Druhý přípravný zápas mužů Humpolce

FK Humpolec – FK Pelhřimov

Ke druhému přípravnému utkání si pozvali domácí fotbalisté sousedy z divizního Pelhřimova. Hrálo se zajímavé utkání, bohaté na branky.

Úvod vyšel lépe domácím. Z 1. rohu utkání skóroval pohotově Procházka, 1:0. Pak se hrálo většinou mezi šestnáctkami, lepší kontrolu míče měli divizní hosté. Podařilo se jim výsledek postupně otočit. Nejprve, také z rohu, srovnal hlavou Vacek, 1:1. Do vedení pelhřimovské poslal střelou z hranice šestnáctky Papež, 1:2. Závěr poločasu patřil gólově domácím. Poslední pětiminutovka přinesla 3 branky v síti hostujícího golmana Dvořáka. Pavel Wiener si připsal dvě branky (43′, 45′ PK) a Pikl ve 44 minutě, 4:2.

Ve druhé půli se obraz hry překvapivě změnil. Domácí přidali ještě jeden gól, Tomovič, 5:2. Ale zároveň hráli aktivě, v dobrém tempu a pozorně v defenzivě. Vytvořili si několik slušných brankových příležitostí, ale žádná už skóre nezměnila.
Trenér J. Soural:"Dobrá prověrka, samozřejmě spokojenost s ofenzivní činností. V první půli jsme měli trochu problém se přizpůsobit tempu a rychlosti. Také v defenzivě jsme dost chybovali. Pak už to bylo slušné."

Střelci:
2’Procházka, 43′,45′ Wiener,44’Pikl, 56’Tomovič – 21’Vacek, 34’Papež