 h, v tuto dobu zde neprobíhají tréninky. Dále byl upraven nový okruh "Amerika". Ke konci týdne se očekává, že sněžení ustane, a poté se začne s
úpravou turistických tras. Předpokládá se, že by se trasy před víkendem
upravily v plném rozsahu. Dnes dopoledne vyjede rolba směr Vlachovice – Sklené –
Fryšava – Blatky – Samotín včetně spojky na Krátkou – Milovy – Podlesí –
Sněžné – Kadov – Tři Studně – Medlovské údolí – hotel Ski. Nelze
zaručit, že se plánovanou trasu podaří projet, ve vrcholových partiích
je místy 80cm čerstvého prašanu a trasa se projíždí v této zimě poprve. Dnes večer budou nové  informace o situaci, nebudou-li problémy pojede
rolba v pátek na Studnice a BVV, v sobotu přes Studnice na Kuklu a
Odranec, kde by bylo připojení nás nezávisle najížděný na Jimramovský
okruh.

Co s etýče okruhů u Žďáru nad Sázavou, tak stále sněží a fouká. Včera byla upravena pouze stopa skútrem na Račín a zpět. Za těchto podmínek se další úpravy nepředpokládají. Pokud se počasí uklidní, bude upraven rolbou žďárský okruh.

Axl

2 thoughts on “Aktuální informace o bežeckých trasách v Humpolci a na Vysočině

1. Čeká nás snad krásný běžkařský víkend! V pátek 17.12. od 11:00 se bude upravovat trasa B (Humpolec  Krasoňov  Mikulášov) a odpoledne trasa A (Humpolec  Lipnice)

V sobotu 18.12. ráno v 7:00 vyjede skútr směrem na Radostín, a poté na Želiv a Červenou Řečici.

2. Tak jsem se právě vrátil ze stopy. Ještě dneska to bylo parádní svezení. V lese místy občas vykukuje nějaká větev, šiška apod., některá místa jsou rozježděná lesáky po stahování dřeva, aly i ty se dají vpohodě přejet. Jinak stopa ok a dá se krásně běžkovat. Myslím si, že zítra bude poslední šance se na to ještě svést. O víkendu nám to asi všechno roztaje. Takže jestli máte náladu, máte zítra poslední šanci.