Slavnostní otevření rozhledny

9

V sobotu 27.10.2012 proběhne slavnostní otevření rozhledny „Mařenka“

Rozhlednamar.jpg

fotogalerie např. viz.

http://www.caslavice.cz/vismo/galerie2.asp?id_galerie=2178&n=stavba-rozhledny-na-hore-marence&p1=2033&pocet=25&stranka=10

Čtěte dále:   Houby porostou jako po dešti. Podívejte, kde je na Pelhřimovsku největší šance

Petr

9 thoughts on “Slavnostní otevření rozhledny

 1. A tam to šlo a u nás na Orlíku rozhledna ne a ne postavit.Už by měl starosta konečně pochopit,jak jsme sto let za opicemi !!

  1. K tomu bych jen řekl, že dobrou věc se může pokusit prosadit úplně každý včetně Vás. Pěkný den. Pavel Koubek

  2. Nemyslím si že právě z Orlíku by byl nějak extra krásný výhled. I kdyby tam rozhledna stála. Návštěvnost by byla po jedné sezoně podle mě více než bídná. Na druhou stranu proč ne, jen ať tam stojí,ale kdo ji zafinancuje ???

   1. Také si myslím, že by mohla být na Orlíku rozhledna. Asi před půl rokem jsem mluvil s archeologem co pracoval na Orlíku . Prý by to byla jenom dobrá věc, která by zviditelnila památku. On byl pro, udělat nějakou ocelovou konstrukci na současnou věž.

    1. Orlík je kravina. Když už tak na „Havláku“. Je odsud daleko lepší výhled, to měla zmáklé i armáda a proto tam celé roky měla pozorovací hlásku. Vede tam komunikace, je tam elektřina i voda. A podobná rozhledna jakou vymyslel Frrrr na Mařence by se tam i hodila !

     1. K Havlovu kopci.S tou armádou je to trochu jinak.Roku 1972 zde vykopala cosi jako malý bunkr a od roku 1985 jsem neviděl,že by tam někdo z armády byl. Poslední vojáky jsem viděl zahlédl cca. roku 1984. Nikdo vlastně neví, co je v tom bunkru dnes.

      Komunikace je sice vybudována,ovšem vede k vysílači mobilního operátora, o něco výše je věž pro radioamatéry a kolem je všude dost náletových dřevin, které by stály za odtěžení, ovšem nevíme jak by se na to tvářili zelení aktivisté a tzv.ochránci životního prostředí včetně pracovníků odboru na úřadě. Dnes je i nálet chráněn až přehnaně.

      A hlavní důvod k nepostavení rozhledny na Havlově kopci vidím v tom, že není zájem ze strany zastupitelů a chybí lobby pro tuto akci. To hlavně. Co není přímo v Humpolci, tak jako když není. A Havlák vlastně leží v místní části. A to je zapomenutý kout.

     2. Ten Havlův kopec není taky špatný, ale Orlík je více atraktivní pro návštěvníky. Proto jsem pro Orlík. Jinak ohledně náletových dřevin. V Humpolci už proběhla digitalizace, tak má každý kousek svého majitele a když je na katastru napsaný trvalý travní porost, tak nevím co by měl zase do toho mluvit úředník. Prostě je to louka a ta se má min. 2x sekat. Jinak je to hlavně věc majitele, že se o pozemek nestará. V Německu to mají dokonce v ústavě, že se majitel musí řádně starat o svůj majetek

     3. Orlík je atraktivní již známou zříceninou hradu.
      Rozhledna na Havláku by byla zviditelněním jiné části města,což by v konečném důsledku bylo propagací celého Humpolce.
      Pod pojmem trvalý travní porost si představuji louku,ne náletové dřeviny např.ve škarpách u silnice,případně u cest.

 2. „Mařenka“ vypadá na fotkách zajímavě. Podobná stavba by Havlově kopci podle mě slušela. Nevím přesně jak vypadá reliéf krajiny, ale směrem k přehradě a Želivu by to mohl být zajímavý výhled, nebo ne? Město, Orlík a Lipnice jako na dlani, další plus. Asi nejlepší pro úvahy kde vztyčit podobnou stavbu by bylo vytipovat reálná místa, pořídit s pomocí hasičské nebo jiné techniky kontrolní obrazové materiály výhledu, a pak rozumně rozhodnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dušičky v Zahrádce

Po Říj 22 , 2012
Letošní Dušičky v Zahrádce budou výjimečné, tak trochu jiné, než v předchozích letech. Čtěte dále:   Čistá Vysočina

You May Like

Témata