Úprava běžeckých tras

5

9.1.2017 Podle vašich mailů a zpráv se domníváme, že jste si užili krásný zimní víkend v bílých stopách kolem Humpolce.

11.01.2017

9.1.2017 Podle vašich mailů a zpráv se domníváme, že jste si užili krásný zimní víkend v bílých stopách kolem Humpolce. Doufejme, že nám stopy ještě chvíli vydrží, ve čtvrtek 12.1. bude upravena zbývající část stopy  kolem Vilímku, Starých Bříšť a Orlov na trase B (jižní trasa). 
V současné době jsou tedy  projeté všechny tři trasy, a kromě toho je všude spoustu dalších projetých stop od nadšených běžkařů průzkumníků. Na závodišti Zlatá podkova na Dusilově je projetý menší okruh u rybníku Hadina a nad Rozkoší na louce u silnice vedoucí na Havlíčkův Brod je krásný 3 km ovál.
 
 
6.1.2017 Včera na jih, dnes na sever: Dnes od cca 14:30 bude strojově projetá stopa na závodišti a kolem Hadiny, a poté bude upravena trasa na Čejov a dále směr Leština a zpět (část trasy A). Na sobotní ráno je naplánovaná úprava stopy až na Lipnici (trasa A)  a odpoledne směr Brunka, Radostín (trasa C)
V současné době je upravená část trasy B, směr Mikulášov – Krasoňov a u rybníka Sýkorák se trasa obloukem otáčí a vrací se zpět kolem Mikulášova do Humpolce.
Nejlepší sněhové podmínky pro běžkování jsou kolem Krasoňova, Mikulášova a Plačkova, je zde i spousta dalších projetých stop. Přeji vám nezapomenutelné zážitky v bílé stopě! :-). 
 
5.1.2017 Nové a příznivé zprávy pro běžkaře: Ve čtvrtek 5.1. 2017 se bude upravovat jižní trasa (směr na Mikulášov). Skútr startuje ve 14:30 od Karamby, tak kdo bude první ve stopě? :-).
Ještě je v úvaze protažení "kolečka" kolem Hadiny. Pokud ano, tady se to dozvíte jako první.
 
4.1.2017 Běžecké trasy – se skútrem nebo bez?
Také se každou chvíli nedočkavě podíváte z okna a téměř počítáte sněhové vločky, které se snášejí na zem? S obavami i nadějí sledujete venkovní teploměr? Přikládáte ucho k zemi a posloucháte, zda skútr už vyrazil? Vsázíte se s kamarády běžkaři, zda si to "prošlápneme sami" nebo zažijeme nekonečnou slast ve vyžehlené rovné stopě?
Tak vězte, že: Pokud ještě dnes a zítra dopoledne připadne sníh, je v plánu, že skutr (po dvou letech!) vyrazí, pravděpodobně směr jižní trasa (Plačkov, Mikulášov, atd). Sledujte tyto stránky nebo náš facebook, tady bude info jako PRVNÍ!

více o zimních běžeckých stopách na Humpolecku zde..

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

5 thoughts on “Úprava běžeckých tras

      1. ONO BY SE TO OBEŠLO I BEZ DRAHÝCH STROJŮ – BĚŽKAŘI „PRŮKOPNÍCI“ SI VŽDY PORADILI SAMI!!

          1. Ale vždyť ten stroj nebyl drahej – on byl z dotace, takže jak říkají mnozí vlastně zadarmo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kde ženy vládnou?

Čt Led 12 , 2017
Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy.

You May Like

Témata