Jiskra Humpolec senzačně vyhrála oba víkendové zápasy

Muži „A“ národní házené překvapivě zvítězili v druholigovém utkání nad Veselím nad Moravou a též porazili v domácím prosředí i nováčka soutěže z Kokor.

Sobota 20. října 2012

2 liga mužů – 10. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – SK NH Veselí nad Moravou 16 : 13  ( 7 : 7 )

Branky Jiskry:

Čmok Petr – 8, Kovář – 3, Brož – 3, Archalous – 2

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František – Koumar – Petřík, Herman, Lesina – Archalous, Brož, Čmok Petr, Kovář, Povolný , Brabec

Rozhodčí: Jaroslav Buřval, 150 diváků

Před začátkem utkání všichni přítomní uctili minutou ticha památku nedavno zemřelého dlouholetého ligového rozhodčího pana Zdeňka Nikla z Veselí nad Moravou, který 13x rozhodoval POHÁR ZÁLESÍ – nejčastěji ze všech rozhodčích, naposledy působil v Humpolci v rámci jubilejního 60. ročníku v roce 2008.

Ihned z první akce se dostali domácí do vedení, když skóroval Michal Brož. V další části zápasu byli lepší hosté, kteří po odehraných patnácti minutách vedli v poměru 4 : 2. Domácím se podařilo do dvacáté minuty vyrovnat a závěrečná desetiminutovka první části hry již byla vyrovnaná a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Po změně stran dlouho kralovaly útoky nad obranami a brankáři. Deset minut před koncem zápasu svítil na ukazateli skóre stav 13 : 13. Poté již dokázali k radosti slušně zaplněného hlediště střílet branky pouze házenkáři Jiskry a tím se Humpolec "A" dočkal prvního vítězství v sezóně. Za zmínku stojí připomenout velmi dobrý výkon brankáře Humpolce Jaroslava Bartáka, který dokázal vyšperkovat dvěmi úspěšně zlikvidovanými pokutovými hody soupeře.

Ostatní výsledky 10 kola:

SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Kokory 18 : 17  ( 9 : 8 )

TJ Sokol Albrechtičky – TJ Sokol Podhorní Újezd 29 : 22  ( 13 : 13 )

TJ Sokol Rokytnice – Sokol Dobruška 18 : 19  ( 10 : 9 )

TJ Pustějov – KNH Moravská Slavia Brno 9 : 10  ( 5 : 8 )

TJ Sokol Osek nad Bečvou – Draken Brno 13 : 25  ( 5 : 12 )

Neděle 21. října 2012

2 liga mužů – 11. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Kokory 14 : 13  ( 7 : 7 )

Čmok Petr – 4, Kovář – 4, Rafaj -4, Archalous – 2

Čtěte dále:   Humpolec i Brod si mohou zajistit jistotu záchrany, Bystřice se pokusí o zázrak

Barták, Čmok František – Koumar – Petřík, Dolejš, Herman – Archalous, Brož, Čmok Petr, Kovář, Povolný , Brabec, Povolný

Rozhodčí: Petr Jančík, 150 diváků

Po celý průběh zápasu se oba soupeři střídali ve vedení, povětšinou měla minimální náskok Jiskra. Stejně jako v sobotu patřil závěr zápasu Humpolci, který k radosti velmi slušně zaplněného hlediště dokráčel k nejtěsnějšímu vítězství.