Petr

42 thoughts on “Program 43. schůze rady města

 1. Doufám že rada a následně zastupitelstvo neschválí tu nesmyslnou dotaci 16 milionů pro krytou halu LTC.Jednu už máme v Hradské ul. a ta stála majlant.Jsou v Humpolci daleko přednější věci LL

  1. Jo příteli, ale tenisová lobby je v našem městě hodně mocná a používá účinné nástroje, takže prý je to už jisté, že jim to dají….

  2. A co vám vadí na tenise? Přeci čím více možností k provozování sportovních aktivit ve městě, tím méně příležitostí pro mládež k vysedávání u počítaču a FB, Nemám nic proti novým médiím, ale štve mě, že se vám nezdá podpora sportu ze strany města, já ji naopak vítám.

 2. Podpora sportu jistě,ale v míře co podpora jiným oblastem.Tohle je naprosto mimo mísu.Co takhle 16 mega na dům pro seniory,nebo na městskou policii či na místní autobusovou dopravu.Na to nejsou peníze ? A pro kolik lidí bude tato tenisová hala a pro kolik by byly výše uvedené věci.Zastupitelé by měli chodit kanály pokud takovou věc schválí !!

   1. Souhlas, stačilo by 1 auto, 2kola a 10-12 lidí. Tj. tak 8-10 mil. z rozpočtu ročně. Což je celkem ranec a pouze odhad nákladů.

    1. Ta částka 16 milionů je reálná?
     Za to by musela být snad pozlacená.
     Slevy na popelnice zastupitelé zrušili všechny a nevím zda tedy bude vhodné schválit tuto částku na halu

   2. Jo! Ozbrojene poloopice, ktere budou motivovane vybirat pokuty (aby si na sebe vydelaly), a budou pravidelne kontrolovat stav automatu na kavu u benzinek, presne to potrebujeme!

    1. No tak teda neozbrojene poloopice s tenisovou raketou , než bezpečnost v našem městě! ( František asi nemá milující rodinu o kterou by měl strach). Co se týká kontroly automatu na kávu u benzinek,to už dělá pravidelně státní policie. Všechno je o lidech a jejich přístupu k práci,takže to co František vidí večer ve zprávách nemusí být zde!

     1. Frantisek se v ramci sveho (rekneme) konicku setkava s ruznymi policiemi z ruznych koutu republiky. Proto si muze dovolit tvrdit nasledujici: mestska policie (pokud) bude s velkou pompou zrizena, bude mit vseobecna prohlaseni o tom, ze za jejich pusobeni tu vznikne raj na zemi. Behem prvnich cca 4-6 mesicu se ukazi realne naklady na provoz. Bude nasledovat neoficialni zmena kursu, bude nastaven system vyberu pokut a budou otaxovany jednotlive prestupky. Zaroven vznikne seznam V.I.P. – tzv. nedotknutelni. cca 2/3 cinnosti se presunou k pusobeni v doprave a ke snadnemu pokutovani za banalni prestupky. Na poradkovou cinnost uz pak jaksi nezbyde.

      Kdo mi chce oponovat, prosim odkaz na vyrocni zpravu libovolne MP v CR, kde jsou ta cisla diametralne odlisna. HINT: Praha to ma trochu jinak, ale to je svet sam pro sebe. Dale jsem cca 50% poradkove cinnosti nasel u MP Litvinov, ale tam sami uvadeji i vysledky za samotny Litvinov (a jsou v republikovem prumeru) a samostatne za ctvrt Janov (kde jim dopravni buzerace nefunguje, zato se venuji poradkovym zalezitostem a tak si kazi prumer).

      MP (zkratka MestaPo) je nepotrebna instituce, ktera opravdove problemy nevyresi, ale dokaze si dalsi „problemy“ vytvorit tam kde drive nebyly a pak je za dlouhe penize donekonecna resit.

     2. Souhlasím. Humpolec městskou policii zkrátka nepotřebuje. Buďme rádi, že máme relativně bezpečné město.

 3. Myslímsi,že ať zastupitelé schválí cokoliv,vždy se najdou ti,kteří nic nedokázali a neudělali,přesto budou stále něco kritizovat.Mají možnost kandidovat a ukázat,co dokáží,nikdo jim nebrání!Jsem pro stavbu tenisové haly a všeho co vylepší život v našem městě.

   1. Někteří kritizují a někteří zvedají ruce za cosi co téměř nikdo z deseti tisíc obyvatel města nepotřebuje,asi to mají v hlavě dobře srovnané,nebo že by podlehli tenisové lobby….??

    1. Kandidovat může každý,ovšem v národě i v našem městě je už tradicí,že lidé volí pouze učitele,lékaře a velkopodnikatele. Řidiči nebo truhláři šanci nemají..

 4. Pokud rada schválí tu halu, snad to pak nepotvrdí zastupitelstvo. Ve srovnání s hokejovým stadionem by to vylo ještě více peněz do zábavy ještě menšího počtu lidí.

  1. Jasně ono je třeba si uvědomit ,že je hezké tuto halu za 16mega postavit,to je ale jen začátek..druhá a daleko podstatnější věc jsou peníze na její provoz..Už takhle město utahuje peníze na provoz všech sportovišť ,jak se dá a tímto si přibalí další finanční břímě?? dost dobře nechápu..!!
   Myslím, že bohatě stačí nesmysl typu „lanového centra“..

   1. Vážení,pokud vím pánové z LTC si obešli všechny zastupitele a nyní to vypadá tak,že drtivá většina/snad 17 z 21/jsou pro.Pan starosta jindy breptá jak musí město šetřit a tady jen tak skoro potajmu se dá takový peníz pro tak málo lidí,nehledě na to,že jedna tenisová hala už ve městě je.Proč není takový záměr diskutován s občany města ?!Včetně dalších nákladů spojených s provozováním haly.To starosta nemá odvahu svolat nějaké jednání veřejnosti a tam to obhájit !

    1. Nechápu,proč se dohadujete,stejně je dávno rozhodnuto.Ta hala tady bude.Pani podnikatelé a páni z města maji dávno jasno jak to bude.Lidí se ptát nepotřbujou a ani nebudou.To je v Humpolci normalní.Jak nejsi podnikatel a nebo něco nedeš v obalce,tak nas neotravuj.

     1. Vedení tenisu se už vychloubá, že je to jisté, že to zastupitelstvo schválí. Prý si to obešli a „řádně“ s každým projednali. Jo kdo si jen podá žádost a čeká, ten nic nedostane, kdo holt si to obejde tak má…..

     2. je na čase zveřejnit kdo a jak hlasuje ze zastupitelů,a to nejen v případě haly

     3. Jo tak to je pan starosta hodně proti ! Zákon to prý nenařizuje, tak proč prý zveřejňovat něco, co se nemusí a zákon to nechce. Vždyť by nakonec snad občan chtěl vědět a podívat se do zápisu kdo jak hlasoval ? No co si to ten občan myslí, že snad chce vědět kdo jak rozděluje jeho peníze ? No to je ale drzost……vždyť evidovat jmenovitě hlasování je dobrovolné a to my tady v Humpolci přece nechceme ! Ještě by se pak občané mohli drze ptát zastupitelů, proč hlasovali tak či onak a jaký je jejich názor. A nedej bůh, by se dala zpětně dohledat odpovědnost jednotlivých zastupitelů za hlasování ! No to tedy v Humpolci opravdu nechceme….

     4. Byl ste někdy přítomen na zastupitelstvu? Asi ne co. Pokud Vám Humpolec připadá tak šíleně zkorumpované město kde se nic nedělá pro občany tak máte několik možností.
      1.Sestavit kandidátku a uspět ve volbách.
      2. Podat trestní oznámení na vedení města.
      3.Odstěhovate se.

     5. Pane zastupiteli (jmenovat nebudu, ale vim komu pisi), co takhle pripustit jeste ctvrtou moznost. Totiz sestoupit z vysin, neutrhovat se na cloveka, ktery se k Vam (uznavam ne zrovna uctive, ale opravdu chcete pristoupit na rozhovor na teto urovni) obraci? Odpustit si hrabeci rady (viz body 1-3 Vaseho prispevku)? A s nadhledem a s vyuzitim vsech informaci, ktere mate odpovedet a vecnymi argumenty znegovat to, nac reagujete?

     6. Dobrý nápad můžeme diskutovat. Středa 20.2.2013 15.00. velká zasedací síň. (Výšiny = MÚ poslední patro nad Kom.Bankou.)

     7. Dobrý večer, dovolte mi námět: Chcete-li nyní téma, které jste načal zde, přestěhovat do „Výšin“ nad Komerční bankou, nestál by rovněž za úvahu posun času jednání? V 15.00 spousta z nás ještě točí koly kapitalismu…

     8. Diskuse na zasedani zastupitelstva? Dekuji, nechci. Info o projednavanych vecech mam, pokud chci neco „sveho“ do zastupitelstva dostat, vim komu to rici – koneckoncu zastupitel je od slova zastupovat.
      Kromtoho, jak pise hatchet – v 15 jsem jeste v plnem zaprahu.

     9. Škoda, že se tohle nedělá i v Humpolci:
      V úterý 19. února 2013 od 11 hodin bude dostupný další online videopřenos z jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina. Archiv přenosů je umístěný na stejné stránce jako přímý přenos a lze jej sledovat na adrese http://tv.kr-vysocina.cz. Nadále je možné poslouchat audio přenos, který je realizován na adrese mms://media.kr-vysocina.cz/zastupitelstvo a jeho archiv naleznete v sekci servis pro samosprávu.

     10. Z hrušky dolů pane zastupiteli,nedělejte z lidí blbce!Možná že by městu prospělo kdyby jste se odstěhoval Vy sám. A ta čeština,to přímo bolí.

     11. Škoda že nemůžeme sledovat také jednání našeho zastupitelstva mimo zasedací síň.A vůbec jak to včera dopadlo a kdo jak hlasoval,dozvíme se to ?Zveřejní to nějaký zastupitel !

 5. Neviděl jsem zřejmě jako nikdo mimo zastupitelů plán na výstavbu této haly,ale údajně má stát za tenisovými kurty.Zajímalo by mě zda všichni ti co o tom rozhodují také vzali v potaz,že je tam pohřebiště cca 600ti našich předků z Humpolce ?Jenom doufám,že to neskončí tak,že se to tam vybagruje bez ohledu na tuto skutečnost.Ale možná,že hrát tenis na hrobech nikomu nebude vadit !

  1. Nevím kde má stát nová hala,ale zmiňované místo je opravdu pro Humpolec pietní,protože je tam pohřbeno ve dvou obrovských jámách na 600 lidí kteří zemřeli na mor.Důkazem je na tomto místě ,,Morový kříž,,.A k pánovi co se snaží radit jak postupovat,abychom nemuseli psát kritiku na zastupitele.Nevím kde jste vzal ty výrazy jako,,šíleně zkorumpované,, a nebo ,že město nic nedělá pro lidi atd.Nikdo to v žádném příspěvku neuvedl,pouze vy pane.Příkladně já se rozhodně nemíním z města stěhovat a už vůbec né zakládat nějakou stranu.Pouze chci aby zvolení zastupitelé řádně vykonávali svojí práci,to jest,aby dělali vše pro blaho lidí ve městě.Takže ty vaše rady si strčte tak akoráte za klobouk a klidně se můžete odstěhovat.Takové zastupitele nepotřebujeme.Miruna

  1. I když je jednání věřejné, tak pokud budete chtít něco vysvětlit nebo obhájit, máte prostě smůlu (núčastnil jsem se, ale mám to od spolehlivých zdrojů). Zřejmě je vše již rozhodnuto. Sice jsem se odstěhoval z Humpolce (jak doporučil jistý zastupitel), ale moc mi to nepomohlo. Nebylo to dost daleko na to aby se mě dění v Humpolci netýkalo. Bohužel tento stav není jenom kolem tenisové haly…………………

 6. Tak je to spravne,tak to ma byť,my občané nemáme co chtít vědět jak to dopadlo,ti klucí a holky to rozhodli a vy držte huby.Co by vám co sdělovali,takovému plebsu.

 7. Nedavno jsem potkal bývalého ředitele školy v Hradské a ptal jsem se ho jestli ví,že rada města bude projednávat úpravu platu jeho nástupce. Zeptal jsem se ho,jaký měl plat on a kolikrát docházelo k jeho posunu směrem nahoru.Pan Bílek se cítil mým dotazem poněkud rozladěn,a doslova mi řekl,že se naprosto odstřihl od veškerého vyjadřování se na adresu jeho odchodu z funkce a od kontaktů s městem, ale i tak jsem si neodpustil poznámku ,že jako rodič dětí,které za jeho ředitelování do školy chodili. jsem si ho vždy vážil hlavně za to,co pro školu a děti udělal a jak se škola pod jeho vedením postupem času měnila v tom dobrém slova smyslu. Rozešli jsem se,ale mě stále vrtá hlavou spousta myšlenek,jak je možné,že člověk(Fiala),který svého předchůdce za pomoci nohsledů z města doslova vyštípal z ředitelského místa,může po necelém půl roce jít s platem nahoru. Co on udělal pro školu,jaké má zásluhy o její rozvoj,čím si vysloužil tzv.úpravu platu. Je opravdu člověkem na svém místě a když je tak schopný,proč tedy odcházel ze stejného místa na gymnáziu?

  1. Není pan Bílek jedním z těch co lobovali za tu nesmyslnou tenisovou halu ? Ale to by asi nedávalo smysl.

   1. Pravděpodobně i loboval,protože jak znám jeho názory,které se týkají vztahu dětí a mladých lidí ke sportování,nedivil bych se tomu. Znám ho dlouho osobně a v době jeho ředitelování jsem chodil s malýma klukama na tréninky do tělocvičny na Hradské zadarmo,protože on podporoval sportování dětí a mládeže tím,že veškeré sportovní aktivity v tělocvičně měly děti do 15 let zadarmo,samozřejmě,že musely mít vedení dospělou osobou.Mnohokrát jsem s ním mluvil o vztahu mladých lidí ke sportu a on říkal,že čím více budou mít děti možnost vyžít se na sportovištích,tím méně budou myslet na různé voloviny,alkohol,cigarety,vysedávání u počítačů,FB atd.
    Já si ho za tyto názory velice vážím a proto si myslím,že ze stejného důvodu podporoval i rozšíření tenisového areálu,včetně haly.

    1. Nic proti hale,ale je to opravdu dost peněz v současné prekerní situaci nekončící krize.
     Děti by měly mít možnost sporty provozovat,to souhlasím.
     Jenom mě překvapuje,že letos se na tuto halu polovina sumy najde,ale třeba daleko,daleko menší obnos na dokončení dětského hřiště v Hněvkovicích, tak na to by se zastupitelé cukali./ cca.50tisíc/.

     A k panu Fialovi,nevím kolik je mu už let,ale žádné místo nikdo nemá do smrti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Řidič nadýchal přes dvě promile

Ne Úno 17 , 2013
Policisté mu zadrželi řidičský průkaz.

You May Like

Témata