Drive-in volby do poslanecké sněmovny budou 6. října. Hlasovat z auta mohou lidé v karanténě nebo izolaci kvůli COVID-19.

Letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR připadají na 8. a 9. října a stejně jako v loňském roce mohou voliči, kteří budou v daném termínu z důvodu ochrany před onemocněním COVID-19 v karanténě nebo izolaci, využít drive-in způsob hlasování.

Volební stanoviště pro hlasování z auta budou otevřena ve středu 6. října od 8 do 17 hodin ve všech pěti okresních městech – Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou.

 

Vůbec poprvé měli voliči možnost hlasovat z automobilu na podzim 2020 při volbách do zastupitelstev krajů a do Senátu v obvodech 15 Pelhřimov a 51 Žďár nad Sázavou. Drive-in volby tehdy využilo 259 lidí, dalších 50 voličů odevzdalo hlas ve 2. kole senátních voleb. V Kraji Vysočina budou volební stanoviště pro aktuální drive-in hlasování do Poslanecké sněmovny umístěna ve stejných lokalitách jako v loňském roce, s výjimkou Havlíčkova Brodu, kde se původní místo posunulo přibližně o 100 metrů blíž k městskému parku Budoucnost. Na konkrétním stanovišti pak smějí volit z auta pouze voliči s místem trvalého pobytu v příslušném okrese nebo ti, kterým byl vydán voličský průkaz. V Jihlavě navíc i oprávněné osoby, které mají právo hlasovat do místního referenda obce Velký Beranov.

 

Voliči, kteří chtějí hlasovat prostřednictvím drive-in volby, musí na místě prokázat svoji totožnost platným občanským průkazem nebo cestovním pasem a dále doloží, že jsou osobou v karanténě nebo izolaci.

  • Ivana Schimmerová, oddělení ostatních správních činností
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Odkazy

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

O mobilní očkování na Vysočině je stále zájem. Kraj naplánoval třetí trasu očkovacího karavanu.

Pá Zář 24 , 2021
Kraj Vysočina po konzultaci s krajským očkovacím koordinátorem stanovil třetí trasu mobilního očkování na Vysočině.

Témata