Břeclav se oklepala z rychlého gólu a Humpolec srazila pěti zásahy

Minulý víkend fotbalisté Břeclavi dostali v derby proti Lanžhotu cennou lekci. Hned v prvních minutách utkání šli do vedení, pak však přebral otěže zápasu soupeř a nastřílel svěřencům Milana Hoffmanna pět gólů. Nyní proti Humpolci se karty obrátily, Břeclav už od osmé minuty prohrávala, poté však zapnula motory a soupeře z Vysočiny přejela 5:1.

Hlavní zásluhu na vysoké výhře měl břeclavský záložník Jan Hloch. Ten nejprve ve třiadvacáté minutě vyrovnával na 1:1, ve druhé půli pak dvěma góly uzavřel skóre a dokonal svůj hattrick.

Humpolec tak jen podtrhl svůj nevydařený vstup do sezony, v divizi D ještě nebodoval a v tabulce je po třech kolech na posledním místě. Navíc s hrozivým skóre 1:12. „Klíčový okamžik přišel ve druhé půli za stavu 1:3. Daniel Šerý běžel sám na branku soupeře, ale tutovku neproměnil. Hned z protiútoku přidali domácí čtvrtý gól a bylo po zápase,“ litoval asistent trenéra Humpolce Pavel Štěpán.

Naopak Břeclav zapsala už druhou výhru ze tří zápasů a poskočila ze spodní poloviny tabulky. Sobotní vítězství bylo důležité i pro sebevědomí jejích hráčů, které bylo pošramocené vysokou prohrou v derby z minulého víkendu. Mladý břeclavský tým se však z neúspěchu zvládl oklepat a před sto padesáti diváky si ihned napravil reputaci.

Něco podobného nyní bude vyžadovat i Humpolec. „Potřebovali bychom už nějaký zápas, který by nás nakopl,“ přál si Štěpán. Hned v příštím kole jeho hráče čeká důležité regionální derby s Havlíčkovým Brodem, který ale sezonu zahájil lépe.

Na Vysočinu o víkendu zavítá i Břeclav, už v sobotu dopoledne se utká s rezervou Vysočiny Jihlava, která zatím ještě neprohrála, odehrála však také o zápas méně než ostatní soupeři.

Břeclav – Humpolec 5:1